تحلیل قیمت اتریوم: علائم هشدار دهنده اتریوم با توقف روند صعودی

به نظر می‌رسد جهش قیمت اتریوم پس از روند صعودی آن در چند هفته اخیر، متوقف شده است. پس از شکست چندین سطح مقاومت کلیدی، ظاهرا بازار قرار است وارد یک فاز صعودی شود. با این حال، چند سیگنال هشدار دهنده برای قیمت اتریوم پدیدار شده است.

تحلیل نمودار روزانه قیمت اتریوم

در بازه زمانی روزانه، قیمت اتر سطح مقاومت 1,300 دلار را شکسته و میانگین متحرک 200 روزه در حدود 1,400 دلار قرار دارد. با این حال، اخیرا این حرکت صعودی در حال محو شدن بوده و احتمالا یک پولبک (عقب نشینی) نزولی در راه است.

اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) که زمانی سیگنال خرید اتریوم به صورت بیش از حد را نشان می‌داد، اکنون در حال کاهش می‌باشد. این کاهش مقدار اندیکاتور، نشان دهنده یک پولبک و یا حتی برگشت روند احتمالی می‌باشد. در این صورت، میانگین متحرک 200 روزه و همچنین سطح قیمت 1,300 دلار، می‌بایست به عنوان سطوح حمایتی در نظر گرفته شوند.

نمودار روانه قیمت اتریوم به دلار | همتاپی

نمودار روانه قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

 از طرفی، سطح 1,800 دلار، ناحیه مقاومت مهم بعدی و همچنین هدف یک رالی صعودی دیگر در تایم فریم روزانه می‌باشد.

مطالب مرتبط: آیا قیمت اتریوم برای رسیدن به سطح ۲,۰۰۰ دلار آماده است؟

تحلیل نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم

با نگاه به چارت 4 ساعته قیمت اتریوم، کمبود یک حرکت صعودی به وضوح احساس می‌شود. ساختار قیمت در مقیاس میکرو نیز ظاهرا نزولی شده است، اما ناحیه مقاومت 1,650 دلار هنوز محقق نشده است و قیمت اتر همچنان برای رسیدن به آن باید تلاش کند.

نمودار 4 ساعته قیمت اتر به دلار | همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت اتر به دلار. منبع: تردینگ ویو

 اندیکاتور RSI نیز نشان دهنده یک سیگنال هشدار مهم می‌باشد؛ این اندیکاتور در حال بروز یک واگرایی نزولی بین چند سقف اخیرش است. در حالی که ادامه حرکت صعودی قیمت اتریوم به سمت سطح 1,650 دلار هنوز هم محتمل است، (چه قبل از رسیدن به این سطح، چه پس از آن) می‌توان انتظار یک پولبک نزولی را در کوتاه مدت داشت.

تحلیل درون زنجیره‌ای

چارت زیر، معیار نسبت تخمینی اهرم‌‌ها (Estimated Leverage Ratio) را در کنار قیمت اتر نشان می‌دهد. این معیار، حاصل تقسیم سودِ باز صرافی‌ها بر ذخیره کوین‌هایشان را محاسبه می‌کند و نشان می‌دهد کاربران بطور میانگین چه مقدار از اهرم استفاده می‌کنند.

معیار نسبت تخمینی اهرم‌‌ها | همتاپی

معیار نسبت تخمینی اهرم‌‌ها. منبع: کریپتوکوانت

هرچه مقدار این معیار بالاتر باشد، نشان می‌دهد که سرمایه گذاران بیشتری در بازار مشتقات، ریسک اهرم‌های بالا را می‌پذیرند. با توجه به روند صعودی مهم اخیر در قیمت اتریوم، این معیار یک افت ناگهانی را تجربه کرد که نشان می‌دهد مقدار قابل توجهی از پوزیشن‌های شورت (فروش)، لیکوئید شده است.

این موضوع، فرصتی عالی را برای گاوها فراهم می‌کند که با ایجاد پوزیشن‌های لانگ (خرید) و آغاز روند صعودی به سمت سطوح بالاتر، تقاضا را به بازار آتی (فیوچرز) بازگردانند.

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *