راهنمای کامل پروژه‌های متاورس کاردانو

پروژه های متاورسی کاردانو | همتاپی

ساخت متاورس بر روی بلاک چین‌هایی مانند اتریوم محبوب‌ترین روند اخیر بوده است. با این حال، بلاک چین‌های دیگری نیز وجود دارند که از ابتدا بر روی حل مشکلات بلاک چین‌های قبلی مانند اتریوم و بیت کوین متمرکز شده‌اند. 

یکی از این بلاک چین‌ها کاردانو است، یک بلاک چین بر پایه اثبات سهام که پروژه‌های متعددی در بستر متاورس ایجاد کرده است. با ما در ادامه همراه باشید تا بیشتر با انواع مختلف پروژه‌های متاورس کاردانو و روش ساخت پروژه متاورس کاردانو آشنا شوید.

 

بلاک چین کاردانو چیست؟


بلاکچین کاردانو چیست | همتاپی

با محبوبیت روزافزون gamefi (بازی‌های طراحی شده در بستر بلاکچین که بازیکنان می‌توانند علاوه بر بازی کردن، به کسب درآمد هم برسند) ساخت یک پروژه متاورس کاردانو یکی از بزرگترین محرک‌های رشد پروژه‌های عظیم خواهد بود که مورد توجه طرح‌های گیمینگ و سایر عناصر منحصر به فرد در دنیای مجازی قرار می‌گیرد.

قبل از اینکه متاورس‌های کاردانو و سایر فرایندهای جالب مورد نیاز برای ساخت پروژه متاورس کاردانو را بررسی کنیم، اجازه دهید بیشتر با بلاک چین کاردانو آشنا شویم.

کاردانو با یک برنامه بلندپروازانه برای ایجاد اینترنتی بر پایه بلاکچین کار خود را شروع کرد. کاردانو یک بلاک چین و خانه ارز دیجیتال ada است. بلاک چین کاردانو شباهت‌های زیادی با اتریوم دارد، اما از بسیاری جهات متفاوت عمل می‌کند. 

کاردانو از معماری لایه‌ای استفاده می‌کند که یکی از فاکتورهای اصلی متمایز کننده بلاک‌چین کاردانو است. لایه اول یا لایه تسویه، به عنوان دفتر کل تعادل عمل کرده و انتقال توکن‌های بومی کاردانو را پردازش می‌کند. لایه‌های محاسباتی حاوی تمام اطلاعات در مورد دلیل تراکنش‌ها و پردازش قراردادهای هوشمند کاردانو هستند.

تمایز بین هر دو لایه، ارزش حساب را از دلیل تراکنش‌ها جدا می‌کند، به این ترتیب امکان ارسال و دریافت ada بدون درگیر کردن تراکنش‌های قرارداد هوشمند فراهم می‌شود. 

توسعه‌دهندگان از طریق نوشتن قوانین خاص که تراکنش‌ها را بر اساس مجموعه‌ای از معیارها حذف می‌کنند، برنامه‌هایی مانند متاورس‌ها را بر روی کاردانو می‌سازند. 

برخلاف اتریوم، هر به‌روزرسانی در کاردانو قبل از اضافه شدن به بلاک چین مورد تحقیق، آزمایش و بررسی قرار می‌گیرد. اوروبوروس مکانیزم اثبات سهام کاردانو است که  اولین پروتکل اثبات سهام  است که از بازبینی همتا با سطح امنیتی ریاضی قابل اثبات و تایید استفاده می‌کند.

 اوروبوروس به گونه‌ای ساخته شده که قابلیت همکاری، پایداری و مقیاس پذیری داشته باشد، مقیاس پذیری همان نقطه ضعف بزرگ اتریوم بود و این قابلیت بشدت برای پروژه‌های متاورسی مهم است!

مطالعه بیشتر: برای مقایسه اتریوم و کاردانو کافیست روی لینک مقاله کلیک کنید.

حال بیایید در مورد متاورس کاردانو صحبت کنیم.


پروژه متاورس کاردانو چیست؟


پروژه متاورس کاردانو چیست | همتاپی

ما در مقاله‌ای با عنوان متاورس چیست، به تفصیل درباره متاورس‌ها و چیستی آن‌ها برایتان نوشته‌ایم. متاورس کاردانو نیز از آن قواعد مستثنا نیست.

پروژه های متاورس کاردانو، دنیاهای مجازی متصل به هم هستند که به صورت تجربیات واقعی سه بعدی در بلاک چین کاردانو ارائه می‌شوند.

دامنه فعالیت‌ها در این فراجهان‌ها از تعامل اجتماعی گرفته تا تجارت الکترونیک، آموزش، بازی، مد و سایر معاملات، همراه با تجربیات موجود در دنیای واقعی است.

هزینه‌های مربوط به فعالیت‌های معمولی مانند تعاملات از طریق بازی، آموزش و سایر فعالیت‌های رقابتی با nft‌ها پرداخت می‌شوند. nft‌ها دارایی‌های برنامه‌ریزی‌شده با استفاده از بلاک چین کاردانو هستند. 

پروژه کاتالیزور در کاردانو چندین پروژه را برای افزایش پذیرش بلاک چین کاردانو تامین مالی کرده که با کمک آن، متاورس‌های جدید راه خود را به اکوسیستم کاردانو پیدا کرده‌اند.


معرفی 5 تا از برترین پروژه‌های متاورس کاردانو


معرفی 5 پروژه معتبر متاورس بر بستر کاردانو | همتاپی

در این بخش قصد داریم 5 مورد از پروژه‌های پیشتاز متاورس که بر بستر کاردانو فعال هستند را بیشتر به شما معرفی کنیم:

 • متاورس cardalonia 

متاورس کارالونیا | همتاپی

کاردالونیا یکی از پروژه‌های متاورس کاردانو است که از سال 2022 مورد توجه افراد علاقه مند به متاورس قرار گرفته است.

کاردالونیا یک دنیای مجازی است که در آن می‌توانید تجربه بازی خود را در بلاکچین کاردانو بسازید، مالک زمین شوید و معاملات خود را با پول انجام دهید. قصد سازندگان این متاورس توسعه یک بازی ساده برای کسب درآمد با هزینه اندک بود.

به عنوان یک بازیکن در متاورس کاردانولیا، شما این فرصت را دارید که یک قبیله انتخاب کنید، کلکسیون‌هایی را به عنوان nft بسازید، آن‌ها را در زمین کاردالونیا خود عملیاتی کنید و صحنه‌های جذابی در زمین ایجاد کنید تا بازیکنان دیگر بتوانند از شما خرید کنند. از آنجایی که متاورس از قبیله‌ها تشکیل شده، برای تجربه کاردالونیا و خرید زمین برای شروع کسب درآمد، باید به یک آواتار قبیله بپیوندید.

پس به طور خلاصه می‌توان اینطور گفت: کاردالونیا یک متاورس هیجان انگیز است که در آن آزاد هستید تا nft ایجاد کنید و از بازی خود درآمد کسب کنید. 

در اینجا مواردی وجود دارد که کاردالونیا را از متاورس‌های دیگر متمایز می‌کند:

 • تجارب فراگیر و گیرا

همه بازیگران متاورس کاردالونیا از تجربیات فراگیر و فریبنده لذت خواهند برد. بازیکنان می‌توانند با یکدیگر و شخصیت‌های مجازی خود تعامل داشته باشند. بازیکنان همچنین از تجربیاتی شبه انسانی لذت خواهند برد.

 • عدم تمرکز

کاردالونیا به شدت غیرمتمرکز است. تمام دارایی‌های بازی توسط nftها قیمت گذاری می‌شوند. این بدان معناست که شما می‌توانید دارایی‌ها را بخرید، بفروشید یا معامله کنید.

 • حاکمیت

کاردالونیا دارای یک dao است که در آن تصمیمات مورد نیاز در مورد آینده پروژه گرفته می‌شود. فقط توکن‌ها شانس شرکت در فرآیند تصمیم‌گیری حکومتی مانند رای دادن را خواهند داشت.

 • مالکیت زمین

برای لذت بردن از بازی کاردالونیا، ابتدا باید با استفاده از توکن $lonia خود یک زمین خریداری کنید. به عنوان یک مالک زمین، می‌توانید آزادانه آواتار و دارایی‌های خود را در زمین مستقر کنید.

$lonia نماد متاورس کاردالونیا است و بر روی شبکه کاردانو به عنوان ارز درون بازی ساخته شده است.توکن $lonia به شما امکان دسترسی به پلتفرم کاردالونیا را می‌دهد. دسترسی به معنای توانایی خرید زمین و سایر دارایی‌های درون بازی است. 

دو راه برای کسب درآمد به عنوان سازنده در کاردالونیا وجود دارد. اولین روش ایجاد دارایی‌های بازی است که توسط nft نشان داده می‌شوند و آنها را به بازار وارد می‌کنند تا برای سود به فروش برسند.

دوم اینکه شما در پروژه متاورس کاردالونیا می‌توانید زمین خریداری کنید، آن را توسعه دهید، متاورس خود را بر روی زمین بسازید یا ملک خود را اجاره دهید تا درآمد اجاره آن را به دست آورید.

 • متاورس pavia

متاورس pavia | همتاپی

پاویا یک ساختمان متاورس در کاردانو است که مملو از شگفتی‌ها و اسرار پنهان بسیاری است. pavs به عنوان nft در متاورس پاویا وجود دارد. پروژه متاورس پاویا در واقع آینده بلاک چین کاردانو با مفهومی قابل مقایسه با decentraland و سندباکس است. 

فروش رمزی دارایی‌ها در دنیای دیجیتال پاویا شامل فروش قطعه زمین در متاورس پاویا است که کاربران می‌توانند محتوای خود را از این طریق گسترش دهند. 

کاربران پاویا این امکان را دارند که قطعات زمین و سایر nftها را در قالب سه بعدی خریداری و بفروشند. متاورس پاویا به عنوان یک پروژه متاورس کاردانو، موانع کمتری برای ورود دارد که از آن جمله می‌توان به هزینه‌های پایین‌تر اشاره کرد. 

در این پروژه کاربران می‌توانند به طور یکپارچه آواتارهای خود را در متاورس pavia بسازند و ترکیب کنند. تیم پروژه شفاف است و پیشنهادات دقیقی در مورد نحوه عملکرد پلتفرم و نحوه تعامل کاربران در جامعه وجود دارد.

 • متاورس reach

متاورس ریچ | همتاپی

reach خود یک متاورس جامع برای دیگر پروژه‌های متاورس کاردانو است. این پلتفرم ابزارهایی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا بتوانند در بلاکچین کاردانو متاورس ایجاد کنند. 

زیرساخت پلتفرم reach و خدمات میزبانی نرم‌افزار سه بعدی برای تجربیات مجازی، بستر و زیرساختی را برای ایجاد، اشتراک‌گذاری و تجربه متاورس در پلتفرم‌های بلاک چین فراهم می‌کند. این پلتفرم پس از تحقیقات کامل توسط این تیم ساخته شد، خوب است بدانید که برخی از آن‎ها قبلاً در پروژه ساخت کاردانو شریک بودند.

متاورس reach به کاربران امکان می‌دهد از دستگاه‌های ترجیحی خود به این متاورس دسترسی داشته باشند تا بتوانند به روشی که دوست دارند با یکدیگر تعامل داشته باشند. 

فضاهای ساخته شده در ریچ به دنیاها و فضاهای دیگر متصل هستند و تجربیات کاملی را ارائه می‌دهند. توسعه‌دهندگان به سادگی می‌توانند روی ایجاد محیطی که به ریچ متصل است تمرکز کنند، محیطی که می‌تواند به اکوسیستم‌های وسیع‌تر مرتبط بوده و مانند سایر متاورس‌ها کاربردی باشد.

 • متاورس virtua

virtua یک پروژه متاورس عظیم در کاردانو است | همتاپی

virtua یک پروژه متاورس عظیم در کاردانو است. این پروژه اولین متاورس است که cardano hq را در یک محیط مجازی راه اندازی می‌کند. 

پروژه متاورس virtua در سال 2017 با یک مفهوم متاورس اصلی آغاز شد که به دلیل سطح پایین پذیرش ایده متاورس در آن زمان با موانعی روبرو شد. بجای آن بر روی توسعه بازار nft و اولین بازار دارایی‌های سه بعدی ممتاز در جهان متمرکز شد که به کاربران اجازه می‌داد با دارایی‌های مجازی تعامل داشته باشند. 

زمین‌های پروژه‌ها در شش بًعد در دسترس هستند که در متاورس مجازی نقش خواهند داشت. شرکت‌کنندگان همچنین می‌توانند آواتارهای خود را به متاورس virtua بیاورند. 

ربات‌ها از جمله دارایی‌هایی هستند که می‌توانند در متاورس فروخته و خریداری شوند. اکثر مردم به دلیل حمایتی که این پروژه تاکنون از تیم اصلی کاردانو دریافت کرده است، به ساخت متاورس virtua علاقه‌مند هستند.

 • متاورس cornucopias

متاورس cornucopias | همتاپی

cornucopias جزیره‌ای با جذابیت‌های زیاد است که هم می توانید بازی کنید و هم به صورت رایگان زمین خریده و کسب درآمد کنید.

در این پروژه از تکنولوژی unreal engine 5 استفاده شده تا همه‌جانبه‌ترین و جذاب‌ترین تجربیات ممکن از متاورس‌ها در بلاک چین کاردانو را تجربه کنید. 

این جزیره بازی‌های متاورس را با استفاده از unreal engine، در سراسر پلتفرم‌ها در دسترس قرار می‌دهد که البته این پروژه هنوز راه اندازی نشده است.

شما به عنوان کاربر می‌توانید این زمین‌ها را به عنوان nft در اختیار داشته باشید. همچنین می‌توانید با دیگران بازی‌های کوچک انجام دهید، چیزهای مختلف یاد بگیرید، لذت ببرید و در نهایت معامله کنید.


چگونه می‌توان یک پروژه متاورس کاردانو ساخت ؟


چگونه می‌توان یک پروژه متاورس کاردانو ساخت ؟ | همتاپی

ساخت متاورس در کاردانو تقریباً با همان فرآیند ساخت بر روی سایر بلاک چین‌ها انجام می‌شود. چهار مرحله مهم برای ساخت متاورس در بلاک چین کاردانو وجود دارد:

 • آشنایی با بلاک چین و خصوصیات آن

می‌توانیم این مرحله را اثبات مفهوم در توسعه متاورس کاردانو بنامیم. قبل از ساخت متاورس در کاردانو، باید از خود بپرسید که چگونه می‌توانید دارایی‌های بازی را بسازید؟ یا چه قابلیت‌های متاورسی هیجان انگیزی ایجاد کنید؟ چه شخصیت‌های مجازی در متاوریسی که می‌سازید حضور خواهند داشت؟ 

شما همچنین باید سرمایه‌گذاران علاقه‌مند را در این پروژه در نظر بگیرید، که با توجه به محبوبیت بلاک چین کاردانو و علاقه روزافزون به gamefi، پایگاه نسبتاً بزرگی در اختیار خواهید داشت.

در مرحله بعد، باید سهولت ادغام را در نظر بگیرید، زیرا بهتر است که اکثر پلتفرم‌های متاورس با سایر پلتفرم‌های موجود در بلاک چین‌های دیگر تعامل داشته باشند.

 • توسعه محیط متاورس

گام بعدی در ساخت متاورس، توسعه فضاهای مجازی و جنبه‌های فیزیکی دنیای مجازی قابل دسترس است. برای این کار به یک شبیه‌سازی سه بعدی مستقیم از محیط فیزیکی نیاز دارید که با استفاده از چاپگرهای اختصاصی همراه با ابزارهای طراحی سه بعدی برای معماری متاورس، مانند blender، unreal engine 3، unity، maya و غیره قابل انجام است.

 • برقراری تعامل با دنیای فیزیکی و دستگاه‌ها

تعامل کاربر در فضای طراحی شده توسط لایه تعامل متاورس کاردانو تامین می‌شود. وجود مشکلات در تعامل با کاربر منجر به تعامل کم کاربر و در نتیجه نارضایتی او خواهد شد.

برای ایجاد تعامل بیشتر باید عملکردهای فیزیکی مانند تعاملات ویدیویی واقعی با استفاده از دستگاه‌های فیزیکی و سایر برنامه‌های کاربردی متاورس در نظر گرفته شوند. تمام ابزارهای شخص ثالثی که کاربران متاورس با آن‌ها تعامل خواهند داشت، باید به اندازه کافی تعریف شده باشند و یک نقطه اتصال فنی به درستی ایجاد شود.

 • ایجاد یک لایه قابلیت همکاری

ایجاد قابلیت همکاری برای آینده هر پروژه متاورسی ضروری است. هدف جهانی از داشتن یک دنیای مجازی سرگرم کننده با دارایی‌های درون بازی، دارندگان توکن وnft، ایجاد یک دنیای متصل قابل مقایسه با دنیای فیزیکی است. 

قراردادهای هوشمندی که برای ایجاد فروش زمین، ارزش دارایی و سایر فعالیت‌ها در متاورس نوشته شده‌اند، باید برای پشتیبانی از این موارد به وضوح تعریف شوند.

 


جان کلام


بازی‌های p2e یا play to earn از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند، به این معنی که بازیکن بازی را کامل می‌کند یا با بازیکنان دیگر مبارزه می‌کند تا توکن‌هایی را به دست آورد که ممکن است متعاقباً در یک صرافی ارز دیجیتال معامله شود. 

با رشد انفجاری پروژه‌های مختلف برای به دست آوردن بازی‌های متاورس، حالا دیگر سازندگان می‌دانند که می‌توانند از این طریق به درآمد برسند، زیرا می‌توانند آثار خود را در یک اکوسیستم غیرمتمرکز ایجاد، کاوش و مبادله کنند. 

پروژه‌های متاورس کاردانو تنها یک بخش از این دنیای شگفت انگیز هستند که در این مطلب به بررسی آن پرداختیم. شما می‌توانید با خرید کاردانو وارد فضاهای متاورسی مختلف آن شوید.

کاردانو یک پلتفرم بلاک چین ایمن با اثبات سهام است که از زمان ایجاد آن هیچ موردی از هک گزارش نشده است. امنیت آن نباید غافلگیر کننده باشد، زیرا فرآیند دقیقی در زمان توسعه و به روز‌رسانی آن انجام می‌شود.

 بنابراین، کاردانو یکی از مطمئن‌ترین بلاک چین‌ها برای ساخت پروژه‌ها در فضای کریپتو است. اگر تجربه متاورسی جذابی در بستر کاردانو دارید، خوشحال می‌شویم تا تجربه خودتان را در کامنت‌ها با دیگر خوانندگان ما در میان بگذارید. 

همچنین صرافی آنلاین همتاپی یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای خرید و فروش کاردانو است. در این صرافی شما می‌توانید به صورت آنلاین از بهترین قیمت کاردانو مطلع شده و معاملات خود را در بستری امن و با کامزد صفر درصد انجام دهید.

برای این منظور کافیست همین الان روی لینک خرید و فروش کاردانو کلیک کنید یا با شماره‌های داخل سایت تماس بگیرید.


سوالات رایج مرتبط با متاورس‌های کاردانو


چند پروژه در متاورس کاردانو وجود دارد؟

در این مطلب ما 5 پروژه متاورس کاردانو را برای شما بررسی کردیم. این در حالی است که بیش از 2000 پروژه در شبکه کاردانو در حال شکل گیری هستند.

معروف‌ترین پروژه‌های کاردانو کدام هستند؟

به ترتیب متاورس cardalonia، متاورس pavia،متاورس reach،متاورس virtua و متاورس cornucopias مشهورترین پروژه‌های متاورسی بر بستر کارادنو هستند.

بسیار خوشحال خواهیم شد که اگر تجربه کار با یکی از این پلتفرم‌های متاورسی (بر بستر کاردانو) دارید با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام من دو سال پیش یه زمین تو cnft.io خریدم و انتقال دادم به کیف پول نامی ولت کاردانو ..ولی الان متوجه شدم سایت cnft.io برا همیشه بسته شد و اون زمین هم تو کیف من نیست ، کسی می‌تونه راهنماییم کنه آیا راهی هست اون زمینو برگردونم