آیا الگوی نزولی جدید روند افت قیمت بیت کوین را تشدید می‌کند؟

آیا الگوی نزولی جدید روند افت قیمت بیت کوین را تشدید می‌کند؟ | همتاپی

قیمت بیت کوین اغلب روزهای پایانی سال 2022 را با یک روند افقی و بدون نوسانات قابل توجه سپری کرد. علیرغم این که اوضاع بازار ارز دیجیتال آرام شده، اما عواقب ورشکستگی صرافی FTX همچنان در کل صنعت کریپتو احساس می‌شود.

 آیا قیمت بیت کوین (BTC) سقوط خواهد کرد؟

 به گفته یک تحلیلگر توئیتری ارزهای دیجیتال با نام مستعار راکت کپیتال (Rekt Capital)، یک الگوی کندل فولد بادی یا انگولفینگ نزولی (Bearish Engulfing) در چارت سالانه بیتکوین شکل گرفته بود.

اما برای تأیید کامل شکل‌گیری این الگو، بیتکوین باید قیمت بسته شدن زیر 14 هزار دلار را ثبت کند تا یک شکست قیمت تأیید شود.این به نوعی یک فرصت برای خرید بیت کوین فراهم می‌کند.

بیت کوین در حال ثبت یک الگوی کندل پوششی نزولی در چارت سالانه است. اما برای تأیید کامل این الگو، بیتکوین باید قیمت بسته شدن زیر 14 هزار دلار (سیاه) را ثبت کند تا یک شکست تأیید شود. تا آن زمان، الگوی کندل نزولی معتبر نخواهد بود.

 آیا شاهد یک موج فروش ناگهانی دیگر در بازار ارز دیجیتال خواهیم بود؟

یک خبر مهم دیگر این که تحقیقات گسترده روی جریان ورودی و خروجی خالص (Netflow) صرافی‌های ارز دیجیتال و اندیکاتورهای تاریخی، چند فرضیه مهم را آشکار کرده است. براساس این داده‌ها، جریان خالص پس از نزدیک و نزدیک‌تر شدن به صفر، در نهایت مثبت می‌شود.

مطالب مرتبط: بررسی رفتار نهنگ‌ها از آغاز روند نزولی قیمت بیت کوین خبر می‌دهد

این منجر به کاهش تعداد خریداران و افزایش تعداد فروشندگان خواهد شد. احتمالاً همزمان با مثبت شدن این شاخص، یک اوج موضعی ایجاد می‌شود و پس از آن شاهد افزایش میزان فشار فروش در بازار آینده خواهیم بود. این می‎تواند منجر به تداوم روند نزولی بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال و از دست رفتن حمایت فعلی شود.

براساس داده‌های پایگاه کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، قیمت بیتکوین در حال حاضر 16,592 دلار است. این نشان‌دهنده افزایش 0.39 درصدی در روز گذشته و افت 1.54 درصدی در هفته گذشته است. 

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیتکوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *