چرا احتمال شکستن حمایت ۱۲۰۰ دلاری قیمت اتریوم وجود دارد؟

ریزش اتریوم | همتاپی

بازگشت قیمت بالاتر در سطح مقاومت 1400 دلاری نشان می‌دهد تریدرها همچنان با فشار فروش مواجه هستند. امروز،  اتریوم 1 درصد کاهش یافته و با قیمت 1338 دلار خرید و فروش می‌شود. البته، این فروش زیر قیمت می‌تواند در راستای بالا رفتن احتمال یک افزایش 0.75٪ دیگر در نرخ بهره فدرال رزرو باشد.

نکات کلیدی تحلیل قیمت اتریوم:

  •       قیمت اتریوم در سه هفته گذشته در محدوده بدون معامله گیر کرده است.
  •       یک شکست (breakout) از موانع محدوده رنج می‌تواند وضعیت اتریوم در آینده نزدیک را متزلزل کند.
  •       حجم معاملات روزانه اتریوم با کاهش 16 درصدی به 10.3 میلیارد دلار رسیده است.

تحلیل اترویم | صرافی همتاپی

 

بعد از فروش زیر قیمت در هفته سوم سپتامبر که جفت معاملاتی اتریوم/تتر (eth/usdt) را به سطح فیبوناچی بازگشتی 0.786 رساند، تحولات قیمت وارد یک مسیر افقی باریک شد. در نتیجه، حدود سه هفته است که قیمت اتریوم بین موانع 1400 و 1250 دلاری در نوسان است.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

کاهش حجم فعالیت‌های معاملاتی در فاز تثبیت و شمع بازگشت فیتیله بلند در دو طرف رنج، نشان‌دهنده عدم قطعیت در بازار است. اما در این نوع تثبیت مستطیلی، معمولاً بعد از این که قیمت یکی از دو مانع را بشکند، حرکت جهت‌دار آغاز می‌شود.

در نتیجه با یک روند نزولی غالب و تبدیل سطح فیبوناچی 0.786 به یک حمایت ضعیف، احتمال تداوم روند نزولی قیمت اتریوم بیشتر است. بنابراین شکست قیمت به کمتر از 1250 دلار، مومنتوم نزولی ذخیره شده را آزاد می‌کند و ممکن است باعث سقوط 20٪ قیمت اتریوم و رسیدن به سطح روانی 1000 دلار شود.

در مقابل و در یک سناریو با احتمال کمتر، یک شکست صعودی از سطح 1400 دلاری شکل خواهد گرفت. بسته شدن یک شمع روزانه بالاتر از سطح 1420 دلار، فرصت ریکاوری خوبی برای تریدرهایی است که برای پوزیشن‌هایشان هدف 1500 دلاری گذاشته‌اند.

در هر صورت، تریدرها برای کاهش ریسک باید قبل از ایجاد پوزیشن جدید منتظر شکست این رنج بمانند چون قیمت اتریوم فعلاً در محدوده بدون معامله قرار دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال مهم اتریوم

اندیکاتور باند بولینگر: فاصله باریک بین باندهای بالایی و پایینی نمایانگر تردید مشارکت‌کنندگان در بازار خرید و فروش اتریوم است. علاوه بر این، افت قیمت به زیر خط وسط اندیکاتور منجر به سقوط به سطح 1250 دلار خواهد شد.

اندیکاتور macd: در طول دوره تثبیت، یک کراس اور صعودی بین macd و خط سیگنال نشان می‌دهد خریداران به دنبال کنترل روند هستند که احتمال شکست 1400 دلاری را افزایش می‌دهد.

سطوح روزانه قیمت اتریوم

قیمت اسپات: 1338 دلار

روند: سایدوی یا رنج

نوسان: بالا

سطح مقاومت: 1400 و 1520 دلار

سطح حمایت: 1250 و 1000 دلار

برای اطلاع از اخرین اخبار اتریوم، به مقاله تحلیل قیمت اتریوم مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *