چرا ریپل از روند نزولی بیت کوین و اتریوم تاثیر نگرفته است؟ تحلیل قیمت ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل |‌ همتاپی

 نتیجه پرونده ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالت متحده (SEC) در هفته گذشته مشخص شد و قاضی این پرونده اعلام کرد که XRP نوعی اوراق بهادار به‌حساب نمی‌آید. از آن زمان تاکنون، قیمت این ارز دیجیتال به‌شدت افزایش‌یافته است.

برای خرید و فروش ریپل در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ریپل بخرم

 در بین ۵ ارز دیجیتال برتر بازار، ریپل بهترین عملکرد را در ۲۴ ساعت گذشته و با عبور از بایننس کوین دوباره رتبه چهارم را به دست آورده است.

 نکته قابل‌توجه این است که XRP جایگاه خود را همچنان حفظ کرده و از آشفتگی‌های بازار ارزهای دیجیتال تأثیری نگرفته است. به‌طورکلی، در این مدت بیت کوین در معرض خطر ازدست‌دادن کنترل خود بر محدوده ۳۰۰۰۰ دلار قرار گرفته و قیمت بسیاری از آلت کوین‌ها کاهش‌یافته است.

 گفتنی است که ریپل یک ارز دیجیتال است که برای انتقال بین‌المللی وجوه مختلف از آن استفاده می‌شود. ارزش بازاری XRP هم به بیشتر ۳۷.۸ میلیارد دلار رسیده است و پنجمین ارز دیجیتال بزرگ بازار محسوب می‌شود.

 ریپل بر تایم فریم هفتگی تسلط دارد

 قیمت ریپل در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از ۵ درصد رشد کرده و به محدوده ۰.۷۹ دلار رسیده است. بااین‌وجود، قیمت این ارز دیجیتال نسبت به یک هفته گذشته بیشتر از ۶۸ درصد افزایش‌یافته است.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

 این در حالی است که بیت کوین و اتریوم به ترتیب در محدوده‌های ۲۹۹۹۰ و ۱۹۰۰ دلار قرار دارد و این ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته کمی کاهش یافته‌اند.

 البته قیمت بیت کوین اخیراً در محدوده ۳۰۰۰۰ دلار در نوسان بوده و جیک بویل (Jake Boyle)، مدیر ارشد بازرگانی صرافی استرالیایی «Caleb & Brown»، اعلام کرده است که قیمت این ارز دیجیتال تا وقتی که رویداد مهمی رخ دهد، با تغییرات قابل‌توجهی مواجه نمی‌شود.

 در سه سال گذشته، ریپل مدام درگیر پرونده خود و کمیسیون بورس و اوراق بهادار بود. این آژانس ادعا می‌کرد شرکت مذکور و دو تن از مدیرانش ۱.۳ میلیارد دلار اوراق بهادار (ریپل) را به‌صورت غیرقانونی فروخته‌اند. البته ریپل از همان ابتدا این ادعاها را رد کرد و باورداشت که XRP بیشتر به یک کالا شباهت دارد تا یک اوراق بهادار.

نمودار هفتگی ریپل | همتاپی

نمودار هفتگی ریپل، منبع: کوین گکو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

 یک‌لحظه مهم برای ریپل

 نتیجه پرونده SEC و ریپل لحظه مهمی برای صنعت ارزهای دیجیتال بود. اگرچه دادگاه مذکور XRP را به‌عنوان یک اوراق بهادار تلقی نکرده، اما فروش آن در شرایط خاصی را به‌عنوان معاملات اوراق بهادار طبقه‌بندی نموده است. این اتفاق وضعیت قانونی و طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال توسط SEC را روشن می‌کند و بر کل صنعت بلاک‌چین تأثیر می‌گذارد.

 این احتمال وجود دارد که بحث‌های زیادی در آینده آغاز شود و قوانین جدیدی برای دارایی‌های دیجیتال وضع گردد. علاوه بر این، اعتماد سرمایه‌گذاران تقویت می‌شود و بازاری باثبات و بهتری به وجود می‌آید. اثرات این حکم ممکن است در سراسر جهان گسترش یابد و بر رویکردهای نظارتی سایر کشورها هم تأثیر بگذارد.

ارزش بازار ریپل |‌همتاپی

ارزش بازار ریپل، منبع: تریدینگ ویو

 شفافیت نظارتی امری ضروری است

 همان‌طور که اکوسیستم ارزهای دیجیتال به رشد خود ادامه می‌دهد، ایجاد نوعی وضوح نظارتی برای متعادل‌کردن نوآوری و حمایت از مصرف‌کنندگان بسیار مهم می‌شود. فعالان بازار بادقت نظارت خواهند کرد. آن‌ها مطمئناً به بررسی این حکم و تأثیر آن در قوانین مربوط به بازار ارزهای دیجیتال ادامه خواهند داد.

 از طرف دیگر، اگر دادگاه از SEC دفاع می‌کرد؛ ممکن بود شرایط بدی برای بقیه ارزهای دیجیتال ایجاد شود و در را به روی مقررات و کنترل‌های سخت‌گیرانه‌تر باز کند. چنین اتفاقی مطمئناً برای هر سرمایه‌گذاری در عرضه‌های اولیه (ICO) یا فروش توکن‌ها پیامدهای منفی می‌داشت.

آینده ارز ریپل روشن به نظر می‌رسد. اما شما در این باره چطور فکر می‌کنید؟
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *