احتمال توقف افزایش نرخ بهره در سپتامبر؛ منتظر رالی بیت کوین باشیم؟

تحلیل قیمت بیت کوین | همتاپی

موسسه گلدمن ساکس (goldman sachs) پیش‌بینی کرده که از سپتامبر ۲۰۲۳ (شهریور ۱۴۰۲) روند افزایش نرخ بهره متوقف شود. در صورتی‌که این پیش‌بینی محقق شود، محرک خوبی برای شروع رالی صعودی قیمت بیت کوین به دلار خواهد بود. این تحولات ممکن است سرمایه‌گذاران را تشویق کند تا خرید بیت کوین را افزایش دهند، به امید کسب سود از رشد قیمت آتی.

با این‌که فدرال رزرو همچنان در تلاش برای کنترل تورم است، اما تحلیلگران گلدمن ساکس انتظار دارند که کمیته بازار آزاد فدرال (fomc) در نشست ماه بعد خود افزایش نرخ بهره را متوقف کند. بعد از این توقف نرخ بهره، احتمال می‌رود روند کاهش آن نیز در دستور کار قرار گیرد که یک سیگنال مثبت برای بازار سهام، بیت کوین و ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

 از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، بازار سهام و ارزهای دیجیتال عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته‌اند. شاخص نزدک و بیت کوین در این مدت موفق شدند به ترتیب بازدهی ۳۱ و ۷۷ درصدی را به ثبت برسانند.

تحلیلگران گلدمن ساکس انتظار دارند فدرال رزرو از ماه ژوئن ۲۰۲۴ (خرداد یا تیرماه ۱۴۰۳) اقدام به کاهش نرخ بهره کند. همچنین آن‌ها پیش‌بینی کردند که در ادامه، نرخ بهره در دوره‌های سه‌ماهه کاهش یابد.

اقتصاددانان گلدمن ساکس، از جمله جَن هتسیس (jan hatzius) و دیوید مریکل (david mericle) روز یکشنبه در یادداشتی اعلام کردند:

پیش‌بینی ما به این دلیل است که با نزدیک شدن به تورم مورد انتظار، تمایل فدرال رزرو به کاهش نرخ بهره بیشتر خواهد شد.

در حال حاضر تیم گلدمن ساکس پیش‌بینی می‌کند که کاهش نرخ بهره از نیمه سال ۲۰۲۴ به بعد آغاز شود. همچنین آن‌ها انتظار دارند کمیته بازار آزاد فدرال روند افزایش نرخ بهره را از ماه بعد متوقف کند. احتمال می‌رود اعضای این کمیته قبل از برگزاری نشست ماه نوامبر (آبان) به توافق برسند که سرعت افزایش قیمت‌ها برای توقف افزایش نرخ بهره کافی است.

تحلیلگران گلدمن ساکس افزودند:

هنوز دلایل کافی برای کاهش نرخ بهره وجود ندارد و به همین دلیل احتمال دارد کمیته بازار آزاد فدرال باز هم روند افزایش نرخ بهره را در پیش گیرد. ما انتظار داریم نرخ بهره به اندازه ۰.۲۵ درصد در هر سه ماه کاهش یابد اما در مورد سرعت انجام این کار تردید داریم.

بعد از سپتامبر منتظر رالی صعودی بیت کوین باشیم؟

قیمت بیت کوین در چند هفته اخیر در بالای سطح ۲۹،۰۰۰ در حالت رِنج به سر می‌برد و همچنان به دنبال بهانه‌ای برای شروع حرکت است. با وجود این حرکت رِنج، نه‌تنها نهنگ‌ها و خریداران خرد در حال انباشت بیت کوین هستند،‌ بلکه آدرس‌های جدید شبکه بیت کوین نیز رو به افزایش است.

ناحیه حمایتی بیت کوین در ۲۹،۲۰۰ دلار به خوبی عمل کرده است و همچنان تغییری در وضعیت تکنیکال آن مشاهده نمی‌کنیم. در حال حاضر پادشاه رمزارزها در تایم فریم ۴ ساعته درگیر مقاومت ۲۹،۶۰۰ دلار است و به همین دلیل روند مشخصی ندارد.

اگر بیت کوین در شکست مقاومت 29,600 دلار موفق ظاهر شود، احتمال صعود به ناحیه 30,200 دلار قوت می‌گیرد. این می‌تواند فرصت‌هایی برای خرید بیت کوین فراهم کند، به‌خصوص برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال استفاده از موج‌های صعودی برای کسب سود هستند. در صورت تداوم حرکت صعودی و شکست این سطح، احتمال رسیدن به نواحی 30,600 و 31,000 دلار بسیار بالاست. این تحولات نشان می‌دهند که بازار ممکن است در حال آماده‌سازی برای یک رالی صعودی قوی‌تر باشد. سرمایه‌گذاران باید نقاط مقاومتی را به دقت زیر نظر داشته باشند و استراتژی‌های خرید خود را بر اساس توانایی بازار برای شکستن این سطوح و حفظ روند صعودی تنظیم کنند.

شما برای پیش بینی قیمت بیت کوین بیشتر چه فاکتورهایی را مدنظر قرار می‌دهید؟

منبع: coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *