چرا قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ کاهش یافت؟

چرا قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ کاهش یافت؟ | همتاپی

طی روز‌های اخیر شاهد بهبود قیمت یونی سواپ (UniSwap) بودیم، اما به نظر می‌رسد که روند صعودی این ارز دیجیتال سرانجام به پایان نزدیک شده است. طی 24 ساعت گذشته، توکن UNI با 6 درصد کاهش قیمت مواجه شده است که سقوط قیمت این ارز به پایین‌تر از خط روند نزولی را به دنبال داشته است.

اگرچه نمودار هفتگی یونی سواپ نشان دهنده 0.7 درصد افزایش قیمت بود، اما بخش عمده سود اخیر این توکن، پس از سقوط اخیر از بین رفت. در حال حاضر، چشم انداز و تحلیل تکنیکال یونی سواپ نشان دهنده افزایش قدرت خرس‌ها و کاهش تقاضا در نتیجه عدم اعتماد کاربران به این آلتکوین و کاهش انباشت UNI است.

برای خرید و فروش یونی سواپ در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم یونی سواپ بخرم

لازمه ورود مجدد خریداران، عبور قیمت یونی از نزدیک‌ترین مقاومت است و بازیابی قدرت خریداران است. با این حال، در صورتی که قیمت بیت کوین بالاتر از 30 هزار دلار حفظ نشود، احتمالاً شاهد افت قیمت آلتکوین ها از جمله یونی خواهیم بود.

حتی در صورت افزایش مجدد قیمت بیت کوین نیز ممکن است افزایش بهبود قیمت یونی سواپ زیاد دوامی نداشته باشد. علاوه بر این، حجم معاملات یونی نیز کاهش یافته است که نشان دهنده افزایش فروش کوتاه مدت در نمودار یک روزه است.

نمودار یک روزه یونی سواپ | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار یک روزه یونی سواپ. منبع: تردینگ ویو

در زمان نگارش این مطلب، قیمت یونی در محدوده 5.95 دلار قرار داشته و مقاومت کلیدی 6 دلار را پیش روی خود می‌بیند. شکست این مقاومت می‌تواند باعث ادامه حرکت به سمت 6.3 دلار و معکوس شدن روند نزولی شود.

اما از سوی دیگر، در صورت افت قیمت یونی از سطح فعلی، اولین حمایت این توکن، 5.7 دلار خواهد بود و در صورت افت بیشتر قیمت، ممکن است شاهد ادامه ریزش تا 5.3 دلار باشیم. طی معاملات اخیر یونی سواپ، شاهد افزایش تعداد فروشندگان بودیم و این نکته با استفاده از ستون‌های قرمز رنگ درون نمودار مشخص شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت یونی | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت یونی. منبع: تردینگ ویو

در پی کاهش تقاضا، خریداران در حال ترک بازار هستند و همین عامل باعث افت شاخص قدرت نسبی (RSI) پایین‌تر از سطح 50 شده است. این بدان معناست که تعداد فروشندگان از خریداران بیشتر است. ادامه کاهش قیمت می‌تواند منجر به بازگشت احساسات و جو نزولی در این ارز شود، چرا که سقوط قیمت به ناحیه عرضه را در پی خواهد داشت.

علاوه بر این، قیمت یونی پایین‌تر از خط میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA20) قرار گرفته است که نشان می‌دهد فروشندگان کنترل بازار را در اختیار گرفته‌اند. با این حال، در صورت ورود خریداران، قیمت یونی پتانسیل عبور از SMA20 را دارد.

نمودار قیمت رمز ارز یونی | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت رمز ارز یونی. منبع: تردینگ ویو

سایر اندیکاتورهای تکنیکال نیز نشان می‌دهند که کنترل روند قیمت یونی در اختیار خرس‌ها است. با این حال، اندیکاتور MACD در وضعیتی است که هیستوگرام (میله‌های عمودی این اندیکاتور) سبز رنگ را نشان می‌دهد و لازم به ذکر است که معمولاً هیستوگرام سبز رنگ نوعی سیگنال خرید به شمار می‌رود.

مقاله پیشنهادی: یونی سواپ چیست؟

در عین حال، باید گفت که قدرت این سیگنال‌ها کاهش یافته است که خود نشان دهنده افزایش فشار فروش است. همزمان اندیکاتور باند بولینگر که نشان دهنده میزان نوسان قیمت است نیز در حال فشرده شدن است، و این یعنی در روز‌های آتی شاهد رنج شدن و حرکت کم نوسان قیمت یونی خواهیم بود. در پایان باید گفت که روند و قدرت کلی بازار، تاثیر بسیار مهمی بر روی روند قیمت این آلتکوین خواهد داشت.

برای دریافت آخرین تحلیل‌های یونی سواپ، به صفحه تحلیل یونی سواپ مراجعه کنید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش یونی سواپ صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: blockchair.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *