تضعیف روند صعودی پالیگان؛ کدام سطوح را زیر نظر داشته باشیم؟

قیمت ماتیک (MATIC) بعد از روند اصلاحی که باعث شد به محدوده ۰.۵۳ دلار سقوط کند، از اواخر خرداد رشد کرده و خود را به نزدیکی محدوده ۰.۸۶ دلار رسانده است. با این وجود، به نظر می‌رسد که سرعت روند صعودی این ارز دیجیتال کاهش یافته است. پالیگان طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱.۱ درصد کاهش یافته و زیان هفتگی آن به بیشتر از ۴ درصد رسیده است.

برای خرید و فروش متیک در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم متیک بخرم

در حال حاضر، MATIC در اطراف یک سطح حمایتی مهم قرار دارد. این نشان می‌دهد که اگر قیمت پالیگان رشد نکند و از این ناحیه فاصله نگیرد، فروشندگان آن ممکن است بر معاملات آتی این ارز دیجیتال تسلط داشته باشند.

به‌طور کلی MATIC برای آغاز یک روند صعودی جدید باید به بالای حمایت فعلی خود برسد. در این صورت پالیگان ممکن است دوباره به تلاش خود برای رشد بیشتر ادامه دهد. با این حال، برای بازیابی کامل حرکت صعودی، MATIC باید به بالای محدوده ۰.۸۵ دلار برسد که قبلاً به‌عنوان مقاومت مهم آن عمل می‌کرد. کاهش اندک ارزش بازار MATIC هم نشان می‌دهد که قدرت خرید خریداران این ارز دیجیتال کاهش یافته است.

تجزیه‌وتحلیل نمودار روزانه پالیگان

نمودار روزانه پالیگان | همتاپی

نمودار روزانه پالیگان، منبع: TradingView

در زمان نگارش این مقاله، قیمت MATIC به‌شدت کاهش یافته و از موقعیت قبلی خود در نزدیکی محدوده ۰.۹ دلار، به قیمت ۰.۷۴ دلار رسیده است. این ارز دیجیتال علی‌رغم تلاش فراوان خود برای بازیابی روند صعودی‌اش، در حال حاضر در یک ناحیه حمایتی مهم قرار دارد.

از طرفی، محدوده ۰.۷۵ دلار اهمیت بسیار زیادی برای پالیگان دارد؛ زیرا عدم عبور از آن باعث می‌شود این ارز دیجیتال شتاب خرید خود را از دست بدهد و احتمالاً تا محدوده ۰.۶۵ دلار کاهش یابد.

اگر قیمت این آلت کوین به زیر محدوده ۰.۶۵ دلار سقوط کند، ممکن است به محدوده ۰.۶ دلار برسد. برای اینکه MATIC بتواند به روند نزولی خود پایان دهد باید با موفقیت از سطح ۰.۸ دلار عبور کند. دستیابی به این امر می‌تواند MATIC را به سمت مقاومت چالش‌برانگیز ۰.۸۵ دلار سوق دهد که مدت‌ها است به‌عنوان یک مقاومت مهم برای این ارز دیجیتال عمل می‌کند.

مطالب مرتبط: بهترین کیف پول پالیگان (Matic) در سال ۲۰۲۳

تحلیل تکنیکال

در ادامه پیش بینی قیمت ارز ماتیک را از نگاه تکنیکال بررسی خواهیم کرد.

کاهش قدرت خرید پالیگان در نمودار روزانه | همتاپی

کاهش قدرت خرید پالیگان در نمودار روزانه، منبع: TradingView

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

وقتی پالیگان به دلیل کاهش تقاضای خود نتوانست موقعیتش را در محدوده ۰.۷۶ دلار حفظ کند، قدرت خرید آن کاهش یافت. اگرچه شاخص قدرت نسبی (RSI) این ارز دیجیتال همچنان بالاتر از محدوده خنثی باقی مانده، اما کاملا مشخص است که حضور خریداران کاهش یافته است.

اگر فروشندگان فشار فروش خود را بیشتر کنند، می‌توانند کنترل کامل MATIC را به دست بگیرند. گفتنی است که قیمت پالیگان کمی بالاتر از خط میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه خود قرار دارد.

با این حال، MATIC ممکن است به زیر این محدوده سقوط کند. این مسئله نشان می‌دهد که خریداران این ارز دیجیتال به تدریج از بازار خارج شده‌اند.

سیگنال فروش پالیگان در نمودار روزانه | همتاپی

سیگنال فروش پالیگان در نمودار روزانه – منبع: TradingView

نمودار روزانه MATIC سیگنال‌های واضحی از خروج خریداران صادر کرده است که نوعی سیگنال فروش محسوب می‌شوند. در این مورد برای مثال می‌توان به شاخص مکدی (MACD) اشاره کرد که یک میله قرمز رنگ در آن ایجاد شده و افزایش فروش این ارز دیجیتال را ثابت کرده است.

علاوه بر این، شاخص حرکت جهت‌دار (DMI) وارد جهت منفی شده و خط نارنجی رنگ آن از خط آبی رنگ عبور کرده که نشان‌ دهنده روند نزولی پالیگان است.

علاوه بر این، شاخص میانگین حرکت جهت‌دار (ADX) کاهش یافته و نزدیک به محدوده ۲۰ رسیده که نشان‌دهنده تضعیف قدرت روند صعودی پالیگان است.

درباره آینده پالیگان چطور فکر می‌کنید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *