آیا ریپل روند صعودی خود را از دست داده است؟ پیش بینی قیمت XRP

تحلیل ارز دیجیتال ریپل | همتاپی

با وجود اینکه دادگاهی در ایالات متحده تایید کرده ریپل نوعی اوراق بهادار نیست اما قیمت این ارز دیجیتال بیشتر از یک هفته و نیم است که اصلاح کرده و بعد از رسیدن به اوج سالانه ۰.۹۴ دلار روند صعودی خود را از دست داده است. قیمت ارز دیجیتال ریپل هم‌اکنون در بالای محدوده ۰.۷ دلار قرار دارد و از سطح ۰.۶۶ دلار به‌عنوان حمایت خود استفاده می‌کند.
در ۲۴ ساعت گذشته XRP وارد یک روند رنج شده؛ اما دائماً سیگنال‌هایی را مبنی بر افزایش قیمت خود صادر کرده است. تحلیل تکنیکال هم تائید کرده که قدرت خرید، تقاضا و انباشت این ارز دیجیتال افزایش یافته است و احتمال رشد قیمت وجود دارد.

با وجود اینکه یک الگوی صعودی در نمودار ریپل به وجود آمده است؛ این ارز دیجیتال باید بتواند حمایت مهم خود در سطوح ۰.۶۶ دلار و ۰.۵۶ دلار را حفظ کند.

علاوه بر ای، حامیان ریپل با خرید XRP برای حفظ کنترل بازار باید بتوانند از مقاومت مهم این ارز دیجیتال عبور کنند. گفتنی است که ارزش بازار ریپل هم افزایش یافته و تحول بزرگ و دلگرم‌کننده‌ای را ایجاد کرده است.

تجزیه و تحلیل نمودار روزانه XRP

نمودار روزانه ریپل | همتاپی

نمودار روزانه ریپل، منبع: تریدینگ ویو

هنگام نگارش این مطلب قیمت XRP در محدوده ۰.۷۱ دلار قرار داشته و یک الگوی جدید به اسم الگوی فنجان و دسته در نمودار آن به وجود آمده است. با وجود این الگوی مثبت پتانسیل صعودی واقعی ریپل تنها با عبور از دو مقاومت ۰.۷۶ و ۰.۸۴ دلار مشخص می‌شود.

باید به این نکته توجه کرد که ریپل بعد از رسیدن به اوج سالانه ۰.۹۴ دلار دو بار با مقاومت ۰.۸۴ دلار مواجه شده است. اگر روند نزولی این ارز دیجیتال ادامه داشته باشد؛ محدوده‌های حمایتی آن در محدوده‌های ۰.۶۶ و ۰.۵۶ دلار قرار دارد.

مطالب مرتبط: تحلیل ریپل؛ چرا شکل گیری این الگو برای ریپل حیاتی است؟

تحلیل تکنیکال ریپل

نمودار روزانه ریپل همراه با شاخص قدرت نسبی | همتاپی

نمودار روزانه ریپل همراه با شاخص قدرت نسبی، منبع: تریدینگ ویو

معاملات اخیر ریپل نشان می‌دهد که قدرت خرید این آلت کوین تثبیت شده است. شاخص قدرت نسبی (RSI) این ارز دیجیتال در هفته‌های گذشته در محدوده ۶۰ ثابت بود و نشان داده است که خریداران کنترل قیمت XRP را حفظ کرده‌اند.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

این سیگنال مثبت نشان می‌دهد که اگر قیمت ریپل بالاتر از سطح ۰.۶۶ دلار باقی بماند، می‌تواند خریداران بیشتری را جذب کند. علاوه بر این قیمت ریپل در بالای میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه قرار دارد. این مسئله هم نشان می‌دهد که تقاضای XRP همچنان شناور است و تأیید می‌کند که خریداران فعالانه روند قیمتی آن را در بازار هدایت می‌کنند.

نمودار روزانه ریپل همراه با شاخص MACD | همتاپی

نمودار روزانه ریپل همراه با شاخص MACD، منبع: تریدینگ ویو

با افزایش قدرت خرید، سیگنال‌های فروش ریپل قدرت خود را از دست داده‌اند و شاخص مکدی (MACD) بر عکس روند قیمتی آن در حرکت است.

به‌عبارت دقیق‌تر وجود نوارهای قرمز در پایین محدوده میانی شاخص MACD نشان‌دهنده کاهش سیگنال‌های فروش این ارز دیجیتال است.

در همین حال باندهای بولینگر نشان داده‌اند که احتمال افزایش نوسانات قیمت ریپل در روزهای آتی وجود دارد. به‌عبارت دیگر گسترش قابل‌توجه باندهای مذکور تایید کرده‌اند که پتانسیل افزایش نوسانات قیمت ریپل در کوتاه‌مدت وجود دارد.

به نظر شما قیمت ریپل در آینده نزدیک بالاتر از سطح فعلی است یا پایین‌تر از آن؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها ثبت کنید.
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *