پیش بینی قیمت ترون: الگوی مثلث نزولی، آینده ترون را رقم می‌زند

پیش بینی قیمت ترون: الگوی مثلث نزولی، آینده ترون را رقم می‌زند | همتاپی

قیمت ترون (Trx) نزدیک به دو سال است که یک الگوی مثلث نزولی را با جدیت دنبال می‌کند. این الگوی نزولی شامل یک خط روند نزولی است که در رالی‌های صعودی و سطوح حمایتی ثابتی که شکست آن‌ها فشار فروش بازار را تشدید خواهد کرد، به فروشندگان کمک می‌کند.

به لحاظ نظری، شکل‌گیری سقف پایین‌تر در این الگو، نشان‌دهنده ناتوانی خریداران در ایجاد یک دوره بهبود قیمت قوی‌تر است. بنابراین همزمان با حذف تدریجی مومنتوم صعودی، خریداران سطح حمایت حیاتی را از دست می‌دهند که منجر به یک افت قیمت طولانی می‌شود.

حمایت 0.05 – 0.049 دلاری همچنان یک محدوده انباشت قوی و خط گردن الگوی مثلث است. یک واگرایی نزولی بالقوه بین میانگین‌های متحرک نمایی 50 و 100 هفته‌ای، احتمال شکسته شدن خط گردن را افزایش خواهد داد. حجم معاملات روزانه ترون 89.5 میلیون دلار است که افزایش 11.2 درصدی را نشان می‌دهد.

نمودار روانه قیمت ترون به دلار. منبع: تریدینگ ویو

 در زمان نگارش این مطلب، قیمت ترون 0.054 دلار است که رشد روزانه 0.06 درصدی را نشان می‌دهد. علاوه بر این، در خلال تداوم عدم قطعیت در بازار کریپتو، پرایس اکشن یک حرکت متزلزل بین خط روند و حمایت 0.05 دلاری را نشان می‌دهد.

مقاله پیشنهادی: ترون چیست

قیمت ترون (TRX) تا حدی به اوج الگوی مثلث نزدیک شده که یعنی قیمت به بریک اوت نزدیک است. بنابراین، شکست احتمالی از حمایت خط گردن الگو، می‌تواند مومنتوم نزولی را تشدید کند و قیمت را با سقوط 52 درصدی به 0.22 دلار برساند.

در مقابل و البته به احتمال خیلی کم، یک بریک اوت صعودی از خط روند مقاومت الگو نیز امکان‌پذیر است. اگر احساسات بازار بهتر شود، قیمت ترون می‌تواند با یک بریک اوت صعودی از خط روند پیش‌رو عبور کند و یک رالی بهبود قیمت جدید را آغاز کند.

در شرایط ایده‌آل، بریک اوت صعودی می‌تواند منجر به یک رالی قیمت تا بالاترین اوج الگوی مثلث، یعنی سطح 0.15 دلار شود.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال ترون

شاخص قدرت نسبی (RSI): اگرچه پرایس اکشن حمایت ثابت را حفظ کرده، شیب RSI هفتگی حاکی از شکل‌گیری یک کف پایین‌تر است که ضعف خریداران را نشان می‌دهد.

میانگین متحرک نمایی: میانگین متحرک نمایی 200 هفته‌ای در محدوده 0.054 دلار به عنوان یک حمایت قوی حرکت می‌کند. اما حرکت سایر میانگین‌های متحرک (20، 50 و 100) بالاتر از قیمت، به عنوان یک مقاومت مهم عمل خواهد کرد.

برای اطلاع از آخرین اخبار چین‌‌ لینک، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت ترون مراجعه نمایید.

ترجمه: تیم خرید و فروش ترون صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *