آیا در آستانه رویداد شاپلا، شاهد افزایش قیمت اتریوم خواهیم بود؟

آیا در آستانه رویداد شاپلا، شاهد افزایش قیمت اتریوم خواهیم بود؟ | همتاپی

به گفته تیم بیکو (tim beiko)، مهندس شبکه اتریوم، ارتقاء مورد انتظار شاپلا (shapella) در تاریخ 12 آوریل (24 فروردین) انجام خواهد شد. آیا این ارتقاء می‌تواند قیمت ارز دیجیتال اتریوم را افزایش دهد؟

تیم بیکو، یکی از مهندسان برجسته شبکه اتریو‌م، با انتشار یک پست در توئیتر، تاریخ اجرای مرحله بعدی فورک شانگهای، که شاپلا نام دارد را فاش کرد. زمانبندی این ارتقاء برای ساعت 1:57 بامداد 24 فروردین بر روی شبکه اصلی و در ایپاک 094048 (epoh) تنظیم شده است. بخش مهم این بروزرسانی مربوط به راهکار بهبود اتریو‌م (eip 4895) خواهد بود، به گونه ای که ولیدیتور یا اعتبارسنج‌ها امکان برداشت توکن‌های استیک شده خود را خواهند داشت.

ارتفاء شاپلا در ماه آوریل انجام خواهد شد

این ارتقاء که ترکیب هوشمندانه‌ای از شانگهای (لایه اجرایی اتریوم) و کاپلا (لایه اجماع اتریو‌م) است، یکی از مهمترین ارتقاء‌های شبکه اتریوم پس از رویداد مرج (merge) یا ادغام به شمار می‌رود. رویداد مرج در سپتامبر 2022 اجرا شد و طی آن، شبکه اتریو‌م از مکانیزم اثبات کار (pow) به اثبات سهام (pos) مهاجرت کرد. پس از این اتفاق، ماینرها تبدیل به استیک کننده شدند تا بدین ترتیب، دومین شبکه بزرگ در میان ارزهای دیجیتال، رویکردی که از لحاظ مصرف انرژی کارآمد‌تر است را در پیش بگیرد.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

اجرای موفقیت آمیز شاپلا، باعث آزاد شدن بیش از 17 میلیون اتر (eth)، یعنی معادل حدود 15 درصد از کل عرضه اتر خواهد شد. توسعه دهندگان ارتقاء شاپلا، علاوه بر مسئله برداشت توکن‌ها، 3 تغییر دیگر را نیز برنامه ریزی نموده‌اند که با هدف بهینه سازی کارمزد و گس فی مربوط به برخی فعالیت‌های خاص، اجرا خواهند شد.

روند قیمت اتریوم

پس از انتقال شبکه اتریو‌م به اثبات سهام، علاوه بر افزایش قابل توجه تعداد اعتبار سنج های شبکه اتریو‌م به بیش از 500 هزار، عرضه توکن اتریوم نیز حداقل دوبرابر غیرتورمی‌تر شده است. این اعتبارسنج‌ها وظیفه‌ای شبیه به ماینرها دارند، به طوری که با تایید بلوک‌ها و تراکنش‌های اثبات سهام، در عین حال به امنیت کلی شبکه نیز کمک می‌کنند.

جامعه اتریوم و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال، دیدگاه مثبتی نسبت به این رویداد جدید دارند، به طوری که فعالان بازار معتقدند این ارتقاء در نهایت می‌تواند منجر به یک سناریوی صعودی برای توکن بومی شبکه اتریوم، یعنی اتر (eth) شود. در حال حاضر، قیمت اتر در محدوده 1,810 دلار قرار داشته و با حدود 4 درصد افزایش طی 24 ساعت گذشته و 1 درصد بالاتر از قیمت هفته قبل، خرید و فروش می‌شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی

 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *