آیا قیمت اتریوم رشد می‌کند؟

آیا قیمت اتریوم رشد می‌کند؟ | همتاپی

همزمان با روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر، قیمت اتریوم نیز در ۴ چهار روز گذشته نزولی بوده و به سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصد سقوط کرده است. این سطح که با خط روند حمایت موجود در الگوی مگافون در یک سطح قرار دارد، نشان می‌دهد که خریداران یک خط دفاعی مهم برای بازیابی قیمت اتریوم در اختیار دارند.

الگوی مگافون باعث شده است که اتر وارد بازاری خنثی در کوتاه‌‌مدت شود. حمایت موجود در سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصدی نشان می‌دهد که خرید اتریوم را می‌تواند با ریسک همراه باشد. حجم معاملات اتر نیز با رشدی ۱۲۸ درصدی به ۱۵ میلیارد دلار رسیده است.

با تداوم روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال، اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، نیز وارد یک مرحله اصلاحی شده و به سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصد رسیده است. با این حال، به نظر می‌رسد که با تشکیل الگوی مگافون در نمودار روزانه اتر، چرخه نزولی این ارز دیجیتال به پایان خود نزدیک شده است.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

الگوی مگافون زمانی ایجاد می‌شود که قیمت یک دارایی بین دو خط روند متفاوت به نوسان خود ادامه می‌دهد. در تحلیل تکنیکال، این الگو نوسان زیادی ایجاد می‌کند و تا شکسته شدن هر یک از خط روندهای مذکور و ایجاد یک روند صعودی ادامه دارد.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

قیمت اتریوم در حال حاضر در محدوده ۱,۴۳۰ دلار قرار دارد و در یک روز گذشته ۱.۵۵ درصد افزایش یافته است. با این حال، کندل روزانه آن یک دنباله بلند دارد که نشان می‌دهد روند این ارز دیجیتال در بالای خط حمایت الگوی مگافون پایدار است. علاوه بر این، کندل مذکور نشان می‌دهد که خریداران قصد دارند از این محدوده حمایتی دفاع کنند و قیمت اتر را افزایش دهند.

با توجه به اینکه کندل روزانه اتریوم پایداری موجود در بالای خط روند مذکور را نشان می‌دهد، قیمت اتر می‌تواند وارد یک چرخه صعودی جدید شود. در این صورت، اتریوم پتانسیل این را دارد که خود را به محدوده‌های ۱,۵۰۰ دلار، ۱,۶۶۰ دلار یا ۱,۷۲۰ دلار برساند.

در غیر این صورت، قیمت اتر از خط روند پایینی عبور می‌کند و به روند نزولی خود ادامه می‌دهد.

شاخص‌های تحلیل تکنیکال قیمت اتریو‌م

میانگین‌های متحرک ساده: میانگین‌های متحرک ساده (۲۰ و ۵۰ و ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه) در نزدیکی ۱,۵۰۰ دلار قرار دارند و یک ناحیه مقاومتی مهم را تشکیل داده‌اند.

مکدی: خطوط مکدی (خط آبی‌رنگ) و سیگنال (نارنجی‌رنگ) از ناحیه خنثی عبور کرده‌اند و نشان می‌دهند که قدرت فروشندگان بیشتر از خریداران است.

سطوح قیمتی مهم اتریوم:

قیمت فعلی: ۱,۴۳۰ دلار

روند: نزولی

نوسان: متوسط

مقاومت‌ها: ‍۱,۵۰۰ و ۱,۶۶۰ دلار

حمایت‌ها: ۱,۴۲۰ و ۱,۳۴۰ دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی

 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *