روز‌های سخت در انتظار شیبا، لایت کوین و PEPE

تحلیل و پیش بینی شیبا

میم کوین شیبا اینو که شروعی طوفانی در بازار ارز های دیجیتال داشت، در حال حاضر در مقطع حساسی قرار گرفته است. براساس آخرین داده‌ها، خرید و فروش شیبا اینو با قیمت 0.00000804 دلار انجام می‌شود و SHIB در آستانه رسیدن و تست یک مقاومت مهم قرار دارد که نقشی تعیین‌کننده در روند کوتاه‌مدت آن دارد.

سطح فعلی قیمت شیبا اینو از این جهت اهمیت دارد که مقاومت پیش‌روی آن، در گذشته هم به عنوان مقاومت و هم به عنوان حمایت عمل کرده است. تحلیل و بررسی دقیق نمودار قیمت SHIB نشان می‌دهد که این سطح پیش از این چند مرتبه تست شده است و شکل‌گیری یک حرکت قدرتمند به سمت بالا یا پایین این خط، نشان‌دهنده جهت روند بعدی این میم کوین است.

نمودار امروز شیبا اینو

نمودار شیبا اینو (1 روزه)

در صورتی که شیبا اینو با حجم معاملات بالا از این مقاومت عبور کند، شاهد شروع یک موج صعودی جدید خواهیم بود. ممکن است معامله گران و سرمایه گذاران، این اتفاق را به عنوان نشانه‌ای از قدرت در نظر بگیرند و همین عامل باعث افزایش تقاضا و خرید بیشتر خواهد شد. پس از آن، مقاومت‌های بعدی در سقف‌های اخیر قرار خواهند داشت. اما از سوی دیگر اگر شیبا اینو قادر به عبور از این سطح نبوده و در برابر آن شکست بخورد، باید منتظر ریزش بیشتر قیمت باشیم. در این صورت، احتمالاً فشار فروش افزایش یافته و قیمت را به سمت حمایت‌هیا بعدی هدایت می‌کند. این سناریو یک هشدار برای کسانی است که SHIB هولد می‌کنند، زیرا این اتفاق ممکن است منجر به تداوم روند نزولی این میم کوین شود.

احتمال بعدی این است که شیبا اینو برای مدتی طولانی بدون حرکت قوی به طرفین، در همین محدوده قرار داشته باشد. این اتفاق منجر به قرارگیری در یک دوره تثبیت شده و قیمت در محدوده‌ای فشرده در نوسان خواهد بود. همزمان فعالان بازار منتظر بروز نشانه‌های بیشتری برای تعیین روند هستند.

[مطالب مرتبط: پیش بینی قیمت ترون؛ ادامه رشد خیره کننده TRX]

ریزش قیمت PEPE

میم کوین دیگری به نام PEPE که اخیراً توجهات بسیاری را به خود جلب نموده، با چالشی مهم مواجه شده است. اخیراً یک آدرس چند امضایی، تعداد 16 تریلیون توکن PEPE را به آدرس دیگری منتقل نموده و سپس نیمی از این تعداد، به یک صرافی متمرکز واریز شده است. احتمالاً این اقدام با هدف فروش تمام این توکن ها انجام شده است و درنتیجه شاهد واکنش منفی بازار نسبت به این اتفاق بوده‌ایم. طبق آخرین داده‌ها، قیمت PEPE با بیش از 7 درصد ریزش به 0.000000874 دلار رسیده است. این ریزش موجب نگرانی کاربران و سرمایه گذاران شده و آینده این توکن را زیر سوال برده است.

تصمیم توسعه دهندگان برای نقد کردن این میزان توکن نگران کننده است. این اقدام می‌تواند ناشی از عدم اطمینان نسبت به آینده توکن و یا یک استراتژی ساده برای کسب سود باشد. در هر صورت، این موضوع باعث ترس جامعه PEPE شده است و می‌تواند در دراز مدت بر روی روند این توکن تاثیرگذار باشد.

اکنون سوال مهم این است که آیا PEPE می‌تواند ریزش اخیر را جبران کند؟ قیمت این توکن در نقطه حساسی قرار دارد و کاهش بیشتر قیمت، می‌تواند منجر به فروش گسترده شود. طی روز‌های آینده، سرمایه گذاران و معامله کنندگان به دقت روند بازار را تحت نظر می‌گیرند تا احتمال و پتانسیل بهبود قیمت را بررسی کنند.

پایان صعود قیمت لایت کوین (LTC)

لایت کوین که با لقب نقره دیجیتال بازار ارز های دیجیتال شناخته می‌شود، در ماه گذشته روند پرنوسانی را پشت سر گذاشت.

عملکرد این ارز، سوالاتی را در مورد آینده آن بوجود آورده، از جمله اینکه آیا روند صعودی قدرتمند آن به پایان رسیده است؟

بررسی روند ماه گذشته لایت کوین نشان می‌دهد که این ارز در تاریخ 17 ژوئیه (16 تیر) با قیمت 92.78 دلار معامله می‌شد. سپس شاهد افزایش قیمت لایت کوین تا سقف 94.57 دلار در تاریخ 30 ژوئیه (8 مرداد) بودیم و پس از آن نیز با ریزشی قابل توجه، در تاریخ 16 آگوست قیمت LTC (25 مرداد) به 74.3 دلار رسید.

رویداد هاوینگ لایت کوین که نصف شدن پاداش استخراج را به دنبال دارد، معمولاً به عنوان یک جرقه برای رشد قیمت آن عمل می‌کند. با این حال تاثیر هاوینگ اخیر دوام زیادی نداشت و بیشتر باعث زیان بسیاری از خریداران شد. هیجان ناشی از هاوینگ خیلی سریع فروکش کرد و جای خود را به کاهش قیمت داد که نشانه عدم تمایل و حمایت فعالان بازار از LTC بود.

ریزش ناگهانی 16 آگوست، اتفاقی نگران کننده بود که در کنار چند اندیکاتور و شاخص دیگر، پایان روند صعودی لایت کوین را اعلام کرد. باتوجه به کاهش چشمگیر قیمت لایت کوین و ناتوانی در حفظ روند پس از هاوینگ، امید چندانی به توانایی این ارز دیجیتال برای بهبود روند وجود ندارد.

به نظر شما این روزهای سخت شیبا کی تمام خواهد شد؟ نظر خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذاری.

منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *