آیا اتریوم پس از اصلاح به ۲,۳۰۰ دلار خواهد رسید؟

آیا اتریوم پس از اصلاح به 2,300 دلار خواهد رسید؟ | همتاپی

الگوی کف گرد شکل گرفته در نمودار قیمت اتریوم، باعث رشد 42 درصدی قیمت این ارز دیجیتال در 3 هفته ابتدایی سال 2023 شد. در این حرکت صعودی، خرید و فروش اتریوم تا محدوده 1,677 دلار پیشروی کرد و پس از آن وارد یک فاز اصلاح جزئی شد.

به طور کلی، بروز یک مرحله اصلاح پس از یک حرکت سریع و انفجاری برای تثبیت و پایداری روند صعودی کاملا ضروری است. در ادامه به بررسی چگونگی احتمال خروج اتر از این فاز تثبیت می‌پردازیم.

قیمت اتریوم در یک فاز تثبیت بین 1,677 و 1,500 دلار قرار گرفته است. شکست سطح 1,677 دلار رو به بالا، به خریداران کمک می‌کند تا روند صعودی را با قدرت ادامه دهند.

حجم معاملات روزانه اتریوم با 76 درصد افزایش، به 5.3 میلیارد دلار رسیده است.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

همانطور که در نمودار 4 ساعته اتریوم مشاهده می‌کنید، این فاز تثبیت باعث شکل گیری یک الگوی سر و شانه معکوس شده است. خط روند نزولی مشخص شده، در واقع خط گردن این الگو را نشان مشخص می‌کند. در حال حاضر، خریداران در تلاش برای عبور از سد این خط روند هستند.

الگوی سر و شانه معکوس، یکی از الگو‌های برگشتی صعودی متداول است که معمولا یک رالی صعودی قدرتمند را به دنبال دارد. ضمن اینکه اتر، امروز شاهد ورود سرمایه چشمگیری بود که منجر به رشد 3 درصدی قیمت شد.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

در صورتی که کندل‌های 4 ساعته، بالای خط روند نزولی تثبیت شوند، خریداران برای عبور از محدوده تثبیت و جدال دوباره با سطح 1,677، از حمایتی مناسب برخوردار خواهند بود.

بنابراین، عبور از مقاومت خط گردن این الگو در محدوده 1,677 دلار که با مقاومت الگوی فنجان و دسته نیز تطابق دارد، باعث ایجاد یک حرکت صعودی قدرتمند خواهد شد. در صورت تداوم شرایط مطلوب بازار، این حرکت می‌تواند باعث رسیدن قیمت اتریوم به مرز 2,300 دلار شود.

مطالب مرتبط: آیا قیمت اتریوم برای رسیدن به سطح ۲,۰۰۰ دلار آماده است؟

اما از سوی دیگر، معامله گران باید در مواجهه با این مقاومت با احتیاط عمل کنند؛ زیرا بازگشت قیمت از این منطقه، باعث تضعیف روند صعودی و طولانی شدن مدت زمان تثبیت قیمت خواهد شد.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت اتر

اندیکاتور مکدی (macd): علی رغم شکل گیری یک تقاطع نزولی در این شاخص، خطوط macd (آبی) و سیگنال (نارنجی) زیاد از هم دور نشدند و این یعنی خریداران هنوز کنترل بازار را در اختیار دارند.

میانگین متحرک نمایی (emas): در حال حاضر، میانگین متحرک‌های 20 و 200 روزه در محدوده 1,500 دلار در نوسان هستند و در صورت اصلاح احتمالی قیمت، حمایت مناسبی را برای خریداران ایجاد خواهند کرد.

سطوح قیمت روزانه اتریوم:

قیمت لحظه‌ای اتریوم: 1,627 دلار

روند: صعودی

میزان نوسان: متوسط

سطوح مقاومتی: 1,677 دلار و 1,800 دلار

سطوح حمایتی: 1,500 و 1,420 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. الان تو مقاله شما گفته شده اتریوم صعودی هست ولی چیزی که مشاهده شد نزولی بود و اتریوم یک مقداری ریخت

    1. دوست عزیز خوب بدی رمز ارز همینه بخواد روند خودشو پیش ببره یک خبر از اون ارز که بیاد بیرون میره تو دوره ریزش فقط نمیدونم چرا خبر مثبت انقد رشد نمیکنه