۳ دلیل برای رشد فوق العاده قیمت ایپ کوین (APE)

به نظر می‌رسد که کاهش ادامه دار قیمت ایپ کوین (Apecoin) بالاخره به پایان رسیده است، زیرا در شرایط فعلی، معامله گران با عدم اطمینان گسترده‌ای در بازار دست و پنجه نرم می‌کنند. در ادامه این مقاله به بررسی 3 علت که نشان دهنده احتمال افزایش قیمت ایپ کوین در آینده نزدیک هستند می‌پردازیم.

خریداران ایپ کوین (APE) توانستند از این شرایط به سود خود استفاده کرده و با تشکیل یک الگوی صعودی در نمودار روزانه، ضمن افزایش قدرت فشار و شتاب خرید، به افزایش قیمت ایپ‌ کوین کمک کنند

برای خرید و فروش ایپ کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ایپ کوین بخرم

تشکیل محدوده انباشت مهم در نمودار تکنیکال APE

طی 10 ماه گذشته، روند قیمت ایپ کوین در 2 حرکت نزولی مهم، شاهد سقوط تا سطوح مورد انتظار 3 و 2.285 دلار بود. طی هر دو مرتبه، برخورد قیمت ایپ‌‍ کوین به این حمایت، افزایش قیمت خیره کننده ای را به دنبال داشت که اولین مورد در خرداد و تیر سال گذشته و مورد دوم در آذر ماه سال گذشته اتفاق افتاد. این موضوع نشان دهنده انباشت شدید خریداران در این سطح است.

با توجه به نمودار قیمت ایپ‌ کوین، شاهد نوسان قیمت APE بین 7.8 دلار و 3 دلار هستیم، و این ناحیه دو فرصت عالی برای خرید ایپ کوین را برای معامله گران فراهم کرده است. در صورت بازگشت قیمت به کف حمایت گفته شده، و پس از تثبیت مجدد قیمت در این ناحیه، خریداران می‌توانند منتظر بازگشت قیمت و شروع یک روند صعودی باشند.

نمودار قیمت ایپ کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت ایپ کوین. منبع: تردینگ ویو

اما در حالت دوم، عبور قیمت از ناحیه 7.8 دلار نیز یک سیگنال کلیدی برای تداوم روند صعودی خواهد بود.

افزایش قیمت با توجه به الگوی صعودی

نمودار تحلیل قیمت ایپ کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار تحلیل قیمت ایپ کوین. منبع: تردینگ ویو

همزمان با افزایش سردرگمی و عدم اطمینان در بازار ارز های دیجیتال، قیمت ایپ‌ کوین به مدت یک ماه در میان دو خط روند همگرا در نوسان بوده است. این تثبیت قیمت کوتاه مدت، باعث شکل گیری یک الگوی مثلث متقارن در نمودار روزانه APE شده است.

مقاله پیشنهادی: ایپ کوین چیست

اگرچه شکل گیری این الگو تاییدی بر عدم قطعیت احساسات موجود در بازار است، اما شکست هر یک از این دو خط روند گفته شده، با ثبت یک رالی پرقدرت در همان جهت همراه خواهد بود. در تاریخ 10 آوریل (21 فروردین) شاهد عبور قیمت از مقاومت این الگو بودیم که فعلاً نشان دهنده پیروزی خریداران در این مسابقه طناب کشی است و احتمال بروز یک رالی صعودی قدرتمند را افزایش می‌دهد.

در صورتی که قیمت ایپ کوین بالاتر از خط روند شکسته شده قرار بگیرد، شاهد افزایش 20 درصدی قیمت APE و به چالش کشیدن محدوده 5.3 دلار خواهیم بود.

اما در سوی مقابل، در صورت افت قیمت از ناحیه 4.55 دلار، سناریوی صعودی تا حد زیادی از بین خواهد رفت.

سیگنال صعودی اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال ایپ‌ کوین

تحلیل قیمت ایپ کوین براساس اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

تحلیل قیمت ایپ‌ کوین براساس اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال. منبع: تردینگ ویو

علی رغم اینکه اخیراً قیمت ایپ‌ کوین شاهد یک حرکت نوسانی در هر دو سمت بوده است، اما با نگاهی دقیق به شیب RSI هفتگی، متوجه روند صعودی قابل توجه این اندیکاتور خواهیم شد. شاخص قدرت نسبی (RSI)، یکی از پرکاربردترین اندیکاتور‌های تکنیکال است که با بررسی و مقایسه افت و خیز اخیر قیمت، میزان قدرت روند یک ارز را می‌سنجد.

بنابراین، واگرایی صعودی RSI نشان دهنده افزایش فشار خرید در اطراف ناحیه حمایتی 3 دلار است. این بدان معناست که احتمالاً معامله گران از سد مقاومت 7.8 دلاری عبور خواهند کرد و این اتفاق منجر به افزایش بیشتر ارزش بازار ایپ‌ کوین خواهد شد.

سطوح روزانه قیمت ایپ کوین:

قیمت لحظه ای ایپ‌ کوین: 4.57 دلار

روند: صعودی

میزان نوسان: زیاد

سطوح مقاومتی: 4.7 و 5.3 دلار

سطوح حمایتی: 3.6 و 3 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار ایپ کوین، به مقاله پیش بینی و تحلیل قیمت ایپ کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ایپ کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *