آیا قیمت بیت کوین ۸ درصد کاهش می‌یابد؟

آیا قیمت بیت کوین ۸ درصد کاهش می‌یابد؟ | همتاپی

علی رغم اینکه در دو هفته گذشته، قیمت بیت کوین تحت‌تأثیر کانال صعودی موجود در نمودار خود افزایش یافته است. برخی از تحلیلگران اما کاهش 8 درصدی قیمت بیت کوین را محتمل می‌دانند.

همانطور که می‌دانیم، کانال صعودی با دو خط روند موازی ایجاد می‌شود که سقف‌ها و کف‌های قیمتی یک دارایی را به هم متصل می‌کنند. خط روند بالایی کانال به‌عنوان مقاومت و خط روند پایینی آن نیز به‌عنوان حمایت عمل می‌کنند. از طرفی، تا زمانی که قیمت در یک کانال صعودی قرار داشته باشد، روند صعودی خواهد بود؛ اما شکسته شدن خط روند حمایتی ممکن است باعث ایجاد یک روند معکوس و نزولی گردد.

تا زمانی که قیمت بیت کوین خط روند حمایتی خود را نشکند، همچنان صعودی خواهد بود. در صورت شکسته شدن این خط، قیمت بیتکوین احتمالاً روند اصلاحی خود را آغاز خواهد کرد. گفتنی است که حجم معاملات روزانه این ارز دیجیتال نیز ۱۹ درصد کاهش یافته و به ۲۳۷.۵ میلیارد دلار رسیده است.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

روند کوتاه‌مدت قیمت بیتکوین با توجه به رشد چشم‌گیر آن از ابتدای سال ۲۰۲۳ همچنان صعودی است. با این حال، در نمودار روزانه این ارز دیجیتال در دو هفته گذشته کندل‌هایی وجود دارد که به قیمت‌های بالاتر برخورد کرده و نتوانسته‌اند از آن‌ها عبور کنند. این مسئله نشان می‌دهد روند صعودی بیت کوین دچار افول شده و به پایان خود نزدیک می‌شود.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

علاوه بر این، به نظر می‌رسد در نمودار قیمت بیت کوین کانال صعودی ایجاد می‌شود که معمولاً نتیجه آن شکست خط روند حمایتی و شروع یک روند نزولی قابل‌توجه است. قیمت این ارز دیجیتال اخیراً به مقاومت خود در محدوده ۲۴,۲۵۰ دلار برخورده کرده و نتوانسته است از آن عبور کند. در نهایت نیز با کاهشی حدوداً 3.8 درصدی هم‌اکنون در محدوده 23,335 دلار قرار دارد.

در نتیجه، اگر فشار فروش بیتکوین ادامه داشته باشد، قیمت این ارز دیجیتال ممکن است روند حمایتی موجود در کانال آن را بشکند و اصلاح جدیدی را آغاز کند. با این حال، اصلاح مذکور می‌تواند برای روند کلی بیتکوین مفید باشد؛ چرا که این ارز دیجیتال از ابتدای ژانویه (دی) با اصلاح خوبی مواجه نشده است.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین در آستانه صعود به سطح ۴۰ هزار دلار

اگر چنین اتفاقی بیفتد، قیمت بیت کوین 8.2 درصد کاهش می‌یابد و دوباره به محدوده 21,400 دلار برمی‌گردد. این کاهش قیمت می‌تواند فرصت مناسبی برای خرید بیت کوین فراهم کند، به‌خصوص برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال استفاده از نوسانات قیمتی برای ورود به بازار یا افزایش موجودی بیت کوین خود هستند. اگر بیت کوین بتواند منطقه 24,000 دلار را به محدوده پایداری برای خود تبدیل کند، هولدرهای این ارز دیجیتال می‌توانند از فرصت سرمایه‌گذاری ایجاد شده در روند اصلاحی آن استفاده کنند، نشان‌دهنده اهمیت توجه به سطوح حمایتی و مقاومتی برای تصمیم‌گیری‌های آگاهانه در خرید بیت کوین است.

با این حال، اگر بیتکوین به مقاومت‌های جدیدی برسد یا روند حمایتی خود را نشکند، نظریه روند اصلاحی باطل می‌شود.

شاخص‌های تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

شاخص قدرت نسبی (RSI): شیب RSI بیتکوین برعکس روند قیمتی آن نزولی است و نشان می‌دهد که روند صعودی این ارز دیجیتال کمی ضعیف شده. با وجود این واگرایی منفی احتمال ایجاد یک اصلاح جزئی در روند بیت کوین وجود دارد.

میانگین متحرک نمایی (EMA): EMA دویست روزه بیتکوین که در نزدیکی ۲۴,۰۰۰ دلار قرار دارد، به افزایش قدرت این منطقه حمایتی کمک می‌کند.

سطوح قیمتی مهم بیتکوین در نمودار روزانه 

قیمت لحظه‌ای بیت کوین: ۲۳,۲۱۵ دلار

روند: نزولی

نوسان: زیاد

مقاومت‌های کلیدی: ۲۵,۰۰۰ و ۲۸,۰۰۰ دلار

حمایت‌های کلیدی: ۲۲,۵۰۰ و ۲۱,۵۰۰ دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. تحلیل هاتون خیلی عالیه لطفا بروزرسانی کنید تا
    ببیشتر بتونیم استفاده کنیم