بررسی دلیل کاهش قیمت اخیر لایت کوین؛ لیکوئید شدن معاملات لانگ

دلایل کاهش قیمت لایت کوین | همتاپی

در این مقاله، موقعیت‌های لیکویید شده لایت کوین بررسی و مشخص شده است که نشان می‌دهد خریداران و فروشندگان این ارز دیجیتال در موقعیت یکسانی قرار دارند. با این وجود، روند لایت کوین در ۳ جولای (۱۲ تیر) تغییر کرد و تعداد معاملات لیکویید شده لانگ (خرید) بیشتر از تعداد معاملات لیکویید شده شورت (فروش) بود.

مقاله پیشنهادی: لایت کوین چیست

طی چند روز اخیر، سیگنال‌های جدیدی در بازار لایت کوین ایجاد شده است. از بین این سیگنال‌ها می‌توان به افزایش تعداد معاملات لیکویید شده لانگ اشاره کرد؛ اما قدرت این سیگنال به اندازه‌ای نبود که روی قیمت لایت کوین تاثیر بگذارد.

قیمت لایت کوین در چند روز گذشته در محدوده قیمتی مهمی قرار داشت. این ارز دیجیتال در گذشته در یک روند صعودی حرکت می‌کرد و پس از مدتی هم وارد ناحیه اشباع خرید شد. با این وجود، با گذشت زمان خریداران لایت کوین سرعت خود را از دست دادند و قیمت این ارز دیجیتال هم کاهش یافت.

این معامله‌گران در نهایت متوقف شدند و راه را برای اصلاح قیمت لایت کوین باز کردند. گفتنی است که در روز دوشنبه قیمت لایت کوین در محدوده ۱۱۴.۴۹ دلار قرار داشته و سپس با سقوطی ۱۷ درصدی به کف هفتگی خود در محدوده ۹۴.۲۳ دلار رسیده است. 

رشد اندک این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته باعث شد که قیمت لایت کوین به محدوده ۹۷.۳۷ دلار برسد؛ اما هم‌اکنون بخشی از رشد خود را از دست داده و به محدوده ۹۶.۹ دلار بازگشته است.

نمودار قیمت لایت کوین | همتاپی

نمودار قیمت لایت کوین، منبع: تریدینگ ویو

موقعیت‌های خرید افزایش می‌یابد

در روند اخیر لایت کوین اتفاق جالبی افتاده است. به نظر می‌رسد که رشد قیمت این ارز دیجیتال باعث شد اعتماد معامله‌گران بازار مشتقات و در نهایت تعداد معاملات لانگ آن افزایش یابد. با این وجود، لیکویید شدن چنینی معاملاتی می‌تواند به افزایش فشار فروش لایت کوین کمک کند و قیمت این ارز دیجیتال را کاهش دهد. اما آیا واقعاً چنین اتفاقی برای لایت کوین افتاده است؟

بررسی معاملات لیکویید شده لایت کوین نشان می‌دهد که هم خریداران و هم فروشندگان این ارز دیجیتال تا مدت‌ها در شرایط یکسانی قرار داشته‌اند. با این وجود، روند لایت کوین در ۳ جولای (۱۲ تیر) تغییر کرد و تعداد معاملات لیکویید شده لانگ (خرید) بیشتر از تعداد معاملات لیکویید شده شورت (فروش) شد. همین روند در چند روز بعد هم ادامه یافت.

موقعیت های لانگ و شورت لایت کوین |‌ همتاپی

موقعیت‌های لانگ و شورت لایت کوین، منبع: کوین گلس

معامله‌گران لایت کوین باید توجه داشته باشند که معاملات لیکویید شده مذکور آنقدر کم هستند که به احتمال زیاد تاثیر قابل‌توجهی بر قیمت این ارز دیجیتال نداشته‌اند. در نتیجه، به نظر می‌رسد که فعالیت درون‌زنجیره‌ای عرضه‌کننده‌ها و تقاضاکننده‌های لایت کوین در بازار اسپات به کاهش قیمت لایت کوین کمک کرده است.

البته فشار فروش لایت کوین تا حدودی کاهش یافته؛ چرا که توزیع این ارز دیجیتال تغییر کرده است. به‌عبارت دقیق‌تر، آدرس‌های حاوی ۱۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون لایت کوین (خط زردرنگ) بیشترین سهم از عرضه در گردش این ارز دیجیتال را داشتند؛ اما در روزهای گذشته فروش خود را افزایش دادند.

آمار آدرس های کیف پول لایت کوین |‌ همتاپی

آمار آدرس های کیف پول لایت کوین، منبع: سنتیمنت

با این وجود، همین سرمایه‌گذاران پس از مدتی دوباره به خرید لایت کوین روی آوردند. این مسئله به لایت کوین اجازه داد تا از فشار فروش خود در ۲ روز گذشته فاصله بگیرد. نکته جالب‌تر این است که همین اتفاق لایت کوین را به محدوده حمایتی بعدی خود رسانده است.
لایت کوین قبلاً نشان داده بود که حمایت خود را در محدوده ۹۵ دلار و مقاومت را در محدوده ۹۸ دلار ایجاد کرده است. این ارز دیجیتال هم‌اکنون بین این دو محدوده قرار دارد و در چند روز آینده مشخص می‌شود که آیا خریداران آن می‌توانند کنترل بازار را دوباره به دست بگیرند یا نه.

توجه داشته باشید که هاوینگ بعدی لایت کوین در ماه اوت (مرداد) انجام می‌شود و دلیل محکمی برای نگهداری این ارز دیجیتال وجود دارد.

درباره پیش بینی قیمت لایت کوین هر نظری دارید در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *