لایت کوین برای بزرگ‌ترین روند صعودی خود از سال ۲۰۱۷ آماده می‌شود

قیمت لایت کوین در هفته گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته و از زمان صعود بیت کوین در بحبوحه بحران بانکی آمریکا بیش از ۴۰ درصد رشد کرده است. امواج الیوت نشان می‌دهد که این رشد تنها بخش کوچکی از رشد لایت کوین در آینده محسوب می‌شود.

در ادامه با بررسی الگوی موجود در نمودار لایتکوین توضیح می‌دهیم که چرا قیمت این ارز دیجیتال ممکن است به‌طور قابل‌توجهی رشد کند.

با بهبود بازار ارزهای دیجیتال لایت خود را برای یک روند صعودی قابل‌توجه آماده می‌کند

لایت کوین از زمان بازار صعودی ۲۰۱۷ تا حدود زیادی کاهش یافته است. این ارز دیجیتال زمانی در کنار طلای دیجیتال، یعنی بیت کوین قرار داشت و به‌عنوان نقره دیجیتال شناخته می‌شد. با این حال، روند لایتکوین نشان داده که این ارز دیجیتال بیشتر شبیه به یک تکه زغال سنگ دیجیتال است.

مقاله پیشنهادی: لایت کوین چیست

این آلت کوین عملکرد بسیار ضعیفی در مقایسه با بیت کوین، اتریوم و بیشتر بازار داشته و با روی کار آمدن توکن‌های جدید، جایگاه خود در بین ده ارز دیجیتال برتر بازار از نظر ارزش بازاری را از دست داده است. با این حال، الگوی موجود در نمودار این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که همه این‌ها ممکن است در یک لحظه تغییر کنند.

مطالب مرتبط: هاوینگ بعدی لایت کوین ۱۵۰ روز دیگر اجرا می‌شود

الگوی مذکور موج مورب ادامه‌دهنده (expanding diagonal) نام دارد که با توجه به امواج الیوت تشکیل می‌شود. این الگوی ادامه‌دهنده با یک خط روند مقاومت صعودی و یک خط روند حمایت صعودی ایجاد می‌شود. گفتنی است که شیب خط روند پایینی کم‌تر از خط روند بالایی است. قیمت دارایی هم بین خط روند موج‌های متناوب حرکت می کند.

اگر این الگو واقعاً تفسیر دقیقی از پویایی بازار باشد، نشان می‌دهد که لایت کوین برای آخرین و قوی‌ترین بخش آن آماده می‌شود.

نمودار قیمت لایت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت لایت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

چرا رشد لایت کوین ممکن است متوقف شود؟

هرچند پیش‌بینی‌های موجود نشان می‌دهد که قیمت لایتکوین ممکن است رشد کند و به ۱,۴۰۰ دلار برسد، الگوی مورب ادامه‌دهنده معمولاً نشان‌دهنده اتمام روند صعودی ارزهای دیجیتال است. چنین الگوهایی معمولاً در موج ۱ یک موج حرکتی یا موج ۵ ایجاد می‌شوند.

از آنجا که لایتکوین در حال حاضر چند موج بزرگ‌تر را ایجاد کرده، این الگو به احتمال زیاد از نوع نهایی است. این مسئله نشان می‌دهد که پس از رشد بعدی لایت کوین، قیمت آن احتمالاً تا مدت‌ها چندان رشد نمی‌کند.

لایت کوین مانند بیت کوین ویژگی‌های زیادی دارد که باعث می‌شود بیشتر شبیه به کالا باشد تا اوراق بهادار. در بازار سهام و بازار کالا، به‌ترتیب موج ۳ و موج ۵ بیشترین قدرت را دارند. الگوی لایتکوین هم نشان می‌دهد که موج نهایی آن (اگر تعداد موج‌های الیوت دقیق باشند) بزرگ‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین موج این ارز دیجیتال در سال‌های اخیر خواهد بود.

تونی دبال (tony the bull)، تحلیلگر مشهور و ناشناس ارزهای دیجیتال، در این باره گفته است:

لایتکوین خود را برای یک موج بزرگ و بزرگ‌ترین حرکت خود از سال ۲۰۱۷ آماده می‌کند. نقره دیجیتال به‌زودی ممکن است به یک افسانه تبدیل شود.

برای دریافت آخرین تحلیل‌های لایتکوین، به صفحه تحلیل و پیش بینی لایت کوین مراجعه کنید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش لایت کوین  صرافی ارز دیجیتال همتا پی

منبع: www.newsbtc.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *