چطور در سال ۲۰۲۳ بهترین کیف پول بیت کوین خودم را پیدا کنم؟

بهترین کیف پول بیت کوین | همتاپی

بهترین کیف پول بیت کوین کدام کیف پول است؟ آیا شما جزو کسانی هستید که به تازگی قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارید و می‌خواهید این کار را با خرید بیت کوین آغاز کنید؟ یا از شمار افرادی هستید که سالها فعالیت حرفه‌ای در زمینه رمز ارزها را در کارنامه خود دارید؟ در هر کدام از گروه‌های بالا که باشید، قطعا به انتخاب بهترین کیف پول بیت کوین برای ادامه فعالیت خود نیاز خواهید داشت.

 در ادامه نه‌ تنها شما را با ضرورت داشتن بهترین والت بیت کوین آشنا خواهیم کرد بلکه به معرفی تعدادی از آن ها خواهیم‌ پرداخت. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب


چرا به بهترین کیف پول بیت کوین احتیاج داریم؟


چرا به بهترین کیف پول بیت کوین احتیاج داریم؟ | همتاپی

ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت کوین از زمان ایجادِ شدن، توجهات بسیار زیادی را به سمت خود جلب کرده‌اند. بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال جهان، محبوبیتی بیشتر از سایر ارزهای دیجیتال، آلتکوین‌ها، دارد. اگر نگاهی به تاریخچه قیمت بیت کوین انداخته‌ باشید، متوجه خواهید شد که نه تنها می‌توان نقل و انتقالات را با بیت کوین انجام داد، بلکه فرصتی بالقوه برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه و بلند مدت خواهید داشت. به همین دلیل بسیار مهم است که بتوانید این ارزهای حساس و غیر فیزیکی را در جای مناسبی نگهداری کنید. اینجاست که بهترین کیف پول‌های بیت کوین وارد عمل می‌شوند.

مطالب مرتبط: امن‌ترین کیف پول ارز دیجیتال

بهترین کیف پول بیت کوین | همتاپی

 در ادامه ذکر خواهیم کرد که چرا داشتن بهترین کیف بیت کوین برای هر معامله‌گر ارز دیجیتال الزامی است:

 •  محل ذخیره‌سازی کلیدهای عمومی و خصوصی

 همانطور که می‌دانید برای معامله ارزهای دیجیتال تنها داشتن کلیدهای عمومی و خصوصی کفایت می‌کند. این مسئله اگرچه سبب تمرکززدایی از خرید و فروش ارزهای دیجیتال شده اما می‌تواند سوء‌استفاده‌های زیادی را در پی داشته‌ باشد. برای جلوگیری از به سرقت رفتن و هک شدن کلید خصوصی خود باید از بهترین و امن ترین کیف پول بیت کوین استفاده کنید.

 •  مشاهده موجودی حساب خود

یکی از امکاناتی که هر کیف پول ارز دیجیتال در اختیار دارندگان خود قرار می‌دهد، امکان دیدن میزان موجودی حساب است. طبیعی است که بهترین کیف پول های بیت کوین هم چنین امکانی را برای مصرف کنندگان خود برآورده می‌کنند. 

البته شاید بد نباشد یادآوری کنیم همه ی کیف پول‌ها و از جمله بهترین والت برای بیت کوین، تنها سابقه ی تراکنش‌ها را در خود ذخیره می‌کنند و نه خود بیت کوین ها را.


چند نکته مهم قبل از خرید بهترین والت بیت کوین


چند نکته مهم قبل از خرید بهترین والت بیت کوین | همتاپی

توجه به نکات زیر برای معامله گران و سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال در رابطه با کیف پول ارز دیجیتال از نان شب هم واجب‌تر است.

 •  خیلی زیاد مراقب کیف پول خود باشید

 این مورد به خصوص وقتی اهمیت پیدا می‌کند که شما از کیف پول‌های غیر امانی ( کیف پول‌هایی که بدون دخالت صرافی‌ها و صرفاً با اختیار شما اداره می‌شوند) استفاده کنید‌. در هر نوع از کیف پول غیر امانی تنها شما مسئول دارایی خودتان هستید. در صورتی که کیف پول بیت کوین شما گم شود، به سرقت رود و یا خراب شود و شما اطلاعات مهم خود، مثل کلیدهای عمومی و خصوصی را در جای مناسب دیگری نگهداری نکرده‌ باشید، همه‌ی دارایی‌تان از بین خواهد رفت. همچنین باید مراقب باشید اطلاعاتتان به دست افراد دیگر نیفتد. پس حتما در حفظ و نگهداری کیف پول بیت کوین خود بسیار کوشا باشید.

 •  هزینه کیف پول‌های بیت کوین

 هزینه‌ی بهترین والت بیت کوین بستگی به کیف پولی دارد که از آن استفاده می‌کنید. چنانچه از کیف پول‌های نرم‌افزاری و کاغذی استفاده می‌کنید هیچ نیازی به پرداخت هزینه نیست. اما در صورتی که می‌خواهید از کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت‌ کوین بهره ببرید باید هزینه‌ای متناسب با کیفیت آن را بپردازید.

 •  کیف پول مناسب خودتان را انتخاب کنید

افراد با مقاصد متفاوتی به بازار ارزهای دیجیتال ورود پیدا می‌کنند. همچنان که بسیاری از افراد به نقل و انتقال پول با این ارزها مشغول هستند، گروه دیگری ممکن است اقدام به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال کنند. به عنوان مثال اگر شما به صورت روزانه به معامله در ارز‌های دیجیتال مشغولید شاید بهتر باشد از کیف پول کاغذی بیت کوین استفاده نکنید.

 حالا که بحث از مسئولیت به میان آمد، اجازه بدهید چند معیار مهم برای انتخاب بهترین کیف پول برای بیت کوین را برای شما شرح دهیم.

چه کسانی از بهترین کیف پول های بیت کوین استفاده می‌کنند؟

چه کسانی از بهترین کیف پول بیت کوین استفاده می‌کنند؟ | همتاپی

به طور کلی کسانی که با بیت کوین کار می‌کنند را می‌توان در 2 گروه هولدر و تریدر (تریدرها، خود انواع متعددی دارند، از جمله تریدرهای روزانه، اسکالپینگ، سویینگ و …) قرار داد.

 هولدرها کسانی هستند که در مورد دارایی‌های خود، از جمله بیت کوین، دیدگاه بلندمدتی دارند. آن‌ها ممکن است تا سال‌ها بیت کوین‌های خود را دست نخورده باقی بگذارند. 

در عوض تریدرها کسانی هستند که بسته به استراتژی خاص خود، ارزهایی را که می‌خرند در زمانی از 1 روز تا نهایتاً چندین هفته بعد به فروش می‌رساند. 

مطالب مرتبط: اصطلاحاتی که یک تریدر باید حتما بداند

اما باید بدانید دسته‌بندی دیگری هم وجود دارد. دو گروه بالا خود در 3 دسته جای می گیرند، به این ترتیب:

 • حرفه‌ای‌ها

کسانی که مدت‌هاست در حوزه‌های مربوط به بیت کوین فعالیت دارند. این افراد با آنالیزهای تکنیکال و بنیادین آشنایی زیادی دارند. همچنین می‌توان به حجم بالای سرمایه‌ی آن‌ها در معاملات  با بیت کوین اشاره کرد. 

 • نسبتا حرفه‌ای‌ها

کسانی که علیرغم داشتن سابقه فعالیت در زمینه بیت کوین، به مواردی از جمله تحلیل تکنیکال و بنیادین تسلط کامل ندارند. به همین دلیل، معمولا ( و نه همیشه) با سرمایه‌های کمتری به هولد و یا ترید بیت کوین اقدام می‌کنند. 

 • مبتدی‌ها

این افراد به تازگی به حوزه خرید و فروش بیت کوین وارد شده‌اند. آنها حتی در صورت مطلع بودن در این زمینه، تجربه کمی با خود به همراه دارند. این مسئله سبب می‌شود تا لازم باشد با دقت بیشتری سرمایه خود را وارد مبادله و یا سرمایه گذاری بر روی بیت کوین کنند. 

شما بسته به توانایی‌تان در آنالیزهای تکنیکال و بنیادین، سابقه فعالیت‌تان و حجم سرمایه موجود در زمینه‌ی بیت کوین می‌توانید در یکی از گروه‌های هولدر یا تریدر حرفه‌ای، نسبتا حرفه‌ای و مبتدی قرار بگیرید. نهایتا در هر گروه که باشید، بایستی متناسب با نیاز خودتان، بهترین والت برای بیت کوین را پیدا کنید.

چطور بهترین کیف پول بیت کوین خودم را پیدا کنم؟

چطور بهترین کیف پول بیت کوین خودم را پیدا کنم؟ | همتاپی

هر کدام از معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال می‌توانند بهترین کیف پول بیت کوین خود را داشته‌باشند. با این وجود یک سری نکات کلی وجود دارد که همه معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال به آنها اعتقاد دارند. از جمله:

 امنیت

وقتی صحبت از معامله و سرمایه‌گذاری بیت کوین به میان می‌آید، امنیت کار با آن‌ یکی از مهم‌ترین موارد قابل‌توجه است. در مورد کیف پول‌های بیت کوین باید حتما به میزان ایمن بودن آن‌ها توجه کافی داشته باشید. این مسئله به خصوص درباره کیف پول‌های گرم (نرم افزاری)اهمیت دارد. چون کیف پول‌های نرم‌افزاری و موبایلی به اینترنت متصل هستند، کاربران ریسک بیشتری در مقایسه با انواع کیف پول سرد را متحمل خواهند شد.

همچنین در مورد کیف پول‌های سرد باید از کیفیت محصولات برند سازنده اطمینان کافی داشته‌باشید. شرکت های معتبری مثل لجر و ساتوشی لبز، با داشتن سابقه‌ای قابل قبول در زمینه ساخت کیف پول، خیال شما را از بابت ایمنی راحت می‌کنند.

 رابط کاربری

 از قدیم گفته‌اند زیبایی در سادگی است. در مورد بهترین ولت برای بیت کوین باید بگوییم علاوه بر زیبایی، کیف پول‌های پرکاربردتر، ساده‌تر هم هستند. شما، به خصوص اگر به تازگی وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده‌اید، بهتر است از کیف پول‌هایی با رابط کاربری ساده‌تر استفاده کنید.

 چند سکویی بودن (cross platform)

 اگر جزو کسانی هستید که به کرات به معامله بیت کوین می‌پردازید، سازگاری کیف پول بیت کوین شما بسیار اهمیت دارد. چون ممکن است گاهی پیش بیاید که از دستگاه‌های مختلف برای معامله بیت کوین خود استفاده کنید. مثلا زمان‌هایی که در بیرون از خانه هستید، با موبایل خود به کیف پول بیت کوین‌تان سر بزنید؛ اما در زمان حضور در خانه قصد داشته‌ باشید حساب و کتاب ارزهای دیجیتال خودتان را بر روی مانیتور بزرگ کامپیوتر تماشا کنید. در چنین مواردی، شما باید از کیف پول‌های با امکان سازگاری بهره ببرید. البته اگر مسئله امنیت برای شما بسیار مهم است، بهتر است در مورد سازگاری کمی محتاطانه‌تر برخورد کنید. چون این دو، تا حدی می‌توانند ناقض همدیگر باشند.

حالا که از اهمیت انتخاب بهترین کیف پول بیت کوین صحبت کردیم بهتر است به معرفی تعدادی از آن‌ها بپردازیم. البته اگر وقت مطالعه همه موارد را به طور کامل ندارید، می‌توانید به جدول زیر اکتفا کنید:

اسم کیف پول نوع کیف پول  نوع نرم افزار قیمت مناسب برای
لجر نانو ایکس سخت افزاری 149 دلار هولدرهای حرفه ای
تروزر مدل تی سخت افزاری 219 دلار هولدرهای حرفه ای
اکسودوس نرم افزاری موبایل و دسکتاپ رایگان مبتدیان
الکتروم نرم افزاری موبایل و دسکتاپ رایگان حرفه‌ای‌ها
مای سلیوم موبایل نرم افزاری موبایل رایگان نسبتا حرفه‌ای‌ها
زنگو نرم افزاری موبایل و دسکتاپ رایگان تریدرهای حرفه ای
گواردا نرم افزاری موبایل و دسکتاپ رایگان مبتدیان
بیت باکس 02 سخت افزاری 109 یورو هولدرهای حرفه ای
کوینومی نرم افزاری موبایل و دسکتاپ رایگان تریدرهای حرفه ای
سامورایی نرم افزاری موبایل رایگان حرفه‌ای‌ها

معرفی 10 کیف پول برتر بیت کوین

معرفی 10 کیف پول برتر بیت کوین | همتاپی

در ادامه به معرفی 10 تا از بهترین والت برای بیت کوین می‌پردازیم:

 کیف پول لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)

 • نوع: سخت‌افزاری
 •  قیمت: ۱۴۹ دلار
 •  سایز: 72×18.6×11.75 میلی‌متر

کیف پول لجر نانو ایکس |همتاپی

از جمله بهترین والت های بیت کوین می‌توان به لجر نانو ایکس از کمپانی لجر اشاره کرد. این کیف پول دارای حافظه سرد، امکاناتی مثل اتصال با بلوتوث و کابل usb را شامل می‌شود. شما می‌توانید با این کیف پول به راحتی ارزهای دیجیتال و NFTهای خود را در حالتی ایمن و در دسترس مدیریت کنید.

 اغراق نیست اگر بگوییم کیف پول لجر نانو ایکس بهترین کیف پول سخت‌افزاری برای ذخیره کردن بیش از ۵۰۰۰ ارز دیجیتال به صورت آفلاین است. این کیف پول که دارای یک LCD میکرو است، از نظر امنیتی امکانات قابل قبولی را فراهم کرده‌است.

 همچنین شما بعد از ایجاد یک پین کد، به یک عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای (seed phrase) به عنوان کلید خصوصی خود نیاز خواهید داشت. کیف پول لجر نانو ایکس در همه کشورها قابل استفاده و بر روی همه دستگاه‌های اندروید و ios حمایت شده‌است. همچنین این کیف پول بیت کوین تنها از توکن‌های ERC20 پشتیبانی می‌کند.

 نقاط قوت:

 •  رابط کاربری ساده
 •  پشتیبانی از بیش از ۱۰۰ اپلیکیشن مبادله ارز دیجیتال
 •  نرم افزار متن‌باز (open source)

نقاط ضعف:

 •  بلوتوث همیشه می‌تواند به عنوان یک عامل بالقوه برای حمله‌های سایبری مطرح باشد.
 •  قیمت بالا

مناسب برای: 

کیف پول لجر نانو ایکس به دلیل ماهیت سخت‌افزاری خود، ایمنی بالایی دارد. همچنین متن باز بودن آن، سبب می‌شود تا کاربران نه تنها از اطلاعات آن مطلع شوند، بلکه بتوانند به نسبت دانش برنامه‌نویسی و نیاز خود، ورژنی اختصاصی برای خود تهیه کنند. 

البته با توجه به قیمت این کیف پول، بهتر است تا هولدرها و تریدرهای حرفه‌ای که سرمایه زیادی و گاهی در زمان طولانی نگه می‌دارند، از آن استفاده کنند.

 کیف پول ترزور مدل تی (TREZOR Model T)

 • نوع: سخت افزاری
 • قیمت: ۲۱۹ دلار
 •  سایز: 64×39×10 میلی‌متر

کیف پول تروزر مدل تی | همتاپی

 یکی از بهترین کیف پول‌های بیت کوین سخت افزاری برای امنیت دیجیتالی، که شما را قادر می‌سازد به راحتی ارزهای دیجیتال خود را کنترل کنید. کیف پول ترزور مدل تی، از محصولات کمپانی ترزور زیر مجموعه کمپانی ساتوشی لبز است.

از سال ۲۰۱۶ که این کیف پول وارد بازار ارزهای دیجیتال شده تا به حال توانسته محبوبیت خود را بین کاربران حفظ کند.

 اگرچه کیف پول ترزور در همه کشورها قابل استفاده است اما تنها بر روی پلتفرم‌های اندروید می‌توان از آن بهره گرفت. این کیف پول که حدود 1800 کوین و توکن را پشتیبانی میکند، تنها بر روی بلاکچین ERC20 قابل استفاده است.

نقاط قوت:

 • استفاده راحت
 • پشتیبانی حدود 2000 کوین
 • امنیت بسیار بالا

نقاط ضعف:

 • قیمت بالا
 • عدم پشتیبانی از ios

مناسب برای

کیف پول ترزور مدل تی هم از جمله کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین است که می‌تواند ایمنی زیادی را برای هولدرها و تریدرهای حرفه‌ای فراهم کند. این کیف پول به دلیل قیمت بالا، به همه مبتدیان توصیه نمی‌شود. قیمت بالاتر این کیف پول بیت کوین نسبت به لجر ممکن است برخی از حرفه‌ای را در مورد خرید آن دلسرد کند. اما باید بدانید کمپانی معتبر ساتوشی لبز تولید این کیف پول را بر عهده دارد.

کیف پول اکسودوس (EXODUS)

 • نوع سیستم عامل: موبایل و دسکتاپ
 •  قیمت: رایگان

کیف پول اکسودوس | همتاپی

اکسودوس یکی از بهترین کیف پول های بیت کوین مناسب برای دسکتاپ و موبایل است. کاربری ساده و امکان مبادله داخلی از ویژگی‌های مثبت این کیف پول به حساب می‌آید. از دیگر ویژگی‌های قابل قبول این کیف پول می توان به امکان سواپ (مبادله رمز ارزی که دارید با یک رمز ارز دیگر) بیش از ۲۵۰ ارز دیجیتال متعدد اشاره کرد.

 سادگی اکسودوس سبب می‌شود تا بتوان از آن به عنوان یک کیف پول مناسب برای افراد مبتدی نام برد. از طرف دیگر ممکن است اکسودوس چندان برای افراد حرفه‌ای کارآمد نباشد. این مسئله به خصوص به دلیل متن بسته بودن (close source) کیف پول اکسودوس جای بحث دارد. به دلیل اینکه کدهای اکسودوس برای همه قابل مشاهده نیست، نگرانی‌هایی در رابطه با امنیت این کیف پول به وجود می‌آید. البته تیم توسعه‌دهنده اکسودوس برای کاربران اطمینان خاطر ایجاد کرده‌اند که هیچ نقص و خطری کیف پولشان را تهدید نمی‌کند.

 اکسودوس در مورد کارمزدها هم امکانات خاص خودش را دارد. علاوه بر داشتن گزینه تنظیم خودکار کارمزد برای تضمین انجام تراکنش، شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌های خودتان از کارمزدهای سفارشی این کیف پول استفاده کنید.

مطالب مرتبط: فعال کردن قابلیت وب3 کاردانو در  اکسودوس

 نقاط قوت:

 •  مبادله داخلی
 •  پشتیبانی خوب کاربر

 نقاط ضعف:

 •  نرم افزار متن بسته
 •  عدم پشتیبانی از احراز هویت ۲ عاملی

مناسب برای:

مبتدیانی که به تازگی وارد فعالیت در زمینه بیت کوین شده‌اند می‌توانند این کیف پول بیت کوین را برای خود تهیه نمایند. همچنین کاربری ساده آن، دلیلی است که معامله را برای هولدرها و تریدرهای مبتدی تا حد زیادی راحت‌تر می‌کند.

کیف پول الکتروم (Electrum)

 • نوع سیستم‌عامل: دسکتاپ و موبایل
 •  قیمت: رایگان

کیف پول الکتروم | همتاپی

از جمله  بهترین والت بیت کوین که 2 سال بعد از ایجاد بیت کوین، به وجود آمد می‌توان به الکتروم اشاره کرد. الکتروم به دلیل داشتن گزینه‌های پیچیده، بیشتر برای کاربران حرفه‌ای کارایی دارد.

 این کیف پول متن باز، به کاربران اجازه می‌دهد کارمزد تراکنش‌های سفارشی را تعیین کنند. همچنین کاربران می توانند بین شبکه Legacy و Segwit بیت‌ کوین (segwit یک فورک است که در سال 2017 بر روی بیت کوین ایجاد شد) یکی را انتخاب کنند.

 کاربرانی که از الکتروم استفاده می‌کنند می‌توانند سطوح امنیتی مورد نظر خودشان را به صلاح‌دید خودشان انتخاب کنند. از این موارد می‌توان به احراز هویت ۲ عاملی یا ایجاد یک کیف پول چند امضایی اشاره کرد. شما همچنین می‌توانید از عبارت بازیابی (seed phrase) با تعداد کلمات دلخواه خودتان (۱۲،۱۵،۱۸،۲۱،۲۴) استفاده کنید.

 نقاط قوت:

 •  امکان تنظیم کارمزدهای معاملات
 • ایمنی بیشتر نسبت به سایر کیف پول‌های نرم‌افزاری
 •  فعال‌سازی کانال‌های پرداخت شبکه لایتنینگ

 نقاط ضعف:

 •  رابط‌ کاربری حداقلی
 • تنها مناسب بیت کوین است
 •  عدم پشتیبانی رسمی از کاربر

مناسب برای:

 داشتن تراکنش‌های سفارشی این کیف پول را به گزینه‌ای مناسب برای تریدرهای روزانه تبدیل می‌کند. اما کاربری نسبتا پیچیده الکتروم، سبب می‌شود تا مبتدیان نتوانند به خوبی از همه امکانات این کیف پول بهره‌مند شوند.

کیف پول مای سلیوم (Mycelium)

 • نوع سیستم عامل: موبایل
 •  قیمت: رایگان

کیف پول مای سلیوم | همتاپی

این کیف پول متن باز، تنها از توکن‌های بیت کوین، اتریوم و ERC20 پشتیبانی می‌کند.

‌ مای سلیوم که شباهت‌های بسیار زیادی نسبت به الکتروم دارد در چند مورد از آن متفاوت است. از جمله:

 1)صرفا برای موبایل است.

 2)نسبت به الکتروم رابط کاربری جدیدتری دارد‌.

 3) امکان مبادله داخلی در آن وجود دارد.

 اما همانطور که گفتیم، مانند الکتروم امکان تنظیم کارمزد تراکنش‌های سفارشی را دارد. یکی از ویژگی‌هایی که مای سلیوم را جزء بهترین کیف پول های بیت کوین قرار می‌دهد، این است که به کاربران اجازه می دهد بیت کوین خود را در کیف پول سخت افزاری خود ذخیره کنند. به این ترتیب آنها همچنان که می‌توانند از اطلاعات خودشان به صورت آفلاین نگهداری کنند، امکان مشاهده دارایی‌های خود را از طریق مای سلیوم خواهند داشت.

نقاط قوت:

 •  قابلیت تنظیم کارمزد معاملات
 •  امکان استفاده همزمان از کیف پول‌های سخت‌افزاری
 •  نرم افزار متن باز

 نقاط ضعف:

 •  صرفاً برای موبایل قابل استفاده است
 •  برای کاربران مبتدی چندان مناسب نیست
 •  پشتیبانی کاربری قابل قبول ندارد

مناسب برای:  

نرم افزار متن باز داشتن و نیز کارمزدهای سفارشی سبب می‌شود تا کیف پول مای سلیوم برای تریدرهای روزانه یک گزینه پرقدرت به شمار آورده شود. اما باید توجه داشته‌باشید که این کیف پول را صرفا می‌توانید بر روی دستگاه موبایل خود استفاده کنید.

کیف پول زنگو (ZenGo)

 • نوع سیستم عامل: موبایل و دسکتاپ
 •  قیمت: رایگان

کیف پول زنگو | همتاپی

 زنگو (ZenGo) اولین کیف پول Web3 بدون کلید خصوصی آسیب‌پذیر که است توسط رمزگذاری بیومتریک ایمن شده‌است. این نوع رمزنگاری پیشرفته تا پیش از زنگو توسط موسسات با سرمایه‌های میلیارد دلاری انجام می‌شد. استفاده از کلیدهای خصوصی و به سرقت رفتن آنها، سبب از بین رفتن میلیون‌ها دلار NFT می‌شد. زنگو، شامل فایروال داخلی Web3، این امکان را از بین برده‌است.

 خدمات تمام وقت زنگو، سبب می‌شود تا افراد با رغبت بیشتری از ۷۰ دارایی مورد پشتیبانی آن از جمله بیت کوین، اتریوم و تزوس استفاده کنند. در زمان ثبت‌نام برای کیف پول زنگو باید ابتدا لینک ارسال‌شده در ایمیل خود را تایید کنید. سپس باید کد رمزگشایی‌تان را در فضای ابری ذخیره کنید. نهایتاً نوبت به تنظیم رمز بیومتریک شده می‌رسد.

 نقاط قوت:

 •  کارمزد صفر برای کاربران جدید
 • ایمن سازی کیف پول شما با FA3
 • امکان خرید و فروش درون اپلیکیشن کیف پول بیت کوین

 نقاط ضعف:

 •  پشتیبانی از تعداد محدودی از ارزهای دیجیتال

مناسب برای: 

این کیف پول رایگان امنیت نسبتا خوبی را در مقایسه با کیف پول‌های دیگر بیت کوین به کاربران خود ارائه می‌دهد. همچنین پشتیبانی همیشگی سبب می‌شود تا تریدرهای حرفه‌ای که به صورت روزانه معامله می‌کنند، بتوانند از آن استفاده کنند.

کیف پول گواردا (Guarda)  

 • نوع سیستم عامل: دسکتاپ و موبایل
 •  قیمت: رایگان

کیف پول گواردا | همتاپی

همانند الکتروم، گواردا هم رمزنگاری متن باز خود را در بهترین شکل ممکن ارائه می‌دهد و امکان بازرسی کدهای کلید آن وجود دارد. اما همانطور که می‌دانید هر کدام از بهترین کیف پول های بیت کوین، روش‌های خاص خود را برای مدیریت بیت کوین دارند.

 برخلاف بسیاری از کیف پول‌ها، گواردا عبارت بازیابی (seed phrase) را در معرض دید کاربران قرار نمی‌دهد. در عوض این کیف پول، عبارت بازیابی را که شامل تعداد زیادی از کاراکترها می‌شود را در یک فایل پشتیبان رمزگذاری می‌کند. با داشتن رمز عبور و سپس دسترسی به فایل پشتیبان، می‌توانید کیف پول گواردا خود را به دستگاه جدید، شامل دسکتاپ و موبایل متصل نموده و آن را بازیابی نمایید. به این ترتیب، این کیف پول برای مبتدیان انتخاب مناسبی خواهد بود.

 نقاط قوت:

 •  راه‌اندازی آسان برای مبتدیان
 •  پشتیبانی از قابلیت چند امضایی

نقاط ضعف:

 •  رابط گیج‌کننده برای خرید بیت کوین
 •  درخواست‌های پرداخت به یک از آدرس FIO، که سرویسی پولی است، احتیاج دارد

مناسب برای:

افراد تازه واردی که برای اولین بار قصد استفاده از کیف پول های بیت کوین را دارند.

 کیف پول بیت باکس ۰۲ (bitbox02)

 • نوع سیستم عامل: سخت افزاری
 •  قیمت: ۱۰۹ یورو

کیف پول بیت باکس 02 | همتاپی

 با قطعیت می‌توان گفت بیت باکس02 جایگزینی مناسب برای کیف پول‌هایی مثل لجر و یا ترزور به عنوان بهترین کیف پول بیت کوین در نظر گرفته می‌شود. این کیف پول که توسط کارشناسان سوئیسی طراحی شده‌است از قابلیت امنیتی راک سالید (Rock Solid Security) استفاده می‌کند. بیت باکس ۰۲ با پشتیبانی از بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال دستورالعمل ساده‌ای برای راه‌اندازی به کاربران ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در عرض ۵ دقیقه کیف پول خود را راه اندازی کنید.

برای ایمن‌سازی و خرید با استفاده از این کیف پول، علاوه بر آن، تنها به اپلیکیشن بیت باکس احتیاج دارید. داشتن کارت Micro SD جهت پشتیبان‌گیری و بازیابی فوری رمز، شما را از نیاز به نگه داشتن رمز بر روی کاغذ بی‌نیاز می‌کند.

 حسن ختام معرفی این کیف پول را با متن باز بودن آن پیش می‌بریم. علاوه بر استفاده از اشعه ایکس شما می‌توانید از نظر کارشناسان شخص ثالث(third party) استفاده کنید تا مطمئن شوید نقصی در این کیف پول وجود ندارد.

 نقاط قوت:

 •  امکانات امنیتی دو تراشه
 •  انتخاب و پشتیبانی از ارزهای دیجیتال مناسب
 •  سازگاری با برنامه های غیرمتمرکز Web3

نقاط ضعف:

 •  پشتیبانی نکردن از ios
 • نداشتن اتصال بلوتوث( از usb استفاده می‌کند)
 •  قیمت نسبتا بالا

مناسب برای: 

هولدرهای حرفه‌ای که خواهان راه اندازی راحت کیف پول بیت خود هستند می توانند از بیت باکس 02 استفاده کنند.

کیف پول کوینومی (coinomi)

 • نوع سیستم عامل: موبایل و دسکتاپ
 • قیمت: رایگان

کیف پول کوینومی | همتاپی

 کوینومی به عنوان یک کیف پول داغ (Hot Wallet) از ۲۵ زبان زنده دنیا و ۱۲۵ بلاکچین و ۱۷۷۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. این کیف پول می‌تواند به عنوان یکی از بهترین کیف پول های بیت کوین در نظر گرفته شود.

این کیف پولِ با قدمتِ ارزهای دیجیتال، خرید و فروش رمزارزها را بدون دریافت هزینه اضافی انجام می‌دهد. پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمامی روزهای هفته و امکان برقراری چت زنده از ویژگی‌هایی است که سرویس‌دهی به کاربران این کیف پول را از رقبای خود متمایز می‌کند.

همچنین این کیف پول امکان انتخاب بین پروتکل‌های امنیتی مثل پسورد، بیومتریک، ترکیبی از این دو و یا عبارت کلیدی BIP39 را امکان‌پذیر می‌سازد.

 نقاط قوت:

 •  کارمزد تراکنش صفر
 •  پشتیبانی از ۲۵ زبان زنده دنیا
 • میزبانی طیف گسترده‌ای از بلاکچین‌ها
 •  قابلیت استفاده از چندین گزینه امنیتی

 نقاط ضعف:

 •  فاقد احراز هویت ۲ عاملی(2FA)
 • عدم سازگاری با کیف پول‌های سخت‌افزاری
مطالب مرتبط: آشنایی با احراز هویت 2 عاملی

مناسب برای:

تریدرهای روزانه؛ چون با کارمزدهای پایین این کیف پول، می‌توانند معاملات پرسودتری را در کمتر از 24 ساعت انجام دهند.

کیف پول سامورایی

 • نوع سیستم عامل: موبایل
 • قیمت: رایگان

کیف پول سامورایی | همتاپی

 

دقیقاً مشخص نیست کیف پول سامورایی در سال ۲۰۱۵ توسط چه کسانی به بازار عرضه شد. اما از اینکه این کیف پول تنها بیت کوین را پشتیبانی می‌کند مشخص است سازندگان آن ارادت خاصی به اولین ارز دیجیتال جهان داشته‌اند.

علیرغم اینکه ارزهای فیات جایی در صفحه نمایش کیف پول سامورایی ندارند، اما شما می‌توانید بیت کوین‌های خود را به واحد ساتوشی برگردانید. سازندگان و توسعه دهندگان ناشناس کیف پول سامورایی به صورت ۲۴ ساعته، به پشتیبانی از کیف پول خود مشغول هستند.

نگذار دارایی هات از دست بره

 داینامیک بودن هزینه‌های انتقال و همچنین پشتیبانی از سگویت، سبب می‌شود تا مخارج انتقال بیت کوین با کیف پول سامورایی، برای شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

 همچنین کیف پول سامورایی برای اینکه بتواند به حفاظت از بیت کوین‌های شما بپردازد، بعد از هر بار معامله آدرس جدیدی به کیف پول شما اختصاص می‌دهد. بر این نکته اضافه می‌کنیم که اگر زمانی تلفن همراه شما توسط سارقان ربوده شد، می‌توانید با کنترلر پیامکی پیامی به کیف پول خود ارسال کنید. کد تعیین‌شده بر روی پیامک سبب می‌شود تا کیف پول سامورایی از روی تلفن همراه شما پاک شود و دست سارقان از دارایی‌تان کوتاه بماند‌.

 نقاط قوت:

 •  رعایت حریم شخصی
 • به کارگیری ویژگی‌های معتبر امنیتی مثل کنترلر پیامکی
 •  رابط کاربری ساده

 نقاط ضعف:

 •  تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند
 •  عدم پشتیبانی از سواپ یا صرافی داخلی
 •  کمتر از یک کیف پول سخت افزاری ایمن است

مناسب برای: 

افراد حرفه ای که علاوه بر رایگان بودن کیف پول، طراحی کاربری ساده و ایمنی نسبتا خوبی را جستجو می‌کنند. 

در این مقاله به معرفی ۱۰ مورد از بهترین کیف پول های بیت کوین پرداختیم. اما اجازه دهید یک مورد را دوستانه خدمت شما عرض کنیم:

 تنها کسی که می تواند بهترین کیف پول بیت کوین مناسب شما را تشخیص دهد خود شما هستید. شما با دانستن سطح اطلاعاتی خودتان در رابطه با ارزهای دیجیتال و و همچنین اولویت بندی معیارهای ذکر شده در رابطه با کیف پول های بیت کوین می‌توانید کیف پول مناسب خودتان را انتخاب کنید.

سوالات متداول

به چند سوال متداول درباره‌ی انتخاب کیف پول بیتکوین مناسب شما پاسخ خواهیم داد.

 اگر کیف پولم گم شد چه بر سر بیت کوین‌هایم خواهد آمد؟

 در صورتی که کیف پول شما به هر دلیلی در دسترس و قابل‌استفاده نباشد و اطلاعات خود را در جای مناسبی نگهداری نکرده‌باشید، همه بیت کوین‌های شما بر باد خواهند رفت. پس لطفاً مراقب کیف پول خود باشید و اطلاعاتتان را در جای مناسبی نگهداری کنید. همچنین به هیچ عنوان این اطلاعات را در اختیار فرد دیگری قرار ندهید.

 قیمت بهترین والت بیت کوین چقدر است؟

باید بدانید بهترین نرم افزار کیف پول بیت کوین رایگان هستند. این مورد درباره کیف پول‌های مربوط به موبایل هم صدق می‌کنند. اما در مورد کیف پول‌های سخت‌افزاری، بسته به کیفیت و برند سازنده آن باید مبلغی را پرداخت کنید که گاها می‌تواند زیاد باشد.

 چطور کیف پول بیت کوین مناسب خودم را پیدا کنم؟

با توجه به میزان حرفه‌ای بودن‌تان و همچنین اولویت بندی معیارهای ذکرشده  در این مقاله می‌توانید از بین کیف پول‌های معرفی شده در سایت همتاپی، یکی را برای خودتان انتخاب کنید.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *