آیا قیمت بیت کوین تا محدوده ۲۶ هزار دلار سقوط می‌کند؟

تحلیل قیمت بیت کوین امروز

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در ماه‌های اخیر به‌طور قابل‌توجهی رشد کرده و از مقاومت‌های مهمی عبور کرده است. با این حال، روند فعلی این ارز دیجیتال تا حدودی ضعیف شده و در بازگشت به مقاومت مهم ۳۰,۰۰۰ دلار با مشکلاتی مواجه شده است.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه بیتکوین

قیمت بیت کوین از محدوده باریک تثبیت خود در نزدیکی ۲۸,۰۰۰ دلار خارج شده و حالا در تلاش است تا مقاومت مهم ۳۰,۰۰۰ دلار را بشکند. این سطح مقاومت روانی و تکنیکال مهمی محسوب می‌شود و احتمالاً آینده بازار ارزهای دیجیتال در کوتاه‌مدت را تعیین می‌کند.

اگر قیمت BTC از این منطقه عبور کند، ممکن است یک روند صعودی دیگر به سمت مقاومت مهم ۳۸,۰۰۰ دلار در آن ایجاد شود. با این حال، اگر بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار نتواند از محدوده مذکور عبور کند، ممکن است وارد یک روند نزولی جدید شود و به سمت میانگین متحرک ۵۰ روزه در قیمت ۲۶,۰۰۰ دلار یا خط میانی کانال خود در نزدیکی محدوده ۲۵,۰۰۰ حرکت کند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

در هر صورت، خریداران بیتکوین همچنان امیدوار هستند که قیمت این ارز دیجیتال در بالای میانگین متحرک 200 روزه آن باقی بماند. ماندن قیمت بیت کوین بالای این شاخص می‌تواند نشان‌دهنده قدرت بازار و حمایت مداوم سرمایه‌گذاران باشد، و به همین دلیل است که این شاخص نقش مهمی در تعیین شرایط بازار دارد. این می‌تواند فرصت‌هایی برای خرید بیت کوین ایجاد کند، به‌ویژه اگر سرمایه‌گذاران و معامله‌گران انتظار داشته باشند که روند صعودی بازار ادامه یابد. استراتژی‌های سرمایه‌گذاری معمولاً با توجه به موقعیت قیمت نسبت به میانگین‌های متحرک تعیین می‌شوند، و بنابراین، شکستن و یا حمایت شدن از این شاخص‌ها می‌تواند به عنوان نشانه‌هایی برای اتخاذ تصمیمات معاملاتی مورد توجه قرار گیرد.

تحلیل نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل تکنیکال نمودار 4 ساعته بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته BTC اخیراً یک الگوی سر و شانه ایجاد شده که نشان می‌دهد این ارز دیجیتال ممکن است وارد یک روند معکوس کوتاه‌مدت شود. با این حال، اگر این الگو رد شود، خط روند صعودی چندماهه نقش مهم‌تری به‌عنوان حمایت اولیه بیتکوین ایفا می‌کند.

با وجود این الگو، بیت کوین وارد یک وضعیت بلاتکلیف شده و در محدوده داینامیک بین خط روند صعودی و مقاومت ۳۰ هزار دلار در نوسان است.

مطالب مرتبط: داده‌های درون زنجیره بیتکوین از پایان روند نزولی قیمت بیتکوین خبر می‌دهد

در نتیجه، هنوز نمی‌توان جهت بیت کوین را به‌طور دقیق مشخص کرد و آینده آن به شکست این محدوده بستگی دارد.

تحلیل نمودار چهار ساعته بیت کوین امروز

نمودار 4 ساعته قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل درون‌زنجیره‌ای BTC

شاخص قیمت تحقق‌یافته ابزار مهمی است که تعیین می‌کند قیمت BTC بیش از حد ارزش‌‌گذاری شده است یا کم‌تر. در چرخه‌های بازارهای صعودی و نزولی، قیمت بیت کوین معمولاً به‌ترتیب بیش از حد و کم‌تر از حد ارزش‌گذاری می‌شود.

از طرفی، روند بیتکوین در هفته‌های اخیر شبیه به بازار نزولی سال ۲۰۱۸ بود. در آخرین مرحله تثبیت بیتکوین در سال ۲۰۱۸، قیمت آن به‌طور قابل‌توجهی به زیر قیمت تحقق‌یافته رسید و ترس زیادی در بازار ایجاد کرد. با این حال، در روند صعودی سال ۲۰۱۹، قیمت ارز دیجیتال BTC دوباره به سطح قیمت تحقق‌یافته خود در محدوده ۴,۰۰۰ دلار رسید و برای آزمایش مجدد آن یک بار عقب‌نشینی کرد.

نمودار قیمت تحقق یافته بیت کوین

نمودار قیمت تحقق یافته بیتکوین. منبع: کریپتوکوانت

قیمت بیت کوین اخیراً هم به زیر قیمت تحقق‌یافته آن رسیده؛ اما سپس وارد یک روند صعودی قوی شده و از قیمت تحقق‌یافته خود در محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار عبور کرده است. بعد از کمی رشد، این ارز دیجیتال وارد یک روند اصلاحی شده و دوباره به همان محدوده رسیده است. این مسئله نشان داد که بیتکوین در روند صعودی سالمی قرار دارد. با این حال، تا زمانی که قیمت بیتکوین به زیر قیمت تحقق‌یافته آن نرسد، روند صعودی این ارز دیجیتال به احتمال زیاد همچنان ادامه خواهد داشت.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

به نظر شما در روزهای آینده قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد؟ نظرات و تحلیل‌ های خود را از قیمت بیت کوین در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *