نوسان گیری سنگین ترامپ از بازار ارزهای دیجیتال!

چکیده مطلب:

شرکت Arkham با انتشار یک پست در توئیتر فاش کرد که دونالد ترامپ نخستین بار در حد فاصل مرداد تا مهر 1402، تعدادی توکن TRUMP به ارزش 7,100 دلار را از آدرس متعلق به تیم سازنده این توکن دریافت نمود. در حال حاضر ارزش این توکن‌ها با افزایش سرسام‌آوری که داشته است به 1.07 میلیون دلار رسیده است.

سود 15 هزار درصدی ترامپ در بازار

چندی پیش گروهی از توسعه دهندگان ارز های دیجیتال یک میم کوین با نام MAGA ایجاد نموده و نام رئیس جمهور سابق ایالات متحده یعنی TRUMP را به عنوان نماد این میم کوین انتخاب کردند. اخیراً یک شرکت تحلیل کننده اطلاعات بازار ارز های دیجیتال به نام Arkham Intel گزارش جالب توجهی در این مورد منتشر کرده است.

در این گزارش که به خوبی منعکس کننده ماهیت غیر قابل پیش بینی ارز های دیجیتال است، به سود 15 هزار درصدی دونالد ترامپ از طریق این توکن اشاره است.

پشت دست بیت کوین بازی کردن

به نقل از شرکت آرکام:

  • درآمد یک میلیون دلاری ترامپ از طریق توکن TRUMP. رئیس جمهور سابق آمریکا در ابتدا تعداد 7100 توکن دریافت کرد و در حال حاضر ارزش این توکن ها به بیش از یک میلیون دلار یعنی 150 برابر بیشتر از ارزش اولیه رسیده است. با رسیدن قیمت TRUMP به 1.9 دلار، میزان دارایی ترامپ از طریق این توکن، 15 هزار درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که ترامپ بخش عمده‌ای از توکن های TRUMP را پس از مدت کوتاهی از زمان انتشار آدرسش در تاریخ 16 آگوست 2023 دریافت کرد. در تاریخ 19 آگوست، تعداد 469 هزار TRUMP به ارزش 5,600 دلار (در آن زمان) به آدرس او واریز شد. در ادامه و حدود دو ماه پس از آن نیز تعدادی توکن TRUMP به ارزش حدود 1,500 دلار دریافت کرد.

علی رغم اینکه قیمت TRUMP کمی کاهش یافته و به 1.5 دلار رسیده است، اما 579,281 توکن دونالد ترامپ، هنوز هم با عدد قابل توجه 868,920 دلار برابری می‌کند. در زمان اوج قیمت این توکن در محدوده 2.32 دلار، ارزش بازار این میم کوین به 96 میلیون دلار رسید. در آن زمان ارزش توکن های دونالد ترامپ برای مدت کوتاهی به 1.343 میلیون دلار افزایش یافت.

نمایی از توکن ترامپ

اطلاعات مربوط به توکن TRUMP، منبع: Arkham Intel

میم کوین TRUMP چیست؟

میم کوین TRUMP، با شعار «شکوه دوباره بازار کریپتو» (Make Crypto Great Again برگرفته از شعار انتخاباتی ترامپ) از ساختار توکنومیک منحصر به فردی برخوردار است. در این ساختار 1% بر تراکنش‌ها لحاظ میشود و بخشی از این وجوه صرف موضوعاتی مانند کمک مالی به کهنه سربازان ایالات متحده، پیشگیری از قاچاق کودکان و بازاریابی، توسعه و افزایش نقدینگی می‌شود. تعداد توکن های قابل عرضه TRUMP مجموعاً 47 میلیون خواهد بود.

حساب رسمی این میم کوین در پلتفرم X (MAGAMemecoin) اعلام کرد که ، اخیراً میزان کمک‌هالی مالی آن‌ها به 100 ETH رسیده است. آخرین کمک مالی آنها به حمایت از کهنه سربازان بی‌خانمان تعلق داشت. موضوعی که به گفته آنها، گواهی بر تعهد این تیم به کمک‌های بشردوستانه است.

  • در بیست و سومین هفته از زمان آغاز کمک‌های هفتگی ما، میزان کمک‌ها رسماً به مجموع 100 ETH رسیده است. با کمال میل اعلام می‌کنیم که ما در این هفته 15.1 اتر را برای سازمان ملی حمایت از کهنه سربازان بی‌خانمان ارسال کردیم.

پیروزی‌های ترامپ، محرک قیمت TRUMP

توکن TRUMP علاوه بر افزایش قیمت، توجهات فرهنگی و سیاسی قابل توجهی را نیز جلب نموده است. ظاهراً حمایت شخصیت‌های سیاسی مانند ران دیسانتیس و ویوک راماسوامی از ترامپ، و کناره‌گیری آنها به نفع دونالد ترامپ، باعث افزایش احساسات صعودی مرتبط با این توکن شده است.

یک کارشناس تولید محتوا به نام جیک گاگین، در این مورد گفت:

سقف تاریخی جدید برای TRUMP در پی کناره‌گیری رون دسانتیس از کمپین ریاست جمهوری خود برای حمایت از دونالد جی. ترامپ. تداوم پیروزی‌های ترامپ یعنی افزایش قیمت TRUMP. سال 2024 برای TRUMP صعودی خواهد بود.

یکی از اینفلوئنسر‌های حوزه کریپتو به نام McKenna نیز در این رابطه گفت:

دیسانتیس و ویوک هر دو برای حمایت از ترامپ از کارزار انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده کناره‌گیری کرده‌اند. فکر نمی‌کنم در سال 2024 هیچ گزینه‌ای بهتر از توکن TRUMP داشته باشم.

علاوه بر این، تعامل غیرمستقیم و در عین حال قابل توجه ترامپ با دنیای ارز های دیجیتال، از جمله انتشار NFT و همچنین فعالیت‌های درون زنجیره، باعث ایجاد حس ارتباط عمیقی بین او و بازار کریپتو شده است.

اقدام اخیر تیم NFT ترامپ و فعالیت آن‌ها از طریق اردینا‌ل های (Ordinals) شبکه بیت کوین و همچنین فعالیت‌هیا موفقیت آمیز آنها در ارتباط با دارایی‌های مبتنی بر شبکه اتریوم، نشان‌دهنده فعالیت ظریف اما قابل توجه او در فضای کریپتو است.

البته این حضور، در کنار موضع اخیر ترامپ علیه ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در صورت انتخاب مجدد، دیدگاه پیچیده و مبهمی از آینده روابط رئیس جمهور پیشین با دنیای رو به رشد ارز های دیجیتال ارائه می‌دهد.

با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2024، تلاقی مسیر سیاسی موفقیت آمیز دونالد ترامپ و عملکرد توکن TRUMP توجهات بیشتری را به خود جلب می‌کند که تداعی کننده ماهیت غیر قابل پیش بینی و البته متقاعد کننده میم کوین ها است.

در پایان شایان ذکر است که در حال حاضر قیمت میم کوین ترامپ در محدوده 1.54 دلار قرار دارد.

تحلیل چارت ترامپ

نمودار 4 ساعته TRUMP، منبع: Tradingview

منبع: bitcoinist
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *