اگر قیمت ترون نزولی شد کدام سطوح فرصت خرید هستند؟

تحلیل آینده ارز ترون | همتاپی

ترون ممکن است با روند صعودی دیگری مواجه شود و به همین خاطر خریداران این ارز دیجیتال در حال پیدا کردن ناحیه‌های قیمتی مهم برای سرمایه‌گذاری مجدد در آن هستند.

 نمودار ۱۲ ساعته trx صعودی است و اوپن اینترست (open interest) این ارز دیجیتال در نزدیکی ۶۳ میلیون دلار تغییر قابل‌توجهی نکرده است.

اوپن اینترست (open interest) تعداد قراردادهای آتی (مشتقه) فعال است که تابحال تسویه، منقضی یا بسته نشده‌اند.

صعودی بودن روند بیت کوین باعث شده است که اکثر آلت کوین‌ها ضررهای خود در ژوئن ماه (خرداد) را بازیابی کنند. ترون هم در این مدت توانسته است به بالاترین قیمت خود در ژوئن (خرداد) یعنی محدوده ۰.۰.۸۵۸۰ دلار نزدیک شود. با این حال این ارز دیجیتال برای رشد بیشتر باید با یک مانع در زیر اوج مذکور مقابله کند.

بنا بر داده‌های موجود، ارزش کل سرمایه قفل‌شده ترون اخیرا به‌شدت رشد کرده و حتی از اتریوم نیز بهتر بوده است. با این وجود، عملکرد قیمت trx تحت تاثیر نوسانات بازار، به ویژه روند btc باقی مانده است.

آیا خریداران ترون دوباره به مشکل بر می‌خورند؟

نمودار ۱۲ ساعته ترون | همتاپی

نمودار ۱۲ ساعته ترون به تتر، منبع: تریدینگ ویو

هنگام نگارش این مقاله، قیمت trx پس از برخورد به محدوده ۰.۰۸۲۶ دلار و ۰.۸۵۸ دلار (قرمز) تا نزدیکی سطح ۰.۸۰۲ دلار کاهش یافته است. خریداران این ارز دیجیتال همچنان به روند آن پایبند هستند و اگر این روند ضعیف باشد، ممکن است قیمت trx را کاهش دهند.

مقاله پیشنهادی: ترون چیست

در این صورت، ممکن است قیمت تا محل تلاقی مقاومت ۰.۷۸۶ دلار و حمایت خط روند صعودی مذکور کاهش یابد. گفتنی است که این روند صعودی از اواسط ژوئن  (خرداد) سطح حمایتی مهمی برای ترون محسوب می‌شده و نقش زیادی در روند این ارز دیجیتال داشته است. سقوط به این ناحیه و بازگشت از آن می‌تواند به خریداران trx اجازه ورود مجدد به این ارز دیجیتال را بدهد.

اگر حمایت خط روند صعودی از دست برود، فرضیه مذکور باطل می‌شود. چنین اتفاقی می‌تواند ترون را مجدداً به سطح ۰.۷۵۰۰ دلار برساند.

در همین حال شاخص میانگین جهت‌دار ترون بالای محدوده ۲۰ و جریان پول چیکین هم بالاتر از علامت صفر بوده که نشان‌دهنده یک روند صعودی قوی و ورود سرمایه به trx است.

اندیکاتور جریان پول چیکین (chaikin money flow) جزو اسیلاتورهایی است که فشار خرید و فروش را در یک بازه زمانی معین اندازه گیری می‌کند.

با این وجود، شاخص قدرت نسبی (rsi) ترون از ناحیه اشباع خرید عقب‌نشینی کرده، اما در نزدیکی محدوده ۶۰ باقی مانده است. این امر باعث می‌شود که فشار خرید trx همچنان ادامه داشته باشد.

مطالب مرتبط: ترون بهتر است یا ریپل؟ مقایسه ریپل یا ترون برای سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسود

اندیکاتور اوپن اینترست ترون متزلزل شده است

قیمت ترون به دلار | همتاپی

اندیکاتور اوپن اینترست ترون، منبع: کوین آنالیز

روند اخیر trx، با روند صعودی شاخص cvd (یا average directional index) همراه بوده است. شیب این شاخص تا حدودی صعودی بوده که نشان‌دهنده قدرت خریداران ترون است.

با این وجود، اوپن اینترنست (oi) ترون در چند ساعت گذشته در زیر ۶۳ میلیون دلار در نوسان بوده است.  گفتنی است که با افزایش قیمت این ارز دیجیتال در ۱۳ جولای (۲۲ تیر) شاخص oi هم به‌شدت رشد کرد و از حدود ۵۷ میلیون دلار به ۶۳ میلیون دلار رسید. اما همان طور که گفته شد؛ این شاخص هم‌اکنون به زیر محدوده مذکور رسیده است.

به نظر شما اگر قیمت ترون در اینده نزولی شد کدام یک از سطوح واکنش نشان خواهد داد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها ثبت کنید.
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *