آیا قیمت بیت کوین دوباره به سطح ۱۸ هزار دلار بر می‌گردد

گوه نزولی بیت کوین | همتاپی

بیت کوین پس از تغییر روند و نمایش پتانسیل صعودی خود، نتوانست از سطح مقاومت ۲۰ هزار دلار عبور کند و به سطوح پایین‌تر قیمتی برگشت.  قیمت بیت کوین هم اکنون در یک منطقه حیاتی قرار دارد و اقدام قیمتی در چند روز آینده می‌تواند روند قیمت را در کوتاه مدت تا میان مدت تعیین کند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم روزانه

تحلیل روزانه بیت کوین | صرافی همتاپی

قیمت بیت کوین اخیراً  توانست خط روند نزولی که از اوج قیمتی (69 هزار دلار) بیت کوین تا قیمت‌های پایین‌تر ترسیم شده بود را شکسته و از سطح حمایت ۱۸ هزار دلار به سطوح بالاتر برگردد.

با این حال میانگین متحرک 50 روزه قیمت را پس زده است و خط مقاومتی که بالاتر ذکر شده بود این بار قرار است به عنوان حمایت امتحان شود.

با فرض تداوم خط روند کنونی، سطح قیمتی برابر با میانگین متحرک ۱۰۰ روزه در قیمت ۲۱ هزار دلار می‌تواند سطح مقاومت پویا بعدی باشد، این ناحیه دقیقا زیر سطح ۲۴ هزار دلاری که اصلی‌ترین ناحیه مقاومت استاتیک است قرار دارد. 

لازم بذکر است، قیمت در بازه زمانی روزانه دارای روند نزولی است، تا زمانی که نتواند به سطوح مقاومت ذکر شده برسد، نمی‌توان تصور روشنی از روند صعودی داشت.   

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته

تحلیل 4 ساعته بیت کوین | صرافی همتاپی

در بازه زمانی ۴ ساعته، قیمت هنوز از ناحیه افقی در محدود بین ۱۸ تا ۲۰ هزار دلار خارج نشده است. از آنجایی که قیمت این بار نیز نتوانست به سطوح بالاتر این محدوده صعود کند، بنابراین به سطوح پایین تر برگشت.  همانطور که از نمودار پیداست، هم اکنون نمودار بیت کوین در حال تشکیل یک الگوی گوه نزولی در این بازه زمانی بوده و در حال آزمایش سطح پایین گوه است.  

مطالب مرتبط: سه دلیل برای به کف رسیدن بیت کوین!

در صورت تداوم روند نزولی بازار، ابتدا سطح حمایت کلیدی ۱۸ هزار دلار هدف قرار گرفته و حتی قیمت به طور بالقوه می‌تواند به سطوح پایین‌تری سقوط کند. از طرفی، برای بی اثر شدن گوه نزولی، لازم است محدوده بالای مرز به سمت سطوح بالاتر شکسته شود. هر چند در شرایط فعلی سناریوی صعودی قیمت دور از انتظار است، با این حال در صورت وقوع مقاومت بعدی در سطح قیمتی ۲۲۵۰۰ دلار خواهد بود  

شاخص قدرت نسبی (RSI) که هم اکنون زیر امتیاز ۵۰ قرار دارد، نشان دهنده تسلط خرس ها و تداوم روند نزولی است. موقعیت این شاخص هم زمان با تست مقاومت ۲۰ هزار دلاری در نمودار نشان دهنده اشباع خریداران و بازگشت بالقوه روند نزولی  است   

تحلیل آنچین بیت کوین

در کل بیت کوین همچنان درگیر روند نزولی است، و هنوز نشانه های جدی و امیدواره کننده ای از بازگشت روند قیمتی وجود ندارد. با هر بار تکرار روند نزولی و سقوط به قیمت‌های پایین فعالان بازار همچنان به دنبال تعیین کف قیمتی بیت کوین هستند. نمودار زیر شامل ارزش بازار بیت کوین (سفید) و میانگین متحرک 200 روزه آن (قرمز)، ارزش بازار تحقق یافته (سبز) و سقف دلتا (آبی) است. 

تحلیل آنچین بیت کوین | همتاپی

از لحاظ تاریخی، میانگین متحرک ۲۰۰ روزه همواره به عنوان سطح حمایت معتبر در بازارهای صعودی و  سطح مقاومت کلیدی در طول بازارهای نزولی محسوب می‌شود.

به عبارت دیگر سطوح بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه نشان از حاکم شدن روند صعودی و نواحی پایین‌تر از آن نشان از روند نزولی است. 

ارزش بازار تحقق یافته (Realized Cap)  نیز در فاز اول بازارهای نزولی قبلی به عنوان یک سطح حمایت کلیدی و قابل اعتماد عمل کرده است . با این حال، در فاز فعلی بازار تمایل دارد برای تسلیم نهایی به سمت نزولی شکسته شود و زمانی که بازار به سطوح بالاتر از خط ارزش تحقق یافته برگردد، یک بازار گاو نر (بازار کوتاه مدت صعودی) آغاز می‌شود.  نمودار دلتا کپ (Delta cap) نیز  با دقت بسیار بالایی، کف مطلق دو بازار نزولی اخیر را مشخص کرده است. 

بازار هم اکنون در آخرین مرحله بازار نزولی و حول سطح قیمتی ۲۰ هزار دلاری در حال نوسان است. با این حال، احتمال کاهش قیمت بیت کوین همچنان  وجود دارد.

اگر قیمت بیت کوین کاهش بیشتری را تجربه کند در آن صورت نمودار بیت کوین خط دلتا کپ را که هم اکنون در محدوده ۱۶ هزار دلار قرار دارد آزمایش کرده و ممکن است به زیر کف قیمتی سقوط کند . 

لازم به ذکر است هر چند، تحلیل فوق از چشم انداز کلان و پشتوانه قوی برخوردار است، اما صرفا بر اساس رفتار بازار در دوره های گذشته بوده و ممکن است رفتارهای قبلی این بار به صورت قبل تکرار نشود.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: cryptopotato
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *