آیا صرافی BitMEX باعث افزایش قیمت شیبا می‌شود؟

تحلیل شیبا | همتاپی

صرافی ارز دیجیتال BitMEX اعلام کرد که میم کوین‌های شیبا اینو (SHIB) و بون (BONE) را به لیست معاملات آتی دائمی (Perpetual) خود اضافه می‌کند.

نگذار دارایی هات از دست بره

روز سه شنبه، صرافی ارز دیجیتال بیت مکس (BitMEX) اعلام کرد که با لیست کردن و افزودن این میم کوین‌ها به معاملات آتی خود، امکان استفاده از اهرم در معاملات این دو توکن را فراهم خواهد کرد. بدین ترتیب کاربران می‌توانند برای معاملات شیبا تا 33 برابر و برای معاملات بون در مقابل تتر (USDT) و دلار (USD) تا 5 برابر از اهرم استفاده کنند. این خبر درست پس از اطلاعیه توسعه دهندگان شیبا اینو مبنی بر راه‌اندازی مجدد پروتکل لایه 2 شیباریوم (Shibarium) اعلام شد. شیباریوم به مدت تقریباً دو هفته از دسترس عموم خارج شده بود.

لیست شدن شیبا اینو و BONE

BitMEX روز 29 آگوست (7 شهریور) از طریق وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که معاملات آتی شیبا اینو در برابر تتر و دلار به لیست قرارداد‌های آتی این صرافی افزوده خواهد شد. در پی این اتفاق، کاربران قادر به ترید و معامله جفت ارز های SHIB/USDT و SHIB/USD با استفاده از اهرم 33 درصد خواهند بود. بنابر ادعای بیت مکس، اهرمی که این صرافی برای شیا اینو درنظر گرفته است، بیش از هر صرافی دیگری در صنعت کریپتو است.

مقاله پیشنهادی: شیبا چیست

بنابر اطلاعیه بیت مکس، مانند هر قرارداد کوانتو (quanto) دیگری، معاملات SHIBUSD نیز فارغ از تغییر برابری قیمت شیبا اینو به تتر (SHIB/USDT) از ضریب ثابتی نسبت به بیت کوین برخوردار خواهند بود. با این قابلیت، کاربران بدون اینکه حتی تتر یا شیبا اینو داشته باشند، می‌توانند در پوزیشن‌های خرید (Long) یا فروش (Short) معامله و ترید کنند.

با تتر کمر تورم رو بشکن

کاربران این صرافی می‌توانند معاملات شیبا در برابر دلار (SHIBUSD) را بصورت قرارداد کوانتو با اهرم 33 برابر و همچنین معاملات شیبا در برابر تتر (SHIBUSDT) را بصورت قرارداد مستقیم و با قابلیت استفاده از اهرم 20 برابر انجام دهند. لیست شدن و شروع این معاملات از تاریخ 30 آگوست (8 شهریور) خواهد بود.

علاوه بر این، در ادامه این اطلاعیه آمده است که قرارداد‌های آتی توکن بون (BONE) در برابر دلار و تتر نیز به صورت جفت ارز های BONEUSD و BONEUSDT و با اهرم 5 برابر در دسترس کاربران خواهد بود. با افزوده شدن این قابلیت، کاربران می‌توانند توکن BONE که به عنوان گس فی (gas fee) یا توکن متعلق به کارمزد‌های پروتکل شیباریوم مورد استفاده قرار می‌گیرد را در حجم بالا معامله کنند و به رشد روند و قیمت این توکن کمک کنند.

واکنش قیمت شیبا اینو و BONE

در حال حاضر، قیمت شیبا اینو با 2 درصد افزایش طی 24 ساعت گذشته به 0.00000827 دلار رسیده است. از روز گذشته تاکنون، پایین‌ترین و بالاترین قیمت ثبت شده برای شیبا اینو به ترتیب 0.00000797 دلار و 0.0000084 دلار بوده است.

همچنین در این مدت شاهد رشد 40 درصدی حجم معاملات شیبا اینو بودیم که به معنی افزایش تمایل و توجه معامله کنندگان نسبت به این توکن است.

همزمان توکن BONE هم با قیمت 1.28 دلار خرید و فروش می‌شود. قیمت این توکن طی 24 ساعت گذشته 1 درصد و در یک هفته گذشته حدود 9 درصد افزایش یافته است. همچنین بالاترین و پایین‌ترین قیمت ثبت شده برای BONE در 24 ساعت گذشته، به ترتیب 1.3 دلار و 1.26 دلار بوده است.

درپی افزایش هولدرهای شیبا اینو و بون پس از راه اندازی شبکه اصلی شیباریوم، احتمالاً در بلند مدت شاهد رشد قیمت این دو توکن خواهیم بود.

آیا شما هم منتظر افزایش قیمت شیبا و بون هستید؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را نسبت به این دو توکن بیان کنید.

 

 

منبع: coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *