فعلا زمان خرید بیت کوین نیست!

تحلیل بیت کوین اردیبهشت

بیت کوین بعد  از هاوینگ، در حال حاضر توانسته خود را بالای مقاومت 60000$  نگهدارد. سوال مهم برای رهبر بازار در حال حاضر این است که آیا می‌توانیم به ادامه داشتن فاز بولران فعلی امیداور باشیم؟ پاسخ به این سوال (با احتمال بالایی)، بله است!

پشت دست بیت کوین بازی کردن

ادامه روند از زبان چارت بیت کوین

اگر بخواهیم، صرفا به چارت بیت کوین استناد کنیم، مقاومت‌های استاتیک و داینامیک مختلفی هستند که در حال حاضر بیت کوین را حمایت می‌کنند. در این تحلیل چارت بیت کوین را در تایم فریم روزانه و به صورت مرحله به مرحله (با تاییدی بر نگاه صعودی) بررسی کردیم:

بیت کوین بر فراز سقف کانال قبلی

تصویر حمایت داینامیک بیت کوین

بیت کوین همچنان بر فراز سقف کانال صعودی قبلی -که با خط آبی رنگ در تصویر بالا آمده است- قرار دارد. اهمیت این خط در دو چیز است:

  1.  برخوردها و بازگشت‌های پر شمار از آن
  2. بریک قدرتمند آن
  3. واکنش مثبت به اولین بازگشت به آن

بیت کوین در کف تریدینگ رنج

بیت کوین روی مقاومت 60 هزار

چیزی که واضح است روند صعودی بیت کوین است، یک دلیل دیگر برای ادامه دار بودن روند بیت کوین این است که قیمت همچنان از اولین پول بک در اسپایک 52 به 65 هزار (ناحیه آبی رنگ) پایین‌تر نیامده و می‌توان این‌چنین برداشت که بیت کوین همچنان در روند صعودی خود قرار دارد.

اما با توجه به حرکت بزرگ و طولانی مدت بیت کوین به سمت بالا امکان داره که بیت کوین بخواهد به مقاومت 52 هزار هم سری بزند، در این صورت هم جای نگرانی نیست و بازهم بیت کوین در روند صعودی قرار دارد.

بیت کوین در جای مناسبی برای خرید نیست!

علی‌رقم همه نکات مثبتی که در چارت بیت کوین به چشم می‌خورد، اما فعلا توصیه نمی‌شود که اقدام به خرید بیت کوین کنید!

چارت سالانه بیت کوین

در حال حاضر این احتمال که بیت کوین در 52هزار دلار یکبار دیگر فرصت خرید بدهد بسیار بالاتر است از احتمال صعود و شکستن سقف قیمتی بیت کوین.

از سمتی دیگر بیت کوین در موج صعودی سال 2024 سه بار اقدام به شکستن سقف قبلی خود در سال 2021 یک کرد و هر سه بار هم نتوانست خود را تثبیت کند.

به صورت کلی و با توجه به وضعیت کلی این احتمال وجود دارد که بیت کوین یکبار دیگر به سمت سقف قیمتی خود حمله کند اما این‌بار در محدوده‌ایی پایین‌تر از سقف (73 هزار)اقدام به اصلاح تا سطح 52000دلار کند.

توصیه می‌کنیم برای در بودن در جریان آخرین تحلیل‌های بیت کوین، سری به تحلیل بیت کوین بزنید.

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *