تحلیل قیمت متیک: پالیگان دومین بازار NFT، منتظر رالی صعودی باشید

تحلیل قیمت متیک: دومین بازار NFT بعد از اتریوم، منتظر رالی صعودی باشید | همتاپی

بازار NFT شبکه پالیگان (Polygon)، در حال حاضر شاهد افزایش مقبولیت و محبوبیت است. این می‌تواند به همکاری این شرکت با کسب و کارهای مهم مثل ردیت (Reddit) و همچنین رونمایی از کارت‎های NFT دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، مرتبط باشد. در این مطلب، ضمن تحلیل قیمت متیک (پالیگان) و پیش بینی آینده این ارز دیجیتال، تأثیر این رکوردشکنی بر وضعیت بازار خرید و فروش متیک را نیز بررسی خواهیم کرد.

براساس اعلام کریپتواسلم (Cryptoslam) که به بررسی داده‌های NFT می‌پردازد، در حال حاضر بلاکچین پالیگان از نظر حجم معاملات NFT، بعد از اتریوم در جایگاه دوم و از نظر کل ارزش بازار در رتبه دهم قرار دارد. 

براساس داده‌های گردآوری شده از پلتفرم تحلیل بلاکچین نانسن (Nansen)، تعداد سفارش‌های بار اول و برگشتی بازار توکن غیرمثلی (NFT) پالیگان در طول ماه گذشته، یک اوج تاریخی جدید ثبت کرده است.

نمودار قیمت متیک به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت متیک به دلار. منبع: تردینگ ویو

این رکوردشکنی، علیرغم روند نزولی بازار خرید و فروش ارز دیجیتال و این واقعیت رخ داده که اکوسیستم NFT در سایر بلاکچین‌ها از جمله اتریوم و سولانا شاهد افت هفتگی تعداد کاربران هستند.

دونالد ترامپ؛ عامل افزایش فروش NFT در پالیگان‌

یکی دیگر از دلایل اصلی رشد فروش NFT در بلاکچین پالیگان، خبر روز پنج‌شنبه درباره رونمایی از مجموعه NFT دونالد ترامپ با قیمت خرده‌فروشی هر عدد 99 دلار بود. میلیاردر معروف و رئیس جمهور سابق آمریکا، این خبر را به‌طور عمومی در شبکه اجتماعی خودش با نام Truth و به همراه یک ویدیوی دو دقیقه‌ای در توضیح NFTهای مختلف این مجموعه، اعلام کرد.

مطالب مرتبط: استقبال نهنگ‌های اتریوم از پالیگان؛ باید منتظر رشد قیمت متیک باشیم؟

براساس سایت میزبان این ان اف تی ها، این مجموعه در بلاکچین پالیگان ضرب شده و در دوره اول آن مجموعاً 45,000 توکن ساخته خواهد شد.

همچین، بلاکچین پالیگان شاهد افزایش فعالیت نهنگ‌ها نیز بوده است؛ طوری که نهنگ‌های اتریوم طی چند روز گذشته، اقدام به خرید متیک به ارزش 3.7 میلیون دلار کرده‌اند. همچنین براساس داده‌های منتشر شده در اکانت توئیتر WhaleAlert، تعداد زیادی توکن متیک با ارزش 9.2 میلیون دلار از صرافی بایننس به یک والت دیگر منتقل شده است.

تحلیل قیمت متیک (MATIC)

براساس پیش بینی تحلیلگران معروف ارز دیجیتال، با توجه به این که اندیکاتورهای تکنیکال قوی نمایانگر یک بازگشت روند بعد از قرارگیری قیمت در محدوده اشباع فروش هستند و همچنین عوامل بنیادی مساعد فوق‌الذکر، قیمت متیک برای یک رالی صعودی آماده است.

مقاله پیشنهادی: پالیگان چیست

در حال حاضر، قیمت خرید و فروش متیک 0.85 دلار است که طی یک ساعت گذشته 0.43٪ و طی هفت روز گذشته 4.1٪ افت کرده است. افت قیمت پالیگان بعد از آن شروع شد که کل بازار ارز دیجیتال بعد از انتشار خبر افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا، بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلستان، سقوط کرد.

برای اطلاع از آخرین اخبار متیک، به مقاله تحلیل متیک مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش متیک صرافی ارز دیجیتال همتا پی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *