آیا قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به محدوده ۲۱ هزار دلار می‌رسد؟

تحلیل تکنیکال 18 اسفند بیت کوین | همتاپی

بعد از تشکیل الگوی بازگشتی سه حرکتی (three-drives) نزولی، قیمت بیت کوین به زیر خط گردن رسیده و سیگنال نزولی مهمی را برای کوتاه‌مدت صادر کرده است. حمایت مهم بعدی قیمت بیتکوین در محدوده ۲۱,۰۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه قیمت بیتکوین

الگوی تری درایوز باعث شد که روند قیمت بیتکوین معکوس شود و کاهش یابد. این ارز دیجیتال سپس از خط گردن عبور کرد و با سرعت بسیار کمی وارد مرحله تثبیت شد.

با این حال، پو‌ل‌بک به این خط گردن شکسته‌شده، برای تغییر روند قیمت بیت کوین ضروری است. اگر پول‌بکی ایجاد شود، قیمت این ارز دیجیتال وارد یک روند نزولی میان‌مدت می‌شود و ترس را به بازار برمی‌گرداند.

حمایت‌های بعدی قیمت بیت کوین در محدوده ۲۱,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ۲۰۰روزه آن در محدوده ۱۹,۷۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنینکال بیت کوین 18 اسفند | همتاپی

تحلیل تکنیکال نمودار چهار ساعته قیمت بیتکوین

 پس از ایجاد یک نوسان بزرگ در محدوده ۲۵,۰۰۰ دلار، قیمت بیتکوین وارد یک روند نزولی شده و یک الگوی کنج صعودی ساخته است. بعد از یک حرکت نزولی عجولانه، قیمت این ارز دیجیتال به مرز پایین الگوی کنج مذکور در محدوده ۲۲,۰۰۰ دلار رسیده و وارد مرحله تثبیت شده است.

قیمت بیت کوین در حال حاضر با حمایت مهم خود در پایین الگوی کنج و سطح حمایت اصلی ۲۱,۰۰۰ دلار روبه‌رو است. در حال حاضر، احتمال ایجاد حرکت نزولی کاهش یافته است.

مطالب مرتبط: رویدادهای مهمی که ممکن است در این هفته بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد

در نتیجه، قیمت بیت کوین احتمالاً وارد محدوده رنج کوتاه‌مدت می‌شود و خریداران و فروشندگان این ارز دیجیتال در این منطقه قیمتی مهم وارد نبرد خواهند شد.

پس به‌طور کلی می‌توان گفت که خروج از الگوی کنج در هر جهتی، روند بیت کوین را تغییر می‌دهد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین 18 اسفند | همتاپی

تحلیل درون‌زنجیره‌ای بیت کوین

ماینرهای بیت کوین بخش مهمی از فعالان بازار این ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهند و فروش آن‌ها به‌شدت روی قیمت آن تأثیر می‌گذارد؛ چرا که توکن‌های زیادی در اختیار دارند. رفتار آن‌ها روی احساسات و رفتار معامله‌گران هم تأثیرگذار خواهد بود.

تحلیل درون زنجیره‌ای بیت کوین، 18 اسفند | همتاپی

نمودار زیر ذخایر ماینر را نشان می‌دهد و تعداد توکن‌های هولدشده در کیف پول آن‌ها را اندازی‌گیری می‌کند. علی‌رغم این که شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای سیگنال‌های صعودی صادر کرده‌اند، شاخص ذخایر ماینرها وارد یک روند نزولی شده و به کف سالانه خود رسیده است.

این نشان می‌دهد که رشد اخیر قیمت بیتکوین فرصت خوبی برای فروش ماینرها ایجاد کرده است و آن‌ها هم‌اکنون می‌توانند هزینه‌های خود را کنترل کنند. این فشار فروش می‌تواند به‌عنوان یک روند نزولی میان‌مدت در بازار خاتمه یابد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

پس از آشنایی با تحلیل‌های مثبت و دورنمای روشن بیت کوین، اکنون زمان آن فرا رسیده تا با خرید بیت کوین، گامی هوشمندانه در مسیر افزایش سرمایه خود بردارید. به جمع بینشمندان بازار پیوسته و از فرصت‌های بی‌نظیری که بیت کوین ارائه می‌دهد، بهره‌مند شوید.

 

منبع: cryptopotato
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *