آیا این هفته باید منتظر کاهش قیمت اتریوم و بیت کوین باشیم؟

قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال بر لبه پرتگاه قرار دارند و به همین خاطر، سرمایه‌گذاران بادقت دو رمز ارز اصلی یعنی بیت کوین و اتریوم را زیر نظر گرفته‌اند. آخر هفته به سرعت نزدیک می‌شود و باید دید قیمت اتریوم و بیت کوین می‌تواند یک بازگشت صعودی را رقم بزند یا یک کف قیمتی شکل می‌دهد.

فشار شدید فروشندگان به قیمت بیت کوین و اتریوم

به‌نظر می‌رسد این هفته مانعی در چارت بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) ایجاد شود زیرا هر دو با تثبیت مداوم در نزدیکی یک سطح قیمت حیاتی مواجه هستند. رهبران بازار ادعا می‌کنند کاهش سرعت روند صعودی می‌تواند منجر به یک بازگشت نزولی دیگر شود و قیمت‌ها را به سطوح ماه دسامبر برگرداند.

مطالب مرتبط: تفاوت‌های بیت کوین و اتریوم

تحلیل قیمت بیتکوین

در ماه میلادی جاری، شاهد ثبت اوج 24,000 دلار بودیم و خط روند دامیننس بیت کوین (Bitcoin Dominance) به‌طور تصاعدی رشد کرد. با این وجود، براساس شاخص‌های درون زنجیره‌ای، دامیننس بیت کوین بعد از برگشت قیمت از سطح 24,000 دلار شروع به افت کرده که افزایش قیمت در آینده را نشان می‌دهد. علاوه بر این، گزارش مالی سه ماهه میکرواستراتژی (MicroStrategy) به عنوان بزرگترین شرکت هولدر بیت کوین حاکی از ضررهای قابل توجهی است که می‌تواند چارت قیمت بیت کوین را به آشفتگی بکشاند.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار

در زمان نگارش این مطلب، خرید و فروش بیت کوین با نرخ 23,665 دلار انجام می‌شود که افت نزدیک به 1٪ را نشان می‌دهد. یکی از تریدرهای ناشناس ولی معروف، افت روند قیمت بیت کوین را پیش بینی کرده است. براساس پیش‌بینی این تحلیلگر، در صورت دستور کسب سود سرمایه‌گذاران در سطح قیمت 24,000 دلار، شاهد افت شدید قیمت این رمز ارز خواهیم بود. اگر بیت کوین به زیر 23,000 دلار سقوط کند، ممکن است به اوج ماه نوامبر در سطح 21,000 دلار نیز برسد که از آن نقطه، احتمال ایجاد یک اصلاح صعودی وجود دارد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین به ۲۴ هزار دلار رسید؛ کدام خریداران به سود رسیدند؟

تحلیل قیمت اتریوم

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

اتریوم توانسته مومنتوم نزدیک به سطح قیمت 1,650 دلار را حفظ کند و به همین خاطر، چارت این رمز ارز صعودی به‌نظر می‌رسد. علاوه بر این، اتریوم در هفته آینده و قبل از آپدیت شانگهای (Shanghai)، تست نت ژجیانگ (Zhejiang) را به‌صورت عمومی فعال خواهد کرد که می‌تواند یک سناریوی صعودی برای این ارز دیجیتال رقم بزند. با این وجود، شکل‌گیری روند نزولی نزدیک به سطح 1,700 دلار همچنان نگران‌کننده است زیرا سرمایه‌گذاران برای اجتناب از ریسک‌هایی که سپتامبر گذشته و همزمان با آپدیت ادغام (Merge) نیز رخ داد، به‌دنبال نقد کردن دارایی‌هایشان هستند.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

براساس پایگاه کوین مارکت گپ (CoinMarketCap)، امروز قیمت اتریوم 1,662 دلار است. تحلیل چارت قیمت روزانه نشان می‌دهد احتمالاً اتریوم شاهد یک برگشت نزدیک به سطح 1,700 دلار خواهد بود. زیرا اندیکاتور RSI-14 در محدوده اشباع خرید قرار دارد. همچنین ممکن است اتریوم نزدیک به خط روند EMA-100 در قیمت 1,563 دلار یک سطح حمایت تشکیل بدهد که در این صورت قبل از آپدیت مورد انتظار شانگهای، یک رالی صعودی ایجاد می‌شود.

با این وجود، اگر قیمت اتریوم از سطح حمایت ماهانه 1,700 دلار عبور کند، روند صعودی آغاز می‌شود که می‌تواند گاوها را تا سطح 2,000 دلار نیز پیش براند.

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. این ریزش طبیعی هست و داره رنج میزنه کسانی که هولد کردن همچنان نگه دارند

  2. اتریوم همچنان روند نزولی خودشو طی میکنه برای خرید وقت مناسبی نیست