آیا ریزش قیمت ریپل ادامه دار خواهد بود؟

تحلیل ریپل 12 بهمن

تحلیل جامع ریپل (XRP) نشان می‌دهد که قیمت این ارز از تاریخ 24 ژاویه (بهمن) در حالی تثبیت بین محدوده 0.49 دلار تا 0.53 دلار بوده است. علی‌رغم نوسانات جزئی طی این مدت، روند قیمت ریپل با برخی نشانه‌های نزولی همراه است که نشان می‌دهد امکان ریزش قیمت ریپل همچنان وجود دارد.

تیم تجزیه و تحلیل ارز های دیجیتال Altcoin Daily هم بر روی این موضوع اتفاق نظر دارد. بنا بر تحلیل این گروه، در حال حاضر قیمت ریپل حمایت خود را از دست داده است و احتمال ریزش قیمت از ناحیه 0.5 دلار در آینده نزدیک وجود داد.

پشت دست بیت کوین بازی کردن

تحلیل ریپل در تایم فریم یک ساعته

ریپل حمایت خود را از دست داده است. روند تمام میانگین‌های متحرک معکوس شده است. قیمت ریپل فاصله کمی با سطح 0.5 دلار دارد.
Altcoin Daily 

 

تحلیل 4 ساعته قیمت ریپل

بررسی نمودار 4 ساعته ریپل نشان می‌دهد که با وجود عواملی مانند تسلط فروشندگان بر بازار و نبود تقاضای خرید XRP، در حال حاضر نباید به افزایش قیمت این ارز امیدوار بود.

رفتار و نحوه حرکت شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز حاکی از ضعف روند قیمت ریپل است. این شاخص که بر روی عدد 32.58 قرار گرفته است، فشار فروش شدید این توکن را تایید می‌کند. در صورت ریزش قیمت ریپل از خط پایینی کانال نزولی، حمایت مهم 0.5 دلار از دست خواهد رفت که در این صورت، باید منتظر رسیدن قیمت به 0.48 دلار باشیم. علاوه بر این، شاخص Awesome Oscillator هم نشان‌دهنده شتاب منفی و رو به پایین قیمت ریپل است. با توجه به وضعیت این شاخص‌ها، بعید به نظر می‌رسد که گاو‌ها توان حفظ حمایت 0.5 دلار را داشته باشند.

نمودار 4 ساعته ریپل (XRP/USD) – منبع: TradingView

تحلیل ریپل در نمودار روزانه

وضعیت روند ریپل در نمودار روزانه این ارز هم تفاوت چندانی ندارد. بررسی بازه زمانی یک روزه نشان‌دهنده تشکیل یک الگوی سر و شانه (H&S یا Head & Shoulder) در این نمودار است. روند شکل‌گیری این الگو از 1 نوامبر 2023 آغاز و تا 1 ژانویه 2024 امتداد یافته است.

برای ایجاد یک الگوی سر و شانه، یک ارز دیجیتال ابتدا در روند صعودی خود یک سقف یا قله را تشکیل می‌دهد. سپس قیمت کمی کاهش یافته و در ادامه شاهد تشکیل یک قله بالاتر هستیم. پس از آن بازهم قیمت کمی کاهش می‌یابد و سپس یک قله پایین‌تر از قله دوم تشکیل می‌شود. ایجاد این الگو نشان می‌دهد که قیمت یک توکن می‌تواند تغییر موضع داده و از روند آن از  صعودی به نزولی تبدیل شود.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

معمولاً این الگو اصلاح قابل توجهی را به دنبال دارد و حتی می‌توان ریزش 17.19 درصدی ریپل در 30 روز گذشته را به این الگو نسبت داد. با این حال، موقعیت قرارگیری میانگین متحرک نمایی (EMA) نشان می‌دهد که ممکن است این پایان اصلاح نباشد.

چرا که میانیگ متحرک نمایی 50 روزه (خط زرد) در محدوده 0.56 دلار و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی) در محدوده 0.54 دلار قرار داشت. در تحلیل تکنیکال، به عبور این دو خط از یکدیگر (به سمت پایین) و شکل‌گیری وضعیت فعلی، تقاطع مرگ گفته می‌شود. اتفاقی که می‌تواند تداوم ریزش قیمت را به دنبال داشته باشد.

تحلیل ریپل در تایم فریم روزانه

با تواجه به ناتوانی قیمت ریپل در عبور از خط EMA، قیمت این ارز دیجیتال آماده سقوط به نظر می رسد. پیش بینی روند نزولی حاکی از تداوم کاهش قیمت و ریزش 15 درصدی است. در این صورت رسیدن قیمت ریپل به 0.35 دلار حتمی به نظر می‌رسد. در عین حال و در یک سناریو بسیار غیر محتمل، یک جهش صعودی می‌تواند قمیت را به 0.53 دلار برساند.

در صورتی که بر روی ریپل سرمایه گذاری کردید و یا قصد سرمایه گذاری بر روی آن دارید، حتما سری به مقالات آینده ریپل و تحلیل ریپل از سایت همتاپی بزنید.

منبع: coinedition
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *