آیا روند صعودی قیمت متیک همچنان ادامه خواهد داشت؟

آیا روند صعودی قیمت متیک همچنان ادامه خواهد داشت؟ | همتاپی

با کمی دقت در نمودار متیک (MATIC)، شاهد شکل گیری الگوی شمعی ستاره صبحگاهی (morning star) در قیمت 0.935 دلار خواهیم بود.

الگوی شمعی ستاره صبحگاهی به معنای پایداری قیمت در این نقطه و احتمال حرکت به سمت سطوح بالاتر است. این الگو یکی از رایج‌ترین و معمول‌ترین الگو‌های برگشتی است که باعث ایجاد جو صعودی در بازار شده و شرایط را برای ادامه بهبود قیمت مهیا می‌کند. با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا این الگو می‌تواند برای عبور از مقاومت 1.05 دلار به متیک کمک کند؟

الگوی بازگشتی صعودی، در محدوده مقاومت شکسته شده 0.935 دلار، احتمال پایداری قیمت در سطوح بالاتر را تقویت می‌کند. محدوده رنج 0.935 تا 0.87 دلار تبدیل به یک حمایت قوی شده است؛ ضمن این که خطوط میانگین متحرک نیز در این محدوده قرار گرفته‌اند. حجم معاملات روزانه متیک به 392.5 میلیون دلار رسیده است که نشان دهنده کاهش 32.6 درصدی است.

نمودار قیمت میتک به دلار |صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت میتک به دلار. منبع: تردینگ ویو

از ابتدای سال 2023 تاکنون، قیمت ارز دیجیتال متیک‌ با رشد فوق العاده‌ای همراه بوده است و تنها طی 3 هفته، جهش 38 درصدی را به ثبت رسانده است. با این حال و در طول این حرکت صعودی، برای مدت کوتاهی شاهد افت ناگهانی ارزش بازار متیک بودیم. این اتفاق در پی تلاش متیک برای تست مقاومت شکسته شده 0.935 دلار بود.

مقاله پیشنهادی: پالیگان چیست

این اصلاح جزئی در واقع به سود قیمت متیک خواهد بود. چرا که با ایجاد یک فرصت جدید، باعث جذب خریداران بیشتر شده و مقدمات را برای حرکت صعودی بعدی آماده می‌کند. با این حال، عملکرد قیمت به گونه‌ای پیش رفت که در کندل روزانه اخیر، شاهد اصلاح ناچیزی بودیم که احتمال تداوم این حرکت صعودی پر قدرت را تقویت می‌کند.

معامله گران علاقه‌مند می‌توانند از این اصلاح به عنوان فرصت ورود استفاده کنند. ضمن اینکه عبور قیمت از سقف 1.05 دلار نیز به عنوان تایید حرکت صعودی در نظر گرفته خواهد شد. نکته دیگری که احتمال یک حرکت صعودی طولانی مدت را پررنگ تر می‌کند، کاهش حجم معاملات در زمان اصلاح قیمت است.

در حال حاضر و پس از یک اصلاح قیمت 2.9 درصدی در 24 ساعت گذشته، خرید و فروش پالیگان (متیک) با قیمت 0.98 دلار صورت می‌گیرد. موفقیت قیمت متیک در عبور از سقف 1.05 دلار، حمایت مناسبی را برای خریداران ایجاد خواهد کرد که باعث رشد 8 درصدی قیمت طی هفته‌های آینده می‌شود.

از سوی دیگر، کاهش فشار خرید، باعث قرار گرفتن قیمت متیک در یک ناحیه تثبیت بین سطوح 1.05 دلار و 0.935 دلار خواهد شد.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت‌‌ متیک‌

میانگین متحرک نمایی (EMA): در حال حاضر شاهد ایجاد 2 تقاطع صعودی توسط خطوط میانگین متحرک هستیم. مورد اول بین خطوط 20 و 200 روزه و مورد دوم نیز بین خطوط 50 و 100 روزه در حال شکل گیری هستند. این اتفاق باعث افزایش حضور خریداران و تقویت حرکت صعودی می‌شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI): شیب شاخص RSI روزانه، کمی از منطقه اشباع خرید فاصله گرفته است. این بدان معناست که اصلاح جزئی اخیر، در جهت تثبیت و ایجاد تعادل در روند صعودی انجام شده است.

سطوح قیمت روزانه متیک:

قیمت فعلی قیمت متیک: 0.98 دلار

روند: صعودی

شدت نوسان: کم

سطوح مقاومتی: 1.05 و 1.136 دلار

سطوح حمایتی: 0.935 و 0.87 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار متیک، به مقاله تحلیل متیک مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش متیک صرافی ارز دیجیتال همتا پی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *