اصلاح قیمت متیک تا کجا ادامه خواهد داشت؟ 

اصلاح قیمت متیک تا کجا ادامه خواهد داشت؟ | همتاپی

همزمان با تداوم روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال، اصلاح قیمت متیک (MATIC) که از اواخر بهمن ماه آغاز شده است نیز رفته رفته شدیدتر می‌شود.

تاکنون و در پی شکل گیری یک الگوی V بازگشتی شکل در محدوده ١.۵٣ دلار، شاهد افت ٢۶.۶۵ درصدی قیمت و از بین رفتن ۵٠ درصد از سود حاصل از روند صعودی ماه ژانویه (دی) بوده‌ایم. در ادامه این مقاله به بررسی احتمالات مربوط به ادامه روند نزولی و پس از آن بازیابی روند صعودی از دست رفته می‌پردازیم.

برای خرید و فروش متیک در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم متیک بخرم

افت قیمت متیک نسبت به حمایت ١.١۶ دلار، توکن متیک‌ را در معرض یک کاهش ٧ درصدی قرار می‌دهد. میانگین متحرک نمایی (EMA) ٢٠٠ روزه که در نزدیکی محدوده ١.۵ دلار قرار دارد، باعث تقویت این سطح می‌شود. حجم مبادلات روزانه متیک، پس از افت ٢٢.٨ درصدی، به ٢٩٣.٣ میلیون دلار رسیده است. 

نمودار قیمت متیک به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت متیک به دلار. منبع: تردینگ ویو

در تاریخ ١٨ فوریه (٢٩ بهمن)، قیمت توکن متیک‌ پس از رسیدن به سطح ١.۵٣ دلار شروع به ریزش کرده و یک اصلاح جدید را آغاز نمود. الگوی بازگشتی V شکل باعث ریزش قیمت و عبور آن از چند سطح حمایتی مهم از جمله ١.١٣ دلار و همین اواخر هم سطح ٠.۵ فیبوناچی اصلاحی شد.

شکل گیری این نوع الگوهای بازگشتی، حاکی از عزم فروشندگان برای افزایش فشار فروش و کاهش قیمت است. همانطور که پیش تر گفته شد، قیمت متیک در ادامه روند نزولی خود، از سطح ٠.۵ فیبوناچی اصلاحی و قیمت ١.١۶ دلار عبور نموده و این سطح را تبدیل به یک مقاومت جدید و عاملی برای ادامه افت قیمت نموده است.

مطالب مرتبط: آیا ارتقا شبکه پالیگان، قیمت متیک را افزایش خواهد داد؟

افت احتمالی قیمت از این ناحیه، باعث کاهش ٧ درصدی قیمت و رسیدن به حمایت متشکل از تلاقی سطوح ٠.۶١٨ فیبوناچی اصلاحی و ١.٠۶ دلار خواهد شد. از آنجایی که ادامه این روند ریزشی، احتمال از سرگیری روند صعودی را تضعیف می‌کند، خریداران باید تلاش کنند تا قیمت متیک را بالاتر از این حمایت حفظ کنند.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال متیک‌

شاخص قدرت نسبی (RSI):  در حال حاضر شاهد افزایش شیب نزولی RSI روزانه در محدوده منفی هستیم که نشان دهنده افزایش فاکتورهای نزولی قیمت است.

میانگین متحرک (EMA): افت اخیر قیمت متیک‌، باعث عبور قیمت از حمایت‌های متحرک ایجاد شده توسط EMA ٢٠ و ۵٠ روزه شده است و ممکن است این سطوح، در آینده به عنوان مقاومت در برابر روند صعودی متیک قرار بگیرند.

سطوح روزانه قیمت متیک

قیمت لحظه‌ای متیک‌: ١.١٢ دلار

روند: نزولی

میزان نوسان : متوسط

سطوح کلیدی مقاومت: ١.١۶ و ١.٣ دلار

سطوح کلیدی حمایت: ١.٠۵ و ٠.٩٣ دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار متیک‌، به مقاله تحلیل متیک مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش متیک صرافی ارز دیجیتال همتا پی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *