خرید لایت کوین در سال ۲۰۲۳ می‌تواند سودآور باشد

خرید لایت کوین در سال 2023 می‌تواند سودآور باشد | همتاپی

آیا خرید لایت کوین در سال 2023 سودآور است؟ لایت کوین (ltc) برای 3 هفته پیاپی صعودی بوده است و در حال حاضر به تدریج به مقاومت 80 دلار نزدیک می‌شود. در صورتی که قیمت لایت کوین تحت تاثیر الگوی فنجان و دسته ایجاد شده قرار بگیرد و آن را تکمیل نماید، این مقاومت چند ماهه تبدیل به یک سکوی پرتاب برای خریداران خواهد شد و تداوم روند صعودی را به همراه خواهد داشت.

تشکیل الگوی بازگشتی صعودی در نمودار لایت کوین

در نمودار هفتگی لایتکوین، یک الگوی فنجان و دسته در حال شکل گیری است. این الگو در ظاهر شبیه به یک فنجان معمولی است اما در حقیقت یکی از رایج‌ترین الگو‍‌های بازگشتی صعودی است که در کف بازار مشاهد می‌شود.

مقاله پیشنهادی: لایت کوین چیست

از لحاظ تئوری، شکل گیری حالتی شبیه به حرف u در روند نمودار یک ارز دیجیتال، بدان معناست که خریداران به تدریج کنترل روند آن ارز دیجیتال را در دست گرفته و پیوسته در حال بهبود روند هستند. علاوه بر این، الگوی فنجان و دسته از یک سطح مقاومتی بسیار مهم برخوردار است که شکست آن منجر به افزایش فشار خرید شده و فرصت مناسبی را برای ورود سرمایه گذاران فراهم می‌کند.

در نمودار لایت کوین، این سطح مقاومتی در محدوده 80 دلار قرار دارد. در شرایط ایده‌آل، پس از شکست مقاومت 80 دلار، هدف این الگو 110 دلار خواهد بود.

نمودار قیمت لایت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت لایتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

قیمت 47.8 دلار یک حمایت بسیار مهم است

در میان شک و تردید‌ها و احساسات منفی حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال،  قیمت لایت کوین در دو ماه اخیر در یک محدوده رنج به سر برده است. با این حال، چندین مرتبه در طول این فاز تجمیع و تثبیت، شاهد بازگشت قیمت به محض رسیدن به 47.8 دلار بودیم که حاکی از اهمیت بالای این حمایت برای خریداران است.

ضمنا این حمایت در واقع محدوده انتهایی الگوی فنجان و دسته را نیز تشکیل داده است.

واگرایی صعودی اندیکاتور rsi

شاخص قدرت نسبی، منعکس کننده میزان قدرت یک روند است و از محاسبه سرعت و قدرت روند اخیر یک ارز بدست می‌آید. بنابراین، با وجود حرکت رنج یا همان در جا زدن لایتکوین، شاهد رشد چشمگیر شاخص قدرت نسبی (rsi) هفتگی هستیم که نشان دهنده افزایش فشار خرید در بازار است.

مطالب مرتبط: قیمت لایتکوین بیش از ۸ درصد افزایش یافت؛ تحلیل قیمت لایت کوین امروز

این واگرایی صعودی، احتمال ایجاد یک حرکت صعودی سریع در آینده را تقویت می‌کند.

روند فعلی قیمت لایت کوین

طی دو هفته اخیر، قیمت لایتکوین پس از برخورد با حمایت 63.75 دلار، بازگشت قدرتمندی را تجربه نموده و افزایش 18.5 درصدی را ثبت کرده است. اصلاح اخیر بازار در آستانه سال نو میلادی نیز به این افزایش قیمت کمک کرده و در نهایت قیمت لایتکوین را به محدوده فعلی، یعنی 75.6 دلار رساند.

با این تفاسیر، در صورت تداوم فشار خرید، احتمالا شاهد افزایش قیمت لایتکوین و به چالش کشیدن مقاومت الگوی فنجان و دسته در سطح 80 دلار خواهیم بود.

سطوح مقاومتی: 80 و 101 دلار

سطوح حمایتی: 63.7 و 47.8 دلار

برای اطلاع از آخرین تحلیل های لایتکوین به صفحه تحلیل ارز دیجیتال لایت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش لایت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

منبع: coingape.com/markets
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *