شیبا یا دوج کوین؟ بررسی بهترین رمزارزها در ۲۰۲۳

شیبا بهتر است یا دوج کوین؟ | همتاپی

اگر شما هم در بازار رمزارزها فعالیت دارید، احتمالاً در مکالمات اقتصادی خود این پرسش را پرسیده‌اید و یا شنیده‌اید که: “شیبا بخرم یا دوج کوین؟”

این جمله ممکن است بیشتر از دهان افراد مبتدی رمز ارزها بیرون بیاید. اما باید بدانید همه فعالان بازار ارز دیجیتال در مورد خرید شیبا یا دوج کوین نیاز به بررسی و تحلیل دارند. این مسئله به ویژگی‌های خاص این دو ارز دیجیتال  برمی‌گردد.

 به همین دلیل تصمیم گرفتیم َدر این مقاله به مقایسه شیبا و دوج کوین بپردازیم تا شما پاسخِ پرسش “دوج کوین بهتره یا شیبا” را پیدا کنید. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

 1. شیبا اینو؛ رمز ارز محبوب این روزهای بازار ارزهای دیجیتال
 2. دوج کوین؛ رمز ارزِ از دیرباز پرطرفدار

 3. دوج کوین بهتره یا شیبا؛ مقایسه رمزارزهای محبوب ۲۰۲۳

 4. دوج کوین بهتره یا شیبا؟ پیش‌بینی قیمت شیبا و دوج کوین در 2023

 5. بالاخره شیبا بخرم یا دوج کوین؟


شیبا اینو؛ رمز ارز محبوب این روزهای بازار ارزهای دیجیتال


تعریف شیبا اینو در مقایسه شیبا اینو و دوج کوین | همتاپی

 بهتر است پیش از اینکه به سراغ سوال دوج کوین بهتره یا شیبا برویم با هر کدام از آنها بیشتر آشنا شویم.

تاریخچه شیبا اینو

 شیبا اینو از جمله رمز ارزهای غیر متمرکز است. این توکن که بر روی بلاکچین اتریوم توسعه پیدا کرده است، در آگوست سال ۲۰۲۰ توسط فرد نامعلومی با نام مستعار ریوشی پا به عرصه‌ی وجود نهاد. اما بیایید درباره ویژگی‌های شیبا اینو کمی بیشتر بخوانیم چون با دانستن ویژگی‌های شیبا یا دوج کوین می‌توانید درباره خرید آنها تصمیم بگیرید.

ویژگی‌های مثبت شیبا اینو

 •       محبوبیت به عنوان پول معاملاتی

 شیبا اینو به عنوان یک میم کوین، از همان ابتدای کار با ترند شدن هشتگ #shibarmy توسط بخشی از طرفدارانش به یکی از محبوب‌ترین توکن‌ها تبدیل شد. اگرچه جاده موفقیت شیبا اینو همیشه همینقدر هموار نبوده اما تا به حال مسیر پیشرفت را به خوبی طی کرده‌است.

 •       کاهش هزینه‌های معاملاتی

 راهکار لایه دوم (layer-2 solution) بودن شیبا اینو منجر به توسعه شبکه پرداخت شده‌است.  همین مسئله می‌تواند تا میزان زیادی از هزینه‌های معاملاتی را کاهش دهد. 

“راهکار بلاکچین لایه دوم، چارچوبی است که در بالای بلاکچین دیگری قرار دارد و به عنوان یک فریم ورک ثانویه عمل می‌کند. به طور کلی، راهکار لایه دوم برای بهبود وضعیت سرعت و مقیاس‌پذیری تراکنش‌ها ایجاد می‌شود. “

مطالب مرتبط: برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله‌ی  شیباریوم چیست مراجعه کنید.
 •       توسعه متاورس خود

 تقریباً اواسط آوریل ۲۰۲۲ بود که شیبا اینو اعلام کرد متاورس خود را خواهد داشت. این بیانیه سبب تغییرات بسیاری در این ارز دیجیتال شد. تا حدی که در همان روزهای اول، شیبا اینو به خرید و فروش زمین‌های خود در متاورس پرداخت. شما هم اگر قصد ماجراجویی و سرمایه‌گذاری در دنیای ما فوق تصور متاورس را دارید می توانید با استفاده از ارز دیجیتال شیبا (توسعه یافته بر روی اتریوم)، تکه زمینی برای خود فراهم کنید!

 •       محبوبیت nft games شیبا اینو

 اگرچه این مورد هنوز قطعی نیست اما با توجه به سابقه شیبا اینو انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۳ این توکن‌های غیر قابل معاوضهِ شیبا اینو به محبوبیت بالایی دست پیدا کنند.

 •       اصلاح قیمت بسیار خوب شیبا اینو

 شیبا اینو در طول زمان ثابت کرده است که می‌تواند قیمت خود را به خوبی اصلاح کند. به‌عنوان‌ مثال شیبا اینو در اکتبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یعنی 0.00008 دلار رسید. به دنبال این رشد بسیار خوب، افت ادامه‌ داری تا قیمت 0.0000077 تا جولای 2022 داشت. اما قضیه به اینجا ختم نمی‌شود. شیبا اینو در ماه‌های اخیر رشد خوبی را تجربه کرده است تا بتواند جبران مافات کند.

 •       شیبا اینو یک رمز ارز کاهش تورمی است

 دلیل‌مان برای این ادعا، کاهش کوین‌های شیبا اینو در طول زمان است. مکانیسم شیبا سوزی  که توسط ارتش شیبا انجام می‌شود، در هر بار خرید و فروش این ارز دیجیتال، مقداری از آن را نابود می‌کند. این فرآیند سبب کاهش کوین‌های شیبا اینو می‌شود که می‌تواند با افزایش قیمت شیبا اینو در آینده همراه باشد.

 •       شیبا اینو رقیب تاج و تخت دوج کوین است

وقتی به ویژگی‌های شیبا اینو و مقایسه آن با دوج کوین توجه کنید، متوجه می‌شوید لقب “قاتل دوج کوین” بودن شیبا اینو پربیراه نیست. 

 شیبا اینو در ابتدا به عنوان تمسخری از دوج کوین پا به عرصه ارزهای دیجیتال نهاد. اما به طرز غیر قابل باوری به رقیب سرسخت دوج کوین بدل گشت. این رمزارز تنها ۲.۵ بیلیون در مارکت کپ با دوج کوین اختلاف دارد. البته پیش از خرید شیبا یا دوج کوین باید بدانید دوج کوین جامعه ثابت شده‌ای دارد. همچنین شیبا اینو هم تمام قد در تلاش است تا خود را به عنوان رقیب اول دوج کوین نشان دهد و حتی نهایتاً گوی سبقت را از آن برباید.

برای داشتن دید بهتری نسبت به شیبا اینو بهتر است ویژگی‌های ناخوشایند این رمز ارز را هم بررسی کنیم:

ویژگی‌های منفی شیبا اینو

 •       سرعت کم توسعه تکنولوژی در شیبا اینو

 سکه توسعه شیبا اینو، دو رو دارد. اگرچه تیم شیبا اینو در حال کار بر روی توسعه بخش‌های مختلفی از این ارز دیجیتال هستند، اما سرعت این توسعه در حد قابل توجهی کم است. تا به اینجای کار پس از معرفی این ارز دیجیتال نقشه راه یا آپدیت تکنیکالی بر روی این پروژه اعمال نشده‌است. به همین دلیل ممکن است شیبا اینو از نظر فنی از سایر ارزهای دیجیتال تا حد زیادی عقب بماند.

 •       نوسان بالای قیمت شیبا اینو

 شبیه قسمت قبل می‌توانیم از نوسان قیمت هم به عنوان شمشیر دو لبه‌ای یاد کنیم که شیبا اینو بر روی آن قرار دارد. به همین دلیل به کسانی که می‌پرسند شیبا بخرم یا دوج کوین، توصیه می کنیم مراقب نوسان‌های بالای قیمت شیبا اینو باشند.

 •       نرخ مقبولیت پایین‌تر

 شیبا اینو نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال، ویژگی‌های قابل تشخیص کمتری دارد. این مسئله که به دلیل کاربرد تقریباً نامعین شیبا اینو است سبب شده تا به اینجا در سال ۲۰۲۳ کمتر از ۱۰۰ شرکت از شیبا اینو برای پرداخت‌های خود استفاده کنند.

موارد بالا اگرچه ویژگی‌های شیبا اینو را شامل می‌شوند، اما برای تصمیم گیری درباره‌ی اینکه دوج کوین بهتره یا شیبا، باید با دوج کوین هم آشنا شوید.

دوج کوین؛ رمز ارزِ از دیرباز پرطرفدار

دوج کوین؛ رمز ارزِ از دیرباز پرطرفدار | همتاپی

از سال ۲۰۱۳ که دوج کوین به عنوان یک رمز ارز پرطرفدار همتا به همتا و متن باز، وارد بازار ارزهای دیجیتال شد تا به الان توانسته محبوبیت خود را حفظ کند. برای شناختن بهتر این رمز ارز و همچنین تصمیم گیری درباره خرید شیبا یا دوج کوین بهتر است با ویژگی های دوج کوین آشنا شوید.

ویژگی های مثبت دوج کوین

 •       اصلاح بسیار خوب قیمت دوج کوین

 نمودار قیمت دوج کوین در طی سال ها اصلاحات بسیار خوبی داشته است. تغییرات قیمتی مثبت این ارز دیجیتال نشان‌ دهنده پتانسیل بالای این ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت است.

 •       حمایت ایلان ماسک از دوج کوین

 همانطور که می‌دانید دوج کوین در واقع یک میم کوین است. از طرفی چه خوشمان بیاید چه نیاید، میم کوین‌ها تحت تاثیر کنش‌های افراد شناخته شده هستند، و چه کسی شناخته شده‌تر از ایلان ماسک در زمینه دارایی؟! ایلان ماسک بارها به روش‌های متفاوت دوج کوین را مورد حمایت خود قرار داده‌است. ایلان ماسک بارها در توییت‌های خود نظرات مثبت و سازنده راجع به دوج کوین داده‌است. همچنین شرکت تسلا این بیلیونر، امکان ارائه خدمات به مشتریان از طریق پرداخت دوج کوین را فراهم آورده‌است.

مطالب مرتبط: برای اطلاعات بیشتر می توانید به  مقاله دوج کوین چیست مراجعه کنید.
 •       دیسنترال بودن دوج کوین

 دوج کوین یک ارز دیجیتال دیسنترال یا غیرمتمرکز است. به این معنی که تنها توسط گروه توسعه دهنده خود اداره می‌شود. به همین دلیل تغییرات قوانین حکومتی در روند قیمت آن تاثیر مستقیمی ندارد.

 •       دوج کوین مقیاس پذیر است

 مقیاس‌پذیری یکی از بزرگترین چالش‌هایی است که ارزهای دیجیتال در زمینه مقبولیت با آن مواجه هستند. یک ارز دیجیتال  تنها در صورتی می‌تواند با سیستم‌های متمرکز رقابت کند که خیل عظیمی از مردم بتوانند بدون مشکل با آن کار کنند. خوشبختانه این ارزهای دیجیتال هیچ‌گاه چنین مشکلی نداشته است و شانس مقبولیت جهانی را دارد.

قیمت پایین دوج کوین:

 قیمت خرید دوج کوین هنوز در مقایسه با ارزهای دیجیتال بزرگی مثل بیت کوین و اتریوم بسیار پایین است. به همین دلیل شما می‌توانید مقدار بسیار زیادی دوج کوین را خریداری کنید.

 دوج کوین در اکسچنیج‌های متعددی حضور دارد:

 دوج کوین در اکسچنج‌هایی مثل بایننس، کی‌راکن، ای‌تورو و رابین هود لیست شده‌است. به همین جهت شما در خرید و فروش آن دچار مشکل نخواهید شد. این واقعیت، دوج کوین را به یک ارز دیجیتالی جذاب برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری‌های جایگزین هستند تبدیل می‌کند.

ویژگی‌های منفی دوج کوین

 •       توسعه کم سرعت دوج کوین

 شاید بتوان گفت تاریک‌ترین وجه دوج کوین، پایین بودن نرخ توسعه این ارز دیجیتال است. این مشکل می‌تواند دوج کوین را از فواید بسیاری محروم کند؛ از جمله قراردادهای هوشمند. اگر دوج کوین با همین سرعت به توسعه خود ادامه دهد امکان دارد از سایر رقبا عقب بیفتد و دچار ریزش قیمت شود. برخلاف شیبا که توسط ارتش خود فعالیت‌های متعددی، مثل توسعه متاورس و راه‌اندازی بازی‌های متعدد، را انجام میدهد، دوج کوین ظاهرا به دست فراموشی سپرده شده‌است. به همین دلیل می‌توان گفت سرعت رشد و توسعه‌ی شیبا بیشتر از دوج کوین است.

 •       امکان سقوط قیمت دوج کوین وجود دارد

 بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها امکان ریزش قیمت دوج کوین همچنان وجود دارد. اگرچه این پیش‌بینی‌ها قطعی نیستند اما بسیار مهم است که احتمال آن را پیش از سرمایه گذاری در نظر بگیرید. با بررسی دقیق‌تر می توانید به پاسخ پرسش دوج کوین بهتره یا شیبا دست پیدا کنید.

 •       دوج کوین مقدار نامحدودی کوین دارد

 هر ساله حدود ۵ میلیارد دوج کوین به گردش درمی‌آید. چنانچه بر طبق پیش‌بینی‌های متخصصان، این مقدار از دوج کوین توسط بازار جذب نشود، امکان ریزش قیمت آن وجود دارد. به‌ همین ‌دلیل خرید دوج کوین ریسک بسیار بیشتری نسبت به بیت کوین با یک مقدار محدود دارد.


دوج کوین بهتره یا شیبا؛ مقایسه رمزارزهای محبوب در ۲۰۲۳


دوج کوین بهتره یا شیبا؛ مقایسه رمزارزهای محبوب در ۲۰۲۳ | همتاپی

برای اینکه بدانید بین شیبا یا دوج کوین کدام یک برای سرمایه گذاری مناسب‌تر است، بررسی موارد زیر می‌تواند کمک‌ کننده باشند.

سرعت معاملات

 استفاده از تکنولوژی رمزگذاری (scrypt) باعث می‌شود که دوج کوین بتواند تا ۴۰ معامله در ثانیه انجام بدهد. از طرفی سرعت معاملات شیبا تحت تاثیر اتریوم است. به علاوه شیبا متاثر از هزینه‌های سرسام آور ناشی از کارمزد هم است.

 عرضه و تقاضا

 دوج کوین عرضه نامحدودی دارد. این قصد دارد به عنوان سیستمی همتا به همتا از نگهداری مقدار زیاد ثروت توسط سرمایه‌داران جلوگیری کند. در عین‌ حال شیبا اینو مقدار کلی ۱ کوادریلیون را دارد که تا به حال بیش از 549 تریلیون آن عرضه شده است. البته توجه داشته باشید که مکانیسم شیبا سوزی که در مورد این ارز دیجیتال رخ می‌دهد، می‌تواند در کاهش میزان عرضه و در نتیجه افزایش قیمت شیبا نقش مثبتی را بازی کند.

شیبا بخرم یا دوج کوین؛ تاریخچه قیمت

 مقایسه عملکرد قیمت ارز شیبا یا دوج کوین می تواند رهنمون شما در رسیدن به پاسخ صحیح برای سوال شیبا بخرم یا دوج کوین باشد. دوج کوین ۲ هفته پس از معرفی به رشد ۳۰۰ درصدی دست یافت.(با قیمت اولیه 0.0000869 دلار) البته نمودار قیمتی این ارز دیجیتال که در طی چند سال (از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷) تغییرات خفیفی داشت نشان دهنده کوتاه مدت بودن رشد ذکرشده ‌است. این رمزارز در سال ۲۰۱۷ دوباره از 0.0002 تا 0.0090 دلار رسید. اگرچه این رشد هم کوتاه‌مدت بود اما نشان‌ از پتانسیل بسیار بالای دوج کوین داشت. نهایتاً در طی سال‌های ۲۰۱۹ تا به حال دوج کوین به طور متوسط با گذر از قیمت 0.0025، 0.0030 دلار تا سال 2020 به 0.0080 در سال 2022 رسید. در لحظه نوشتن این مقاله قیمت دوج کوین حدود 0.0087 دلار است.

تغییرات قیمتی دوج کوین از ابتدا تا سال 2024

 از طرف دیگر قیمت شیبا اینو از 0.00000001 در زمان معرفی به 0.00001323 دلار در حال حاضر رسیده است . همچنین دانستن اینکه مارکت کپ شیبا اینو حدود 0.6 دوج کوین است می‌تواند شما را در انتخاب ارز دیجیتال سودمندتر یاری کند. 

شیبا بخرم یا دوج کوین؛ نظر متخصصان

وقتی بحث به آینده این دو میم کوین می‌رسد، باید پذیرای نظرات متعددی باشیم. بر اساس بررسی‌های یکی از متخصصان این زمینه از سایت bitcoinwisdom به اسم نیک کارتر دوج کوین به علت تکنولوژی محدود، موفقیت زیادی کسب نخواهد کرد. به نظر می‌رسد ایلان ماسک هم در مسیر خرید دوج‌ کوین قدمهای محتاطانه‌تری بر میدارد. او حتی مسئله‌ی احتیاط در خرید دوج کوین را با مردم در میان گذاشته‌است.

 متخصصان در رابطه با پیش‌بینی قیمت شیبا اینو، معتقدند این رمزارز مسیری شبیه به مسیر موفقیت دوج کوین را خواهد پیمود. البته همانطور که گفتیم جملات بیان شده صرفا در حد پیش‌بینی هستند و ممکن است با واقعیت فاصله زیادی داشته باشند!

دوج کوین بهتره یا شیبا؟ پیش‌بینی قیمت شیبا و دوج کوین در 2024

دوج کوین بهتره یا شیبا؟ پیش‌بینی قیمت شیبا و دوج کوین در 2023 | همتاپی

برای بررسی عمیق‌تر برای خرید شیبا یا دوج کوین بهتر است به این پیش‌بینی سایت analyticsinsight.net  توجه کنید.

 پیش‌بینی قیمت شیبا اینو:

 شیبا اینو از زمان ایجاد، عملکرد خوبی از خود نشان داده‌است. همچنین این رمزارز مثال بارزی است از اینکه چرا خرید رمزارزهای جدید سود زیادی برای شما به همراه دارد.( البته یادتان باشد تجربه نشان داده دَر همیشه بر روی یک پاشنه نمی‌چرخد!) با این وجود سال ۲۰۲۲ سال ناامید کننده‌ای برای این  ارز دیجیتال به حساب می‌آمد. سایت آنالایتیکس اینسایت در مورد آینده شیبا می‌نویسد:

آنالیزهای ما نشان می‌دهد که قیمت شیبا اینو در سال 2024 به پایین‌تر از ۲۰۲۲ می‌رسد، اما این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ افزایش خوبی را شاهد خواهد بود.

بر اساس این پیش‌بینی، شیبا اینو پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری‌های بلند مدت دارد. از طرفی با توجه به این بررسی کسانی که قصد سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت را دارند بهتر است در مورد این ارز دیجیتال با دقت بیشتری در جاده تریدینگ گام بردارند.

 پیش‌بینی قیمت دوج کوین:

جامعه طرفداران دوج کوین هنوزامیدوارند این ارز دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲4 به قیمت ۱ دلار برسد. به هر حال در صورتی که بازار رمزارزها و شرایط اقتصادی بهبود پیدا کند، دوج کوین می‌تواند تا هدف قیمتی 0.14 دلار یا بیشتر برسد.

 همچنین باید توجه داشته باشید که دوج کوین با داشتن مارکت کپی بیشتر از 9 بیلیون و عرضه بیش از 132.6 بیلیون دوج، به عنوان یکی از ۱۰ ارز دیجیتال  برتر شناخته می‌شود.

نکته دیگری که باید حتماً پیش از فکر کردن به اینکه شیبا بخرم یا دوج کوین در نظر داشته باشید، این است که این موارد صرفاً پیش‌بینی‌های متخصصان یک سایت معتبر هستند و نه بیشتر! به همین دلیل باید صرفاً در همین حد به آن‌ها توجه داشت.

در انتها برای اینکه راحت‌تر بتوانید میان شیبا یا دوج کوین یکی را انتخاب کنید، جدول زیر می‌تواند کمک موثری به شما کند.

مقیاس مقایسه شیبا اینو دوج کوین
مکانیسم اجماع pos pov
میزان عرضه محدود نامحدود
تمرکز شبکه غیرمتمرکز غیرمتمرکز
به‌روزرسانی شبکه بیشتر کمتر
ارزش بازار کمتر بیشتر

بالاخره شیبا بخرم یا دوج کوین؟


ما انسانها تنها زمانی می‌توانیم بهترین عملکرد خود را داشته‌باشیم که مسئولیت تمام رفتارهای خودمان را بر عهده بگیریم. به همین منظور اگر قصد خرید شیبا یا دوج کوین را دارید باید بپذیرید تمام مسئولیت این مسئله بر عهده شماست. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی را در رابطه با شیبا و دوج کوین در اختیار شما قرار دهیم. شما می‌توانید با تحلیل و بررسی آمار موجود به خرید رمز ارز مناسب خود اقدام کنید. امیدواریم در این زمینه موفق باشید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش شیبا اینو صرافی ارز دیجیتال همتا پی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *