ثبات قیمت بیت کوین، آرامش قبل از طوفان است

تحلیل بیت کوین: ثبات قیمت بیت کوین، آرامش قبل از طوفان است | همتاپی

قیمت بیت کوین هنوز حرکت واضح و قاطعی در جهت نزولی یا صعودی نداشته و هفته‌هاست که تحرکات قیمت در یک بازه محدود قرار گرفته‌اند. اما ممکن است به‌زودی دوره ثبات به پایان برسد، چون ظاهراً بازار خرید و فروش بیتکوین در شرایط آرامش قبل از طوفان قرار دارد.

 تحلیل نمودار روزانه قیمت بیت کوین

به‌طور کلی، تایم فریم روزانه قیمت بیت کوین امیدوارکننده به نظر نمی‌رسد چون قیمت بیت کوین نتوانسته از سطوح مقاومت دینامیک اولیه (میانگین‌های متحرک 50 و 100 روزه) عبور کند. در حال حاضر این سطوح مقاومت به ترتیب 20,000 و 21,000 دلار هستند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

علیرغم گذشت قیمت از خط روند نزولی بلندمدت در روزهای اخیر، تا زمانی که قیمت بیتکوین از هر دو خط میانگین متحرک ذکر شده و سطح مقاومت 24,000 دلار عبور نکند، ساختار بازار نزولی محسوب می‌شود.

زمان بیشتری لازم است تا مشخص شود سناریوی صعودی رخ خواهد داد یا این که سطح حمایت 18,000 دلاری بالاخره شکسته خواهد شد و مسیر یک سقوط دیگر تا محدوده 15,000 دلاری و حتی کمتر، هموار خواهد شد.

نمودار  روزانه قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار  روزانه قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل نمودار چهار ساعته قیمت بیتکوین

 در تایم فریم چهار ساعته، سطوح 18,000 و 20,000 دلار همچنان حفظ شده‌اند و قیمت بیتکوین در این بازه محدود شده و اطراف محدوده 19,000 دلار در نوسان است.

با این حال، برخی از این نشانه‌های صعودی، پس از بازگشت صعودی اخیر از سطح 18 هزار دلار ظاهر شده‌اند.

به نظر می‌‎رسد قیمت بیتکوین در حال ساخت یک الگوی پرچم صعودی است. اگر این اتفاق بیفتد، این الگو نشان‌دهنده یک تحرک قیمت صعودی به سمت سطح مقاومت 20,000 دلار است و احتمال یک شکست صعودی نیز وجود خواهد داشت.

در مقابل، اگر قیمت بیتکوین به کمتر از مرز پایینی الگو افت کند، الگوی پرچم دیگر معتبر نخواهد بود. مقدار اندیکاتور RSI هم حدود 50٪ است که نشان‌دهنده مومنتوم غیرقطعی است.

نمودار چهار ساعته قیمت بیتکوین | همتاپی

نمودار چهار ساعته قیمت بیتکوین. منبع: تردینگ ویو

 تحلیل درون زنجیره‌ای بیتکوین

روند نزولی شدید قیمت بیتکوین، فشار زیادی به مشارکت‌کنندگان مختلف بازار وارد کرده و ماینرها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

ماینرها یکی از حیاتی‌ترین اعضای اکوسیستم بیتکوین هستند که ضمن اعتبارسنجی و پردازش تراکنش‌ها، امنیت شبکه را نیز تضمین می‌کنند. همچنین مقدار قابل توجهی بیتکوین ذخیره می‌کنند که برای کسب سود در آینده استخراج کرده‌اند.

مطالب مرتبط: نمودار قیمت بیت کوین ریزش بازار در سال ۲۰۱۸ را تداعی می‌کند

اما با سقوط اخیر قیمت بیتکوین، استخراج بیت کوین برای بسیاری از ماینرها سودی ندارد؛ چون ممکن است به منابع انرژی ارزان یا منابع مالی کافی و حمایت قانونی دسترسی نداشته باشند. گاهی اوقات فشار مالی ماینرها را وادار می‌کند برای پرداخت هزینه‌های استخراج، بیتکوین‌هایشان را بفروشند. روند نزولی اخیر بیتکوین نیز چنین تاثیری داشته و شاخص ذخیره ماینرها (Miner Reserve) این نظریه را تایید می‌کند.

نمودار شاخص ذخیره ماینرها (Miner Reserve)

این افزایش فشار فروش می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش به قیمت بهتر در کوتاه‌مدت شود و نهادهای بزرگ بیشتری را وادار به تسلیم و فروش بیت کوین کند. این چرخه مخرب می‌تواند باعث سقوط بیشتر قیمت بیتکوین شود.

در نتیجه، نباید کاهش شاخص Miner Reserve را در ماه‌های پیش‌رو نادیده گرفت، زیرا می‌تواند جهت حرکت بعدی بازار ارز دیجیتال را مشخص کند.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *