راهنمای بازی شیبا اترنیتی (Shiba Eternity)؛ آموزش کامل + نحوه کسب درآمد از آن

چکیده مطلب:

بازی شیبا اترنیتی یک بازی موبایلی در سبک کارتی است که می‌توان سرگرمی جذابی برای اوقات استراحتان باشد. این بازی که تنها یکی از بازی ارز دیجیتال شیبا است، برای طرفداران توکن shib از جذابیت چند برابری برخوردار است؛ زیرا می‌توانند ارز محبوب خود را در قالب قهرمان بازی کنند.

در این مقاله در مورد ویژگی‌ها و داستان این بازی صحبت می‌‎کنیم. عناصر بازی را معرفی کردیم و آموزش بازی شیبا اترنیتی را در اختیارتان قرار دادیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، بازی‌های کریپتویی هستند. اگر از طرفداران میم کوین شیبا (SHIB) باشید، حتماً نام بازی شیبا اترنیتی را شنیده‌اید. یک بازی موبایلی جذاب که توسط تیم توسعه‌دهنده شیبا اینو ارائه شد.

مقاله پیشنهادی: شیبا چیست

اگر می‌خواهید با این بازی آشنا شوید و بدانید که چه ویژگی‌هایی دارد و آیا می‌توان از آن ارز دیجیتال به جیب زد، توصیه می‌کنم این مقاله از همتاپی را به‌دقت و تا اتنها بخوانید در این مقاله تمام ابعاد این بازی شیبا اینو از داستانش تا شیوه کسب درآمد از آن را بررسی می‌کنیم.

بازی شیبا اترنیتی چیست

بازی شیبا اترنیتی چیست | همتاپی

بازی شیبا اترنیتی (Shiba Eternity) اولین بار در زمان اوج شهرت ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB) در نوامبر ۲۰۲۱ معرفی شد. پس از تقریباً یک سال توسعه، انتشار کامل بازی در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۲۲ انجام گرفت. شیبا اترنیتی یک بازی رایگان موبایلی است که توسط شرکت بازی شیبا اینو و همکاری استودیو PlaySide توسعه یافته است. این بازی جذاب دارای تم هنرهای رزمی ژاپنی است و بسیاری از آیتم‌های آن نیز از اکوسیستم Shiba Inu الهام گرفته شده است.

نگذار دارایی هات از دست بره

در این بازی، بازیکنان برای انجام یک بازی کارتی کلاسیک مقابل هم قرار می‌گیرند و اولین نفری که امتیاز زندگی حریف خود را به صفر برساند، برنده اعلام می‌شود. بازیکنان از بین ۱۰ هزار قهرمان بازی که شیبوشی Shiboshi نام دارند، یکی را برای انجام دستورات انتخاب و از جادوها، اقلام و مبارزان مختلف برای پیروزی در نبرد و کسب امتیاز استفاده می‌کنند. 

در ادامه با داستان و عناصر این بازی شیبا اینو بیشتر آشنا می‌شویم و نحوه انجام بازی را کامل به شما آموزش خواهیم داد. برای دریافت بازی نیز کافی است بر روی این لینک ضربه بزنید.

مطالب مرتبط: بهترین سایت بازی بیت کوین برای اندروید و ios کدام‌ها هستند؟

آشنایی با داستان بازی شیبا اترنیتی

قبل از اینکه به سراغ آموزش بازی شیبا اترنتی برویم ببینیم این بازی موبایلی رایگان چه داستانی دارد؛ زیرا قسمت جذاب هر بازی داستان آن است! 

خلاصه‌ای از ماجرای پشت بازی شیبا اترنتی این است:

 پس از سقوط یک UFO یا بشقاب پرنده در سال ۱۹۵۱ در رازول نیومکزیکو، بشریت فناوری را از طریق «جهان SHIB» کشف کرد. علاوه برای این هم‌زمان بیگانه‌ای به نام «Grey» (همان موجودی که این اطلاعات را به دولت‌های جهان ارائه کرده بود) دستگیر شد. 

پس از مهندسی معکوس این فناوری، بشریت «قدرت Shibarium» را مهار و سفینه‌ای فضایی به نام SS Virgil را برای سفر به یکی از ده سیاره کهکشانی شیبا به فضا پرتاب کرد.

بعد از ورود سفینه به کهکشان شیبا، جنگی بین بیگانگان گری و شیبا اینوهای بومی شروع می‌شود. پس از دو جنگ، مشخص می‌شود که وقتی SS Virgil به کهکشان شیبا سفر کرد، باعث ایجاد یک شکاف بُعدی شد و دو ستاره محلی را در مسیر برخورد با یکدیگر قرار داد. حالا، خدمه انسانی SS Virgil همراه با شیباها و دیگر شخصیت‌ها باید همکاری کنند تا از نابودی و انقراض ناشی از این برخورد جلوگیری شود.

جریان اصلی بازی شیبا اترنیتی در دوران جنگ بیگانگان با شیبا اینوها می‌گذرد. شیبا اینوها که در بازی شیبوشی نام دارند، با مهارت‌های رزمی خود برای مبارزه با گری‌ها یا گربه‌های سایه وارد عمل می‌شوند. فعالیت اصلی شیبا اینوها برای تقویت مهارت و قدرت خود، حول پیروزی در این نبردها می‌چرخد.

عناصر بازی شیبا اترنیتی چیست

بازی Shiba Eternity در عین سادگی بسیار گسترده و بزرگ است. این بازی دارای ۱۰۰۰۰ قهرمان شیبوشی، ۵۰۰ کارت قابل جمع‌آوری، ۳۲ قدرت غیرفعال و شش ویژگی اصلی برای شیبوشی‌هاست. بازیکنان با کمک این ابزار روند بازی را پیش می‌برند و سعی می‌کنند تا در برابر حریفان خود پیروز شوند. 

در ادامه مهم‌ترین عناصر این بازی را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین قیمت تومانی

شیبوشی

تعداد بی‌شماری شیبوشی در بازی شیبا اترنتی وجود دارد که هر کدام آمار و توانایی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. باز کردن قفل برخی از توانایی‌های شیبوشی‌ها آسان‌تر است و دسترسی به بعضی از آن‌ها هم بسیار مشکل است. 

این سگ‌های شیبوشی به‌صورت مجزا و با هنرهای رزمی مختلف قابل آموزش هستند و بازیکنان در ابتدا یک دسته کارت اولیه در اختیار دارند که توانایی‌های خاموش و واقعی شیبوشی آن‌ها را نشان می‌دهد.

ریوشی

شخصیت ریوشی (نام مستعار بنیان‌گذار شیبا اینو) در بازی، بازیکنان جدید را از طریق آموزش راهنمایی می‌کند. این کاراکتر صداگذاری متناسب با یک استاد فرزانه را دارد، اما انتقاداتی درباره همخوانی نداشتن نماد این شخصیت با طرح کلی بازی مطرح شده که مربوط به ضعف گرافیکی بازی است.

کارت‌های بازی

در این بازی شیبا اینو از کارت‌ها مختلفی استفاده می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها، کارت‌های سلاح، جادو، جنگنده و جنگنده‌های ویژه هستند. در ابتدای بازی کارت‌های ضعیف با یک یا دو سطح قدرت قابل بازی هستند که با «قدرت پارس» سنجیده می‌شوند. با این حال، قدرت پارس (bark power) بازیکنان پس از هر نوبت افزایش می‌یابد که به آن‌ها امکان استفاده از کارت‌های قدرتمندتر را در طول بازی می‌دهد.

در بازی شیبا اترنیتی چه باید کرد

انجام بازی شیبا اترنیتی آسان است و کاری که باید انجام دهید این است که از شیبوشی خود در برابر سایر بازیکنان محافظت کنید که این کار با استفاده از کارت‌های مختلفی که در طول مسیر جمع‌آوری می‌کنید، قابل انجام است. از آنجا که شیبا اترنیتی رایگان است، بازیکنان عادی برای شروع و انجام بازی نیازی به خرید هیچ آیتمی ندارند.

هنگامی که بازی شیبا اترنتی را شروع می‌کنید، ابتدا فقط یک مجموعه اولیه از کارت‌های شروع که قابلیت خاصی ندارند در دست خواهید داشت. سپس توسط یک سنسی به نام «ریوشی» آموزش خواهید دید که شما را در انجام کارهای اولیه راهنمایی می‌کند تا با گیم پلی و مکانیک بازی شیبا اترنیتی آشنا و برای ساختن یک شیبوشی قوی و با قابلیت‌های منحصربه‌فرد آماده شوید.

هر شیبوشی دارای شش ویژگی اصلی است که ابتدا بدون توانایی خاصی شروع به کار می‌کنند، اما در طی این بازی شیبا اسپیس، این شانس را خواهند داشت که در صورت برخورد با «PURE FOMO» مجموعه جدیدی از قدرت‌ها را آزاد کند و قابلیت‌های خود را ارتقا دهد. به علاوه شیبوشی می‌تواند در رشته‌های مختلف هنرهای رزمی مانند جوجیتسو آموزش ببیند و زمانی که تجربه کافی را به دست آورد، در نبردی با سنسی یعنی ریوشی نیز روبرو شود.

آموزش بازی شیبا اترنیتی

آموزش بازی شیبا اترنیتی | همتاپی

برای انجام بازی شیبا اترنیتی، لازم است با ارتقای شیبوشی خود و دسترسی به کارت‌های کارآمدتر، در نبردها پیروز شوید. در واقع لازم است بدانید که رشته‌ای که برای آموزش هنرهای رزمی شیبوشی انتخاب می‌کنید تأثیر مستقیم روی کارت‌های در دست شما خواهد داشت و بهتر است قبل از انتخاب رشته رزمی، کارت‌ها و قابلیت‌هایی که شیبوشی در اثر آموزش دیدن در آن پیدا می‌کند را بررسی کنید. در ادامه هم بعضی از قواعد و رویه‌های حاکم بر بازی را مطرح می‌کنیم تا بیشتر با آموزش بازی شیبا آشنا شوید.

  1. در ابتدا، می‌توانید از بین ۵ کارت ۴ کارت را به عنوان دست اولیه خود انتخاب کنید.
  2. در آغاز هر نوبت به طور خودکار یک کارت برداشته می‌شود.
  3. هر کارت در بازی شیبا اینو ویژگی‌های مختلفی دارد؛ مانند هزینه، حمله و استقامت.
  4. هر شیبوشی با ۳۰ امتیاز استقامت شروع می‌کند و هر کدام که امتیاز استقامت آن زودتر به صفر برسد بازی را می‌بازد.
  5. هر دور، قدرت پارس یا Bark مشخصی دارد که تعداد عملیات مجاز در آن دور را نشان می‌دهد. در دور اول، با یک Bark شروع می‌کنید. این قدرت با افزایش شماره دور افزایش می‌یابد که به شما اجازه می‌دهد کارت‌های قدرتمندتری را در طول بازی استفاده کنید.
  6. در بازی شیبا اینو در نوبت خود، می‌توانید کارتی را بر روی Dojo قرار دهید، یک کارت را بازی کنید و با شیبوشی خود حمله کنید.
  7. بعد از بازی کردن کارت‌های خود، باید بر روی دکمه اتمام نوبت کلیک کنید تا نوبتتان به پایان برسد و حریفتان بتواند با کارت‌های خود بازی کند. با اتمام نوبت، کارتی جدید هم برمی‌دارید.
  8. شیبوشی شما در کنار خود یک نماد Shib Power دارد که برای مشاهده باید روی آن کلیک کنید. اگر قدرت پارس کافی در اختیار داشته باشید، می‌توانید یک بار در طول نوبت از قدرت آن استفاده کنید.
  9. وقتی کارت جنگجو را قرار می‌دهید، در دور اول خاموش به حساب می‌آید و باید صبر کنید تا در دور دیگر از آن برای حمله به حریف استفاده کنید. اگر جنگجوی شما با موفقیت حریف خود را شکست دهد، کارت حریف ناپدید خواهد شد.

چگونه در شیبا اترنیتی برنده شویم

برای پیروزی در این بازی شیبا اینو مجانی، لازم است این موضوع را در نظر داشته باشید که کارت‌های سلاح شامل انواع مختلفی از حملات هستند، در حالی که کارت‌های جنگنده حاوی شخصیت‌هایی با توانایی‌های منحصربه‌فردند که می‌توان از آن‌ها برای پیشبرد مبارزه شیبوشی خود استفاده کنید. به علاوه شما می‌توانید این کارت‌ها را به روش خاصی ترتیب دهید تا یک حمله ترکیبی ایجاد و حداکثر آسیب را به شیبوشی طرف مقابل وارد کنید.

هر کارت جنگجو در این بازی شیبا رایگان، دارای یک امتیاز حمله و یک امتیاز زرهی است. هنگامی که یک کارت حمله می‌کند، قدرت حمله آن از زره کارت دفاعی کم می‌شود. اگر ارزش حمله کارت حمله‌کننده بیش‌تر از زره کارت دفاعی باشد، دومی شکست خورده و از دور خارج می‌شود. 

هنگامی که هیچ کارت شخصیت فعالی در میدان بازی شیبا اترنیتی نباشد، بازیکنان می‌توانند به صورت مستقیم به شیبوشی رقیب خود حمله کنند. بازیکنی که بتواند قدرت و حیات شیبوشی حریف را از ۳۰ به صفر برساند، برنده رقابت خواهد بود.

بررسی نکات مثبت و منفی بازی شیبا اترنیتی 

یکی از ویژگی‌های جالب بازی شیبا اترنیتی، ارتباط آن با اکوسیستم شیبا اینو و امکان اضافه کردن ویژگی‌هایی مشابه کالکشن‌های NFT به شیبوشی‌هاست که بازی را جذاب جلوه می‌دهند. داستانی با تم رزمی و قهرمانی و گرافیک مناسب بازی یکی از ویژگی‌های مثبت آن به حساب می‌آید. 

با این حال ممکن است بازیکنان از جایی به بعد انگیزه لازم را برای ادامه بازی نداشته باشند؛ زیرا ریسک و هیجان چندانی بر بازی حاکم نیست و پیشرفت فقط در ارتقای سطح خود را نشان می‌دهد.

بررسی ویژگی‌های بازی شیبا اترنیتی

بررسی ویژگی‌های بازی شیبا اترنیتی | همتاپی

برای آشنایی بیش‌تر با بازی شیبا اترنیتی و تصمیم برای نصب و امتحان آن بهتر است درباره ویژگی‌ها و امتیازات این بازی هم بدانید که در راستای آموزش بازی شیبا اترنیتی در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را با شما در میان می‌گذاریم.

سطح دسترسی (امتیاز ۴ از ۵)

 نصب بازی شیبا اینو بسیار آسان است و روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها اجرا می‌شود و می‌توان آن را از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن دریافت کرد. راحتی انجام بازی شیبا اترنیتی، مانند بسیاری از بازی‌های موبایلی دیگر بسته به سایز صفحه نمایش و اندازه انگشتان متفاوت است.

از آنجا که برای کلیک کردن روی کارت‌ها به کمی مهارت نیاز دارید و در صفحه‌های کوچک‌تر ممکن است کارت‌ها به هم بریزند، برای تجربه مناسب بازی بهتر است از صفحه نمایش بزرگ و یا تبلت استفاده کنید.

هنر و گرافیک بازی (امتیاز ۴ از ۵)

طراحی گرافیک Shiba Eternity بدون شک یکی از بهترین ویژگی‌های بازی است. بسیاری از دارایی‌های درون بازی شیک و حرفه‌ای به نظر می‌رسند و تصاویر پس‌زمینه نیز با تنظیم صحنه به‌خوبی از پس ایجاد عمق در بازی برآمده‌اند. رندرهای سه‌بعدی و انیمیشن‌های سفارشی برای قهرمانان شیبوشی، سگ‌های جذاب بازی شیبا اترنتی را به واقعیت نزدیک می‌کند و حال و هوای بازی را تغییر می‌دهند.

کیفیت کلی بازی از لحاظ گرافیکی بالاست، اما هنوز جای بهبود وجود دارد. گرافیک کارت‌ها بیش‌تر بر روی شخصیت‌های شیبا اینو تمرکز داشته و هرچه بیش‌تر بازی کنید، تکراری‌تر می‌شوند. با توجه به عدم تنوع کارت‌ها ممکن است نگاه سریع برای تشخیص کارت‌های حاضر در بازی یا در دست شما، دشوار باشد

گیم پلی بازی شیبا اترنیتی (امتیاز ۲ از ۵)

اگر بازی‌های کارتی کلکسیونی مانند Hearthstone یا Magic: The Gathering را انجام داده باشید، احتمالاً چندین مکانیک گیم پلی را که شیبا اترنیتی آن‌ها را قرض گرفته است می‌شناسید. با این‌که برخی از این مکانیک‌ها به عنوان استاندارد جهانی شناخته شده‌اند و استفاده از آن‌ها شیبا اترنیتی را به یک بازی با سرعت بالا و قابل فهم تبدیل می‌کنند، به نظر می‌رسد بعضی از آن‌ها از بازی‌های موفق دیگر کپی شده‌اند.

در واقع شیبا اترنیتی به جای اینکه یک بازی منحصر به فرد ایجاد کند تا از تعداد زیادی بازی کارتی موجود در بازار متمایز شود، از بسیاری از عناصری که باعث موفقیت بازی‌های دیگر شده بود، کپی کرده و فقط یک پوسته با تم شیبا اینو اضافه کرده تا واقعیت کپی بودن را پنهان کند.

اگر شما گیمری حرفه‌ای هستید که به دنبال بازی کارتی جدید برای انجام حرکات حرفه‌ای می‌گردد، احتمالاً Shiba Eternity شما را ناامید می‌کند. با این حال، این بازی ممکن است با مخاطبان معمولی‌تر که به بازی فکری علاقه‌مند هستند بهتر ارتباط برقرار کند. بازی شیبا اترنتی قابل فهم است و سرعت مناسبی دارد و در عین حال فضایی برای تصمیم‌گیری‌های استراتژیک نیز ایجاد می‌کند.

داستان و روایت (امتیاز ۱ از ۵)

اگرچه موضوع اصلی در شیبا اترنیتی هنرهای رزمی است، اما پس‌زمینه آن داستانی علمی-تخیلی مرموزی است که به مجموعه‌ای از موضوعات از مبارزات با کاراکترهایی به نام «Greys» بیگانه گرفته تا سیاره‌های ساکن شیبا اینو که در یک رخداد ابرنواختری محاصره شده‌اند، می‌پردازد.

باید گفت داستان و افسانه Shiba Eternity در بهترین حالت خود آشوب و بی‌نظمی است. پست‌ بلاگی که داستان این بازی شیبا اینو را شرح می‌دهد نیز یک داستان پیچیده و بازنویسی شده به شکلی نامناسب است که در کل به درک و ساختاردهی جهان اصلی بازی کمکی نمی‌کند.

مانند بازی‌های کارتی دیگر، داستان پشت بازی شیبا اترنیتی هم پر از کلمه‌بازی‌های مرتبط با موضوع سگ و ارجاع و اشاره‌هایی به شیبا اینو است. هر چیزی که در داستان مهم است با پیشوند «شیبا» شروع می‌شود که این موضوع دنبال کردن روند داستان را بی‌دلیل سخت‌تر می‌کند و در واقع نقص خلاقیت نویسنده را نشان می‌دهد. اگرچه داستان بی‌شک جاه‌طلبانه است؛ اما نمی‌تواند به بازی زمینه و رنگ بدهد و ممکن است مخاطب را نسبت به آنچه در ابتدا تجربه کرده است، سردرگم یا رها کند.

دانلود و نصب بازی شیبا اترنیتی

این بازی در هر دو فروشگاه اپلیکیشن اپل استور و گوگل پلی در دسترس است و در هر دو پلتفرم جزو بازی‌های برتر با امتیاز حدود ۴.۸ رده‌بندی شده است. 

بنابراین، برای دانلود بازی shiba eternity کافی است متناسب با سیستم عامل تلفن همراه خود به یکی از فروشگاه‌های یادشده مراجعه و دستورالعمل‌ها را برای دانلود آن دنبال کنید. بازی شیبا اترنیتی حدود ۴۲۰ مگابایت حجم دارد و فضای زیادی را در دستگاه شما اشغال نخواهد کرد.

آیا از بازی شیبا اترنیتی می‌توان کسب درآمد کرد؟

آیا از بازی شیبا اترنیتی می‌توان کسب درآمد کرد؟ | همتاپی

در حال حاضر، شیبا اترنیتی از Kibbles به‌عنوان ارز درون بازی خود استفاده می‌کند. کاربران همچنین می‌توانند آیتم‌های درون بازی، مانند بسته‌های کارت و افزایش XP را که از ۲ دلار شروع می‌شوند، خریداری کنند. مبلغ جمع‌آوری‌شده از این فروش‌ها برای بازخرید و سوزاندن توکن‌های SHIB استفاده می‌شود؛ اما تا کنون این میم کوین در هیچ بخش از بازی دیده نشده است و کسب درآمد با شیبا یا سایر ارزهای دیجیتال با بازی در این برنامه امکان‌پذیر نیست.

فقدان عنصر بلاک چین و ارز دیجیتال در این بازی شیبا اسپیس برای بسیاری از طرفداران شیبا اینو ناامیدکننده بوده است. بسیاری تصور می‌کردند که بازیکنان می‌توانند از SHIB برای تراکنش‌های درون بازی استفاده کنند، اما این ویژگی نسبتاً ساده کماکان در بازی وجود ندارد. با وجود این، برخی گمانه‌زنی‌ها وجود دارد درباره این‌که در آینده ممکن است شیبا اترنیتی به یک بازی P2E تبدیل شود (Play to Earn) و SHIB ارز اصلی آن باشد. هرچند هنوز به‌روزرسانی رسمی در این مورد وجود ندارد.

از این گذشته احتمال می‌رود که نسخه آینده این بازی شیبا اینو، به پیوند بخش‌های متفاوت اکوسیستم شیبا مانند زنجیره برنامه‌ریزی‌شده لایه دوم شیباریوم (Shibarium)، پروژه متاورس Shiba Inu و استیبل کوین تحت حمایت شیبا اینو کمک کند؛ اما هیچ نقشه راه مشخص و یا زمان دقیقی برای آن تعیین نشده است.

سوالات متداول

1- آیا برای بازی Shiba Eternity نیاز به سرمایه اولیه دارید؟

در بازی شیبا اترنتی هیچ نیازی به پرداخت یا خرید و صرف هزینه خاصی ندارید. البته مانند همه بازی‌های کارتی، برای داشتن کارت‌های قدرتمند می‌توانید پول (در قالب ارز دیجیتال) پرداخت کنید. 

2- بازی شیبا اترنیتی برای چه دستگاه‌هایی در دسترس است؟

در حال حاضر این بازی را می‌توانید در انواع موبایل و سیستم‌عامل‌های اندروید و IOS نصب و بازی کنید. امکان نصب این بازی در دسکتاپ و کامپیوتر وجود ندارد

3- آیا بازی شیبا اترنیتی ارزش بازی‌کردن را دارد؟

اگر به دنبال کسب درآمد و به‌دست‌آوردن ارز دیجیتال هستید، توصیه می‌کنیم که به سراغ بازی‌های دیگر بروید. اما اگر به دنبال یک سرگرمی جذاب و یک بازی کارتی خوب هستید، می‌تواند اقدام دانلود بازی shiba eternity کنید.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *