علت کاهش قیمت بیت کوین امروز چه بود؟

علت کاهش قیمت بیت کوین امروز

در این صفحه، علت ریزش روزانه بیت کوین را بررسی می‌کنیم همچنین به عوامل کلانی می‌پردازیم که بر کاهش قیمت بیت کوین تاثیر گذار هستند.

علت کاهش قیمت بیت کوین امروز 8 خرداد

در حالی که در روزهای گذشته همه چیز بر وقف مراد بود و چارت بیت کوین خبر از احتمال صعود و رسیدن به قله 73 هزار دلار را می‌داد، ناگهان ورق برگشت!

بیت کوین دیروز با وجود کندل قدرتمندی که بالای 70 هزار دلار ثبت کرد نتوانست خود را به تثیبت برساند و قیمت‌های بالاتر را ببینید، علت آن هم خبر احتمال عرضه 40 هزار بیت کوین از بیت کوین‌های صرافی mt.Gox بود!

به گزارش whale alert (سایتی که تراکنش نهنگ‌ها را رصد می‌کند)، 40,000 بیت کوین در مجموع 6 تراکنش از بیت کوین‌های به سرقت رفته صرافی MTGox به کیف پول‌های ناشناس منتقل شد. این جا به جایی ترس فروش و عرضه این بیت کوین‌ها را به جان بازار انداخت و باعث شد قیمت بیت کوین به سرعت از 70 هزار دلار به 67 هزار دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال چارت بیت کوین

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، در تایم فریم 4 ساعته، بیت کوین همچنان در حالت صعودی قرار دارد، به این معنا که در روند صعودی اخیر خود، همچنان کفی پایین تر از کف قبلی در 66450 دلار ثبت نکرده است.

چارت بیت کوین، 8 خرداد

اما یک نکته وجود دارد و آن هم تکرار شدن حمله‌های نا موفق به سطوح بالای تریدنگ رنجی است که در آن گیر کرده.

همانطور که در چارت می‌توانید مشاهده کنید، بازگشت‌ها (فلش‌های قرمز) با سرعت و قدرت بیشتری از بازگشت‌های قبلی انجام شده و این خود می‌تواند حاکی از حجم فروش بالا در ناحیه 70 الی 73 هزار دلار باشد.

با توجه به وضعیت فعلی چارت، فعلا زمان مناسبی برای خرید بیت کوین نیست و بایستی منتظر تثبیت قیمتی بیت کوین بالای سقف تاریخی خود باشیم. لازم به ذکر است که حمایت‌های پیش روی بیت کوین به ترتیب برابر مقادیر زیر است:

 • 66000دلار
 • 65000دلار

علت کاهش قیمت بیت کوین امروز 22 اردیبهشت

ریزش بیت کوین در 22 اردیبهشت دلیل فاندامنتال مهمی نداشت و شاید بتوان لیکوئیدشدن بیش از ۱۰۰میلیون موقعیت معاملاتی در بازه ۶۳٬۰۰۰ تا ۶۵٬۰۰۰ دلاری  را دلیل کاهش قیمت بیت کوین موثر دانست .

اما اگر بخواهیم علت ریزش بیت کوین را از منظر تکنیکال را جویا شویم، باید به تحلیلی که در روز 16 اردیبهشت ارائه کردیم برگردیم: [+]

در تایم فریم 4 ساعته، قیمت بیت کوین کانال نزولی خود را  شکسته و همچنان بالای کانال در حال تثبیت خود است. به نظر می‌رسد چنانچه قیمت با یک کندل پرقدرت بالای 65هزار دلار بسته شود باید امید سقف‌ها و قیمت‌های بالاتر را داشت.

همانطور که می‌دانید بیت کوین نتوانست کندل روازنه خود را (پر قدرت بالا 65 هزار) دلار تثبیت کند و این یعنی احتمال اصلاح بیشتر قیمتی برای بیت کوین بالاتر رفت.

تحلیل بیت کوین 22 اردیبهشت

با توجه به تصویر تحلیل بالا، چنانچه بیت کوین به زیر سطح 60هزار دلار برسد باید انتظار سطوح پایین‌تر مثل 59٬500، 56٬000 و 52٬000دلار را داشته باشیم.

عوامل تأثیرگذار بر کاهش قیمت بیت کوین

ریزش بیت کوین می‌تواند ریشه در عوامل متعددی داشته باشد. در این میان، عوامل بنیادی یا فاندامنتال نقشی اساسی در تعیین روند بلندمدت قیمتی این ارز دیجیتال ایفا می‌کنند. به‌طور کلی، عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین را می‌توانیم به ۵ دسته تقسیم کنیم:

 اقتصاد کلان

 • سیاست‌های پولی فدرال رزرو: تصمیمات بانک‌های مرکزی در مورد نرخ بهره، تورم و عرضه پول می‌تواند به طور قابل‌توجهی بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد. به‌عنوان‌مثال، افزایش نرخ بهره یا کاهش عرضه پول می‌تواند منجر به کاهش قیمت بیت کوین شود.
 • وضعیت اقتصادی جهانی: رکود اقتصادی، بحران‌های مالی و بی‌ثباتی سیاسی می‌توانند باعث افزایش تقاضا برای بیت کوین به عنوان یک دارایی امن شوند. در مقابل، بهبود وضعیت اقتصادی می‌تواند منجر به کاهش تقاضا برای بیت کوین شود.
 • نرخ تورم ایالات متحده: افزایش نرخ تورم می‌تواند ارزش ارزهای فیات را کاهش دهد و در نتیجه تقاضا برای بیت کوین را به‌عنوان یک دارایی مقاوم در برابر تورم افزایش دهد.

 مقررات و قوانین

 • قوانین و مقررات دولتی: تصمیمات دولت‌ها در مورد قانونی‌بودن و نحوه تنظیم بیت کوین می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت آن داشته باشد. وضع قوانین سخت‌گیرانه می‌تواند منجر به کاهش تقاضا و در نتیجه کاهش قیمت بیت کوین شود.
 • موضع‌گیری نهادهای مالی: تصمیمات نهادهای مالی بزرگ مانند بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در مورد پذیرش یا نپذیرفتن بیت کوین می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت آن داشته باشد.

 احساسات بازار و اخبار

 • اخبار و رویدادهای مهم: اخبار مثبت مانند پذیرش بیت کوین توسط شرکت‌های بزرگ یا تأیید آن توسط افراد مشهور می‌تواند منجر به افزایش قیمت شود. اخبار منفی مانند هک صرافی‌ها یا ممنوعیت بیت کوین در برخی کشورها می‌تواند منجر به کاهش قیمت شود.
 • احساسات سرمایه‌گذاران: خوش‌بینی یا بدبینی سرمایه‌گذاران نسبت به آینده بیت کوین می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت آن داشته باشد. ترس ازدست‌دادن (FOMO) یا ترس، عدم اطمینان و تردید (FUD) می‌توانند باعث نوسانات شدید قیمت شوند.

 پذیرش و استفاده

 • پذیرش توسط کسب‌وکارها: هرچه تعداد بیشتری از کسب‌وکارها بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت بپذیرند، تقاضا برای آن افزایش می‌یابد و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.
 • استفاده باهدف ذخیره ارزش: افزایش پذیرش بیت کوین به‌عنوان یک ذخیره ارزش مانند طلا می‌تواند تقاضا برای آن را افزایش دهد و قیمت آن را بالا ببرد.
 • توسعه زیرساخت‌ها: توسعه زیرساخت‌های مرتبط با بیت کوین مانند صرافی‌ها، کیف پول‌ها و راه‌حل‌های پرداخت به‌ویژه شبکه لایتنینگ می‌تواند استفاده از آن را آسان‌تر کند و در نتیجه تقاضا و قیمت آن را افزایش دهد.

 عوامل فنی

 • هزینه استخراج: هزینه استخراج بیت کوین می‌تواند بر عرضه آن تأثیر بگذارد. افزایش هزینه استخراج می‌تواند عرضه را کاهش دهد و در نتیجه قیمت را افزایش دهد.
 • سختی شبکه: سختی شبکه بیت کوین میزان دشواری استخراج بیت کوین را تعیین می‌کند. افزایش سختی شبکه می‌تواند استخراج را دشوارتر کند و در نتیجه عرضه را کاهش دهد و قیمت را افزایش دهد.
 • هاوینگ: هاوینگ بیت کوین رویدادی است که در آن پاداش استخراج بیت کوین نصف می‌شود. این رویداد می‌تواند عرضه را کاهش دهد و در نتیجه قیمت را افزایش دهد.

 این تنها برخی از عوامل بنیادی تأثیرگذار بر قیمت بیت کوین هستند. درک این عوامل می‌تواند به شما در پیش‌بینی بهتر روند قیمت بیت کوین و تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر در مورد سرمایه‌گذاری در آن کمک کند.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *