اتریوم برای عبور از ۱,۳۰۰ دلار آماده است

دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار، پس از تحمل فشار فروش بسیار بالا در هفته گذشته، بار دیگر توانست حرکت رو به بالایی را تجربه کند و از محدوده مقاومتی 1,240 دلار عبور کرد. در حال حاضر نشانه‌های مثبتی در نمودار اتریوم دیده می‌شود و ممکن است شاهد عبور  اتریوم از مقاومت 1,300 دلار باشیم.

در حال حاضر، اتریوم (eth) با 5 درصد افزایش قیمت، در سطح1,235 دلار خرید و فروش می‌شود و از ارزش بازار بالغ بر 153 میلیارد دلار برخوردار است.

جهش قیمت اتریوم در پی افزایش فعالیت نهنگ‌ها

جهش اخیر قیمت اتریوم در واکنش به از سرگیری فعالیت نهنگ‌ها بود. در 24 ساعت گذشته بیش از 600 تراکنش که هر کدام از آن‌ها بیش از 100 هزار دلار ارزش داشتند در بلاکچین اتریوم به ثبت رسیده است. میزان تراکنش‌های نهنگ‌ها پس از خریدی که در تاریخ 16 دسامبر (25 آذر) و در کف قیمت انجام دادند، بار دیگر به بالاترین سطوح خود برگشته است.

پلتفرم تحلیلی سانتیمنت (santiment) که بررسی داده‌های آنچین و درون زنجیره می‌پردازد، در این باره اعلام کرد:

همزمان با افزایش فعالیت آلتکوین‌ها، اتریوم برای اولین بار در 3 هفته گذشته توانست از محدوده مقاومتی عبور کند. گرچه این خرید به بزرگی خریدی که نهنگ‌ها در تاریخ 16 دسامبر در کف قیمت انجام دادند نبود، اما با این وجود حاکی از افزایش تمایل نهنگ‌ها به خرید است.

 

سال 2022 برای بازار ارزهای دیجیتال سال سختی بود و در واقع تبدیل به یکی از سخت‌ترین زمستان‌های تاریخ ارزهای دیجیتال شد. طی این سال، اتر و بسیاری دیگر از ارز‌های دیجیتال، متحمل ریزش بیش از 70 درصدی شدند. اما در آستانه سال 2023، خالق اتریوم از دیدگاه صعودی خود نسبت به این ارز صحبت کرده است.

دیدگاه مثبت ویتالیک بوترین (vitalik buterin) نسبت به آینده اتریوم

در حالی که شرایط اقتصاد کلان در برهه‌ای از عدم اطمینان و ثبات به سر می‌برد، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، چشم انداز صعودی خود را در مورد توسعه پیش روی این پلتفرم اعلام نموده است.

ویتالیک در میان صحبت‌های خود تایید کرده است که یکی از پروتکل‌های بهبود اتریوم, تحت عنوان eip-4884 در سال جاری راه اندازی خواهد شد. او همچنین در پاسخ به پست توئیتری balaji srinivasan، مدیر فناوری اسبق صرافی کوین بیس، اعلام کرد که در انتظار فرا رسیدن «نقطه عطف اولیه توسعه مقیاس پذیری اتریوم» مطابق نقشه راه و زمانبندی از پیش تعیین شده است.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

وی در ادامه به برخی از حوزه‌های مربوط به ارزهای دیجیتال که نیاز اصلاح و ارائه راه حل دارند اشاره کرد. افزایش ایمنی حساب‌های کاربری متعلق به کاربران معمولی و افزایش مقیاس پذیری، حریم خصوصی و تجربه کاربری آن‌ها از جمله این موارد است. ویتالیک بوترین همچنین قاطعانه باور دارد که سیستم مالی غیر متمرکز (defi) بخش تبدیل به بخش عمده ای از سیستم مالی آینده خواهد شد.

اتریوم در شرایط صعودی قرار دارد

بر اساس داده‌های صرافی کراکن (kraken)، در نمودار یک ساعته اتریوم، شاهد خروج قیمت از مقاومت یک الگوی مثلث جمع شونده در ناحیه 1,215 دلار هستیم. در صورت عبور قیمت از مقاومت 1,300 دلار، شاهد رشد بیشتر ارزش دلاری اتریوم خواهیم بود.

به نظر می‌رسد قیمت اتریوم بالاتر از 1,200 دلار تثبیت شده است. اتر هم همانند بیت کوین توانست حرکت صعودی خوبی را انجام دهد، به طوری که موفق شد از مقاومت 1,220 دلار عبور کند.

در نمودار یک ساعته اتریوم، شاهد خروج قیمت از مقاومت یک الگوی مثلث جمع شونده در ناحیه 1,215 دلار بودیم. این اتفاق جرقه عبور قیمت از سطح 1,250 دلار بود. پس از آن قیمت توانست مقاومت 1,270 را تست کند و تا 1,271 دلار پیش روی کند.

در حال حاضر اتر بالاتر از محدوده 1,220 دلار و میانگین متحرک 100 ساعته خرید و فروش می‌شود و در حال اصلاح قیمت و سود بدست آمده در محدوده پایین تر از 1,260 دلار است. افزایش قیمت اخیر که از کف 1,204 دلار تا سقف 1,271 اتفاق افتاد، همراه با عبور قیمت از سطح 23.6 درصد فیبوناچی اصلاحی بود.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

اولین مقاومت بعدی اتریوم نزدیک به سطح 1,260 دلار قرار داشته و مقاومت مهم بعدی نیز در محدوده 1,275 دلار قرار دارد. عبور قیمت از این نواحی منجر به ادامه روند صعودی خواهد شد. در این صورت احتمالا شاهد رسیدن قیمت به مقاومت کلیدی 1,300 دلار باشیم. با فرض موفقیت اتریوم در عبور از این ناحیه، محدوده 1,350 دلار سد بعدی پیش روی آن خواهد بود. گرچه عبور از این سد، می‌تواند جهش قیمت تا 1,420 دلار را به همراه داشته باشد.

سناریوی نزولی قیمت اتریوم

در صورت عدم موفقیت اتر در عبور از مقاومت 1,275 دلار، اصلاح بیشتری اتفاق خواهد افتاد. اولین حمایت، در سطح 1,240 دلار قرار دارد.

حمایت مهم بعدی در قیمت 1,230 دلار و در نزدیکی سطح 50 درصد فیبوناچی اصلاحی قرار دارد. محدوده این فیبوناچی از کف کف 1,204 دلار تا سقف 1,271 دلار امتداد یافته است. در صورت ادامه حرکت نزولی و افت بیشتر قیمت اتریوم، سطوح بعدی 1,220 و احتمالا تست 1,200 دلار خواهد بود.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

اندیکاتور مکدی macd در نمودار یک ساعته: در حال حاضر شاهد کاهش شتاب صعودی اندیکاتور macd در نمودار یک ساعته اتریوم به دلار (eth/usd) هستیم.

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (rsi) در نمودار یک ساعته: شاخص rsi نمودار اتریوم به دلار (eth/usd) بالاتر از 50 قرار گرفته است.

سطح حمایتی کلیدی: 1,230 دلار

سطح مقاومتی کلیدی: 1,275 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *