آیا روند صعودی قیمت اتریوم ادامه خواهد داشت؟

آیا روند صعودی قیمت اتریوم ادامه خواهد داشت؟ | همتاپی

علی رغم قرارگیری بازار ارزهای دیجیتال در یک فاز پر نوسان، روند قیمت اتریوم طی دو ماه اخیر، بین دو خط روند دور شونده در حرکت بوده است. این روند در نمودار روزانه اتریوم، موجب شکل گیری یک الگوی مگافون (megaphone یا مثلث جدا شونده) شده است.

این الگو در واقع نشان دهنده عدم قطعیت در میان فعالان بازار، و ناتوانی آن‌ها در تصمیم‌گیری است. با این حال، در پی بهبود شرایط بازار در روز‌های اخیر، اتر بار دیگر مقاومت این الگو را به چالش کشیده است.

شاخص ترس و طمع بر روی عدد 58 درصد (طمع) قرار دارد و نشان دهنده تمایل بازار برای  خرید اتریوم و ادامه روند صعودی است. احتمالاً قیمت اتر پیش از رسیدن به مقاومت 1,780 دلار، برای مدتی بالاتر از سطح 1,680 دلار تثبیت خواهد شد.

حجم مبادلات روزانه اتر 24 درصد کاهش داشته است و به 14.2 میلیارد دلار رسیده است.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

همزمان با ایجاد بحران اخیر بانک‌های ایالات متحده و قوت گرفتن این احتمال که فدرال رزرو مقادیر کمتری را برای افزایش نرخ بهره ماه مارس (اسفند)، در نظر بگیرد، شاهد سرازیر شدن حجم سرمایه زیادی به بازار ارز های دیجیتال بودیم. در نتیجه طی 4 روز گذشته، قیمت اتریوم نیز همراه با سایر ارز های اصلی بازار، افزایش قابل توجهی را تجربه نمود.

در تاریخ 11 مارس (20 اسفند) شاهد بازگشت قیمت اتر از محل تلاقی حمایت 1,400 دلار و حمایت الگوی مگافون بودیم. این بازگشت صعودی، افزایش 24.3 درصدی قیمت اتریوم را به همراه داشت، به طوری که اکنون قیمت اتریوم در ناحیه 1,768 دلار قرار دارد.

مطالب مرتبط: افزایش تورم منفی و کاهش عرضه اتریوم؛ واکنش قیمت اتریوم چیست؟

به لطف افزایش چشمگیر حجم معاملات، خریداران در تلاش برای به چالش کشیدن مقاومت این الگو در محدوده 1,780 دلار هستند. عبور قیمت اتر از این مقاومت، احتمالاً باعث تقویت جو صعودی شده و اتر را برای ادامه رالی و افزایش قیمت بیشتر، آماده خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

در صورت شکل گیری این سناریو و عبور قیمت اتر از مقاومت 1,780 دلار، ممکن است شاهد رشد 16 درصدی قیمت از ناحیه گفته شده و رسیدن به سطح 2,030 دلار باشیم.

اما از سوی مقابل، در صورت ناتوانی قیمت اتریوم در عبور از این مقاومت، شاهد بازگشت قیمت به سطوح پایین‌تر از 1,681 دلار و شکل گیری یک چرخه نزولی خواهیم بود.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت اتر

باند بولینگر (bollinger band): برخورد مجدد قیمت اتر به باند بالایی شاخص باند بولینگر، حاکی از احتمال تثبیت جزئی قیمت در این ناحیه است.

شاخص قدرت نسبی (rsi): شیب rsi روزانه، دوباره به محدوده صعودی بازگشته است و این موضوع نشان می‌دهد که احساسات بازار حاکلی از تمایل به یک رالی صعودی طولانی مدت است.

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی

 

منبع: oingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *