چرا قیمت بیت کوین افزایش نمی‌یابد؟

در شرایطی که تقاضا برای خرید بیت کوین ($ 65,633.00) از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ و هولدرهای بلندمدت در حال افزایش است که، قیمت این ارز دیجیتال هنوز رشد قابل‌توجهی را تجربه نکرده است. طبق گزارش اخیر کریپتوکوانت، به نظر می‌رسد دلیل بالانرفتن قیمت بیت کوین، کاهش روند رشد ارزش کل بازار تتر (USDT)  شدن است.

نهنگ‌ها به دنبال خرید بیت کوین

همانطور که گفتیم، میزان تقاضا برای خرید بیت کوین در میان سرمایه‌گذاران کلان یا همان نهنگ‌های بازار افزایش پیدا کرده است و دارندگان بلندمدت این ارز دیجیتال به‌دنبال خرید بیت کوین هستند. درحال‌حاضر نرخ رشد ماهانه خرید بیت کوین سرمایه‌گذاران ۴.۴درصد است و این مقدار سریع‌ترین افزایش نرخ رشد ماهانه از آوریل (فروردین) تاکنون را نشان می‌دهد.

دارندگان بیت کوین در ۳۰روز گذشته، ۷۰هزار بیت کوین را به دارایی‌های خود اضافه کردند و این بیشترین میزان خرید از ماه آوریل است. این حرکت دارندگان بیت کوین ما را یاد صعود قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ می‌اندازد، زمانی که نهنگ‌های بازار یک‌میلیارد دلار سرمایه را وارد بیت کوین کردند.

علی‌رغم اینکه قیمت بیت کوین نوسانات پایینی دارد، داده‌های آنچین هنوز روند قوی از بیت کوین نشان می‌دهند. طبق داده‌های آنچین، سرمایه‌گذاران اصلی بیت کوین می‌خرند و آن را به کیف پول‌های خود اضافه می‌کنند. علاوه‌براین، دارندگان بلندمدت بیت کوین نیز خرید و انباشت بیت کوین را از سر گرفتند.

ازسوی‌دیگر، فشار فروش روی بیت کوین کاهش یافته است زیرا معامله‌گران تا حد زیادی دوره کسب سود را طی کردند و اکنون صرفا به دنبال خرید هستند. همچنین، فشار کمتری برای فروش در آینده وجود دارد زیرا اکنون سود بالقوه تنها ۳درصد است. جالب است بدانید که در ابتدای ماه مارس (اسفند) سود بالقوه سرمایه‌گذاران روی ۶۹ درصد قرار داشت.

افزایش خرید اتریوم و ورود سرمایه به صندوق‌های قابل معامله بیت کوین

اتریوم نیز به طور همزمان، شاهد افزایش خرید بود. درواقع، بعد از تایید ETF اسپات اتریوم در ایالات متحده، خرید روزانه اتریوم از ۲۰مه (۳۱اردیبهشت) به‌طور متوسط، ۴۰هزار اتریوم بود.

طبق گزارش کریپتوکوانت، باوجود اینکه ETFهای اسپات بیت کوین راه‌اندازی شده‌اند و افزایش خرید بیت کوین تا حد زیادی بالا رفته است، اما رشد کند نقدینگی استیبل کوین‌ها، مانند تتر، می‌تواند روی قیمت بیت کوین در آینده تاثیر زیادی داشته باشد. 

کریپتوکوانت تحلیل می‌کند که به خاطر رشد کند در میزان نقدینگی استیبل کوین‌ها، فزایش قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت، کمی بعید به نظر می‌رسد.

گزارش کریپتو کوانت افزایش قابل توجهی را در خرید بیت کوین از ETFهای بیت کوین آمریکا نشان می‌دهد، به‌طوری که مجموع دارایی‌های این صندوق‌های قابل معامله بین تاریخ ۱مه (۱۲اردیبهشت) تا ۶ژوئن (۱۷خرداد) از ۸۱۹۰۰۰ به ۸۵۹هزار دلار افزایش یافته است.

همچنین، داده‌های فارسید نشان می‌دهد که در تاریخ ۷ژوئن (۱۸خرداد) میزان ورود سرمایه به صندوق‌های قابل معامله بیت کوین، ۱۹روز متوالی ادامه داشت، به‌طوری که میزان ورود سرمایه به این صندوق‌ها به ۱۳۱میلیون دلار رسید.

عوامل تاثیر‌گذار در قیمت بیت کوین

اگر از نظر تاریخی به این قضیه نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که همیشه جریان‌های قوی در ETF بیت کوین با افزایش قیمت بیت کوین همراه بوده است. بااین‌حال، حرکات قیمت در دو هفته گذشته نشان می‌دهد که جریان‌های ETF تنها عاملی نیستند که بر اقدامات قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارند.

برای مثال، داده‌های کوین‌گکو نشان می‌دهد که بعد از انتشار گزارش مشاغل و داده‌های بیکاری در روز جمعه، قیمت بیت کوین از حدود ۷۲هزار دلار به ۶۹هزار دلار کاهش پیدا کرد.

زمان انتشار این تحلیل، بیت کوین در حدود ۶۹٬۲۰۰دلار معامله می‌شود و در ۲۴ساعت گذشته کاهش قیمت داشت. بیت کوین حدود ۶درصد از بالاترین اوج قیمت خود در ماه مارس فاصله دارد و برای اینکه دوباره به آن سطح از قیمت برسد، باید منتظر اتفاق‌های آتی در قیمت بیت کوین باشیم.

منبع: کریپتو بریفینگ
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *