افزایش ۸ درصدی قیمت متیک در آستانه بروزرسانی جدید شبکه پالیگان

افزایش 8 درصدی قیمت متیک در آستانه بروزرسانی جدید شبکه پالیگان | همتاپی

شبکه پالیگان در آستانه اجرای یک بروزرسانی است که منجر به افزایش مقیاس پذیری و یکپارچگی بیشتر با شبکه اتریوم می‌شود. از همین رو طی روز‌های گذشته، سرمایه گذاران فراوانی از ارز بومی این شبکه یعنی متیک (MATIC) استقبال کرده‌اند.

براساس داده‌های وبسایت کوین گیکو (CoinGecko)، قیمت متیک، توکن بومی شبکه پالیگان (Polygan)، با جهشی 8.3 درصدی به قیمت 1.08 دلار رسیده است. رشد قیمت متیک در حالی اتفاق افتاده است که ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال در حال تثبیت بر روی 1 تریلیون دلار است.

پس از افزایش حجم خرید و فروش متیک، ارزش بازار این ارز به 9.9 میلیارد دلار رسید و در رتبه دهم با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال قرار گرفت. در حال حاضر سولانا (SOL) با مارکت کپ 745 میلیون دلاری در جایگاه بعدی قرار دارد و دوج کوین نیز با ارزش 11.8 میلیارد دلار در رده نهم قرار گرفته است.

پالیگان یک شبکه مبتنی بر اثبات سهام (PoS) بوده و در واقع مجموعه‌ای از راهکار‌های مرتبط با مقیاس پذیری است که با هدف بهبود مقیاس پذیری اتریوم فعالیت می‌کند. پیش از تغییر نام، تمرکز این شبکه بر روی استفاده از زنجیره پلاسما برای افزایش توان عملیاتی اتریوم بود. در حال حاضر، این شبکه مشغول کار کردن و بررسی راهکار‌های rollup از جمله راهکارهای بهینه‌سازی (Optimism) و دانش صفر (Zero knowledge) است.

مقاله پیشنهادی: پالیگان چیست

در ابتدای سال 2023 میلادی، فعالیت کاربران این شبکه با رشد قابل توجهی همراه شد به طوری که از عدد 404 هزار آدرس فعال در تاریخ 1 ژانویه (11 دی) به 696 هزار در تاریخ 6 ژانویه رسید. اما بر اساس داده‌های پالیگان اسکن (PoliganScan) اخیراً این آمار به 399 هزار آدرس کاهش یافته است.

نمودار قیمت متیک به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت متیک به دلار. منبع: تردینگ ویو

با وجود این که قیمت متیک در سال جاری با رشد چشمگیر و صعود 42 درصدی همراه بوده است، اما هنوز هم 63 درصد از سقف تاریخی 2.92 دلاری مربوط به دسامبر 2021 (آذر 1400) پایین‌تر است.

شبکه پالیگان‌ در آستانه بروزرسانی‌ جدید

تحرکات اخیر قیمت پالیگان، حاکی از آمادگی این ارز برای فرارسیدن بروزرسانی مهم پیش رو است.

یکی از بنیانگذاران پالیگان به نام آقای سندیپ نِیلوال (Sandeep Nailwal) اعلام کرده است که این شبکه، یک تاریخ رسمی را برای رویداد مورد انتظار افزودن ویژگی zkEVM (ماشین مجازی دانش صفر اتریوم) در نظر گرفته است که به زودی اعلام خواهد شد.

مطالب مرتبط: آیا روند صعودی قیمت متیک همچنان ادامه خواهد داشت؟

 آقای نیلوال در یک پست توئیتری در تاریخ 16 ژانویه (6 بهمن) گفت:

جلسه مهمی با کمیته اجرای بروزرسانی zkEVM بر روی شبکه اصلی داشتم. بسیار هیجان‌زده هستم.

یک تاریخ رسمی را برای این رویداد تعیین کرده‌ایم.

یک تاریخ بسیار نزدیک.

بر اساس اطلاعاتی که اولین بار در ژوئیه 2022 اعلام شد، ماشین مجازی دانش صفر (zkEVM)، یک راهکار مقیاس پذیری سازگار با شبکه اتریوم است که با به کار گیری مکانیزم‌های rollup، با همه قرارداد‌های هوشمند فعال بر روی شبکه اتریوم سازگاری پیدا می‌کند.

نسخه‌های قبلی راهکار‌های تجمیعی دانش صفر (zk-rollups) قادر به اجرای برخی از فرایند‌های پیچیده که برای قرارداد‌های هوشمند ضرورت داشت، نبودند؛ اما راهکار جدید وعده داده است که این مشکل را برطرف می‌کند.

اثبات دانش صفر در رمزنگاری، یکی از راهکارهای راستی آزمایی است که محتوای یک عبارت و یا چگونگی کشف اطلاعات مربوط به آن را افشا نمی‌کند.

این فناوری از تاریخ 11 اکتبر (19 مهر) در یک تست نت عمومی در دسترس قرار گرفته است.

برای اطلاع از آخرین اخبار متیک، به مقاله تحلیل متیک مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش متیک صرافی ارز دیجیتال همتا پی

منبع: decrypt.co
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *