چه زمانی لایت کوین از محدوده رنج خود رها خواهد شد؟

رنج زدن لایت کوین |‌ همتاپی

بعد از کاهش چشمگیر لایت کوین در اوایل ماه آگوست (مرداد)، این ارز دیجیتال در یک ناحیه رنج گیر کرده است. حال سوال این جا است که ltc چه زمانی می‌تواند محدوده مذکور را بشکند؟

روند ltc قبل و بعد از هاوینگ این ارز دیجیتال نزولی بود. نسبت حجم معاملات لایت کوین در بازار اسپات هم نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران آن خنثی است.

مقاله پیشنهادی: لایت کوین چیست

لایت کوین بعد از روند نزولی شدید خود که از اوایل ماه آگوست (مرداد) شروع شده بود، در کوتاه‌مدت در حال تثبیت ضررهای خود در بالای محدوده ۸۰ دلار است. شایان ذکر است که هاوینگ ltc در تاریخ ۲ آگوست (۱۱ مرداد) با موفقیت اجرا شد و پاداش بلاک این ارز دیجیتال را از ۱۲.۵ ltc به ۶.۲۵ ltc رساند. با این وجود، قیمت لایت کوین در قبل و بعد از رویداد مذکور به شدت کاهش یافت و فروشندگان توانستند بر بازار این ارز دیجیتال غلبه کنند.

به عبارت دقیق‌تر، در ۱ آگوست (۱۰ مرداد) لایت کوین توانست ۱.۸ درصد رشد کند؛ اما قیمت آن در یک روز بعد (یعنی دقیقا در روز هاوینگ) به شدت کاهش یافت و ۶.۸۱ درصد سقوط کرد. از دست رفتن محدوده ۳۰۰۰۰ برای بیت کوین هم باعث شد که روند نزولی لایت کوین در ۲ آگوست (۱۱ مرداد) بیش از پیش تشدید شود.

شایان ذکر است که لایت کوین در ۳ آگوست (۱۲ مرداد) هم به روند نزولی خود ادامه داد و با سقوطی ۵.۷ درصدی، به زیر محدوده ۸۵ دلار رسید.

آیا ltc می‌تواند از مقاومت ۸۵ دلار عبور کند؟

قیمت، rsi و cmf لایت کوین | همتاپی

قیمت، rsi و cmf لایت کوین، منبع: tradingview

در 3 آگوست (۱۲ مرداد) روند نزولی لایت کوین باز هم ادامه داشت و این ارز دیجیتال در زیر محدوده ۸۵ دلار باقی ماند. در چند روز گذشته، ltc وارد رنج محدودی بین ۸۰ تا ۸۵ دلار شد و به تثبیت زیان‌ خود ادامه داد.

در تصویر بالا، سطوح اصلاحی فیبوناچی (خطوط زرد رنگ) بین اوج ltc در ماه جولای (تیر – یعنی محدوده ۱۰۴.۴ دلار) و کف ماه آگوست (مرداد – یعنی ۷۳ دلار) ترسیم شده است. طبق این تصویر، تثبیت قیمت لایت کوین بین سطوح صفر درصدی اصلاحی فیبوناچی (۷۳ دلار) و ۲۳.۶ درصدی اصلاحی فیبوناچی (۸۵ دلار) محدود شده است.

گفتنی است که شاخص قدرت نسبی (rsi) لایت کوین هم مثبت است؛ اما روند مشخصی ندارد. این شاخص کمی بالاتر از محدود خنثی است و نشان می‌دهد که فشار خریداران ltc پایین است. از طرف دیگر، شاخص جریان پول چیکین (cmf) لایت کوین کمی رشد کرده؛ اما همچنان زیر صفر است که نشان می‌دهد جریان ورودی سرمایه‌ آن به شدت ضعیف است.

شاخص‌های ضعیف موجود نشان می‌دهند که مقاومت ۸۵ دلار لایت کوین احتمالاً طی روزهای معاملاتی آتی ادامه دارد. البته اگر بیت کوین بتواند به بالای محدوده ۲۹۵۰۰ دلار برسد، قیمت لایت کوین هم ممکن است کمی رشد کند و در رنج کوتاه‌مدت خود، یعنی بین ناحیه‌های ۰ تا ۲۳.۶ درصدی اصلاحی فیوناچی در نوسان باشد.

بنابراین، اگر قیمت لایت کوین کاهش یا افزایش یابد؛ معامله‌گران باید به ترتیب سطوح ۷۶ و ۸۹ دلار را تحت نظر داشته باشند.

احساسات معامله‌گران خنثی است

تعداد خریدها و فروش‌های لایت کوین | همتاپی

تعداد خریدها و فروش‌های لایت کوین، منبع: cryptometer.io

در زمان نگارش این مقاله، داده‌های وب سایت cryptometer.io نشان می‌دهد که ۵۰ درصد از حجم معاملات لایت کوین در اختیار خریداران و ۵۰ درصد آن در اختیار فروشندگان قرار می‌دهد. این مسئله ثابت می‌کند که احساسات معامله‌گران خنثی است و ltc ممکن است به هر سمتی حرکت کند.

اگرچه در زمان نگارش مقاله حجم معاملات لایت کوین در بازار مشتقات حدود ۲۰ درصد کاهش یافته، اما اوپن اینترست این ارز دیجیتال حدود ۱.۳ درصد افزایش یافته است.

داده‌های معاملات لیکویید شده هم نشان می‌دهند که معاملات خرید یا لانگ بیشتری (در مقایسه با معاملات فروش یا شورت) منحل شده‌اند. با این وجود، اسپرد بین معاملات لیکوییدشده لانگ و شورت در تمام بازه‌های زمانی بسیار کم بود. این مسئله روند خنثی لایت کوین و تداوم حرکت آن در محدوده رنج مذکور را تقویت می‌کند.

محدوده رنج لایت کوین چه زمانی تمام خواهد شد؟ دیدیگاه خود درباره تحلیل لایت کوین را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *