چرا محدوده ۱۷۸۰ دلار برای قیمت اتریوم اهمیت زیادی دارد؟

پیش بینی قیمت اتریوم امروز | همتاپی

قیمت اتریوم به بالای محدوده ۱۷۰۰ دلار رسیده است و اگر از مقاومت ۱۷۸۰ دلاری خود عبور کند، می‌تواند به روند صعودی فعلی ادامه دهد.

اتریوم در آخر هفته گذشته توانست از مقاومت‌های ۱۷۰۰ و ۱۷۲۰ دلاری عبور کند و به بالای محدوده ۱۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود برسد. در نمودار ساعتی این ارز دیجیتال، خط روند نزولی مهم موجود در نزدیکی مقاومت ۱۷۲۰ دلار شکسته شده است. احتمال اینکه اتریوم از مقاومت‌های ۱۷۵۰ و ۱۷۸۰ دلاری خود عبور کند، وجود دارد.

تلاش اتریوم برای بهبود قیمت خود ادامه دارد

خرید و فروش اتریوم در روزهای گذشته این ارز را از محدوده 1620 دلار بازگرداند و مانند بیت کوین وارد یک روند صعودی شد. این ارز دیجیتال، در ادامه توانست از مقاومت‌های ۱۶۸۰ و ۱۷۰۰ دلاری خود عبور کند.

همان طور که گفته شد، خط روند نزولی مهم موجود در نزدیکی مقاومت ۱۷۲۰ دلار هم شکسته شده است. خریداران اتریوم حتی توانستند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای مقاومت ۱۷۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته برسانند. 

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

اتریوم سپس سعی کرد که سطح ۱۷۷۰ دلار را آزمایش کند؛ اما اوج خود را در نزدیکی محدوده ۱۷۶۸ دلار تشکیل داد و هم‌اکنون در محدوده ۱۷۲۵ دلار در نوسان است.

قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر به زیر محدوده ۱۷۵۰ دلار و سطح ۲۳.۶ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند صعودی رسم‌ شده از کف ۱۶۲۰ دلار تا اوج ۱۷۶۸ دلار) رسیده است. 

با این وجود، اتریوم توانسته است محدوده ۱۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود را حفظ کند. اولین مقاومت این ارز دیجیتال در محدوده ۱۷۴۰ دلار و مقاومت بعدی آن هم در سطح ۱۷۷۰ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

در هر صورت، اولین مقاومت مهم اتریوم محدوده ۱۷۸۰ دلار محسوب می‌شود. عبور از مقاومت‌های ۱۷۷۰ و ۱۷۸۰ دلار می‌تواند روند صعودی پایداری را در این ارز دیجیتال ایجاد کند. مقاومت بعدی اتریوم هم در نزدیکی سطح ۱۸۲۰ دلار قرار دارد که عبور از آن، می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را تا سطح ۱۸۵۰ دلار افزایش دهد. در صورت تداوم روند صعودی مذکور، قیمت اتریوم ممکن است به سطح ۱۹۲۰ دلار برسد.

در چه صورتی قیمت اتریوم کاهش می‌یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۷۸۰ دلاری خود عبور کند، ممکن است وارد یک روند نزولی جدید شود. در این صورت، اولین حمایت این ارز دیجیتال در محدوده ۱۷۱۰ دلار قرار دارد.

حمایت بعدی هم در محدوده ۱۶۷۵ دلار یا سطح ۶۱.۸ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۱۶۲۰ دلار تا اوج ۱۷۶۸ دلار) قرار دارد. اگر کندل اتریوم در زیر حمایت ۱۶۷۵ دلار بسته شود، قیمت این ارز دیجیتال ممکن است تا حمایت ۱۶۲۰ دلار سقوط کند. در صورت تداوم روند نزولی مذکور، قیمت اتریوم ممکن است به محدوده ۱۵۵۰ دلار برسد.

شاخص‌های تکنیکال

در ادامه پیش بینی قیمت اتریوم بر اساس شاخص‌های تکنیکال را مشاهده می‌کنید.

شاخص مکدی (macd) در نمودار ساعتی اتریوم: قدرت خود در ناحیه صعودی را از دست داده است.

شاخص قدرت نسبی (rsi) در نمودار ساعتی اتریوم: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۶۷۵ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۷۸۰ دلار

به نظر شما قیمت اتریوم از مقاومت پیش‌روی خود عبور می کند یا خیر؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *