چرا سرمایه‌گذاران حاضر به فروش بیت کوین خود نیستند؟

چرا سرمایه گذاران حاضر به فروش بیت کوین خود نیستند؟ | همتاپی


میزان توکن‌های عرضه شده غیر فعال بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است. بر اساس آمار بیش از 68 درصد بیت کوین‌ها طی یک سال اخیر جابجا نشده‌اند که عددی بی سابقه است. اعتماد هولدر‌ها هم به بالاترین میزان خود در چند سال اخیر رسیده است.

میزان توکن‌هایی که در آدرس‌های مختلف دست نخورده باقی‌مانده و تمایلی برای فروش آن‌ها وجود ندارد در حال افزایش است. علاوه بر این باید گفت که در روند اخیر، قیمت بیت کوین در یکی از فشرده‌ترین محدوده‌های نوسانی چند سال اخیر قرار دارد.

شرکت گلس نود (glassnode)، ارائه دهنده اطلاعات درون زنجیره‌ای بازار ارز های دیجیتال، در تاریخ 22 ماه مه (1 خرداد)، گزارش داد که بخش عمده‌ای از عرضه بیت کوین طی مدت زمانی طولانی در کیف پول سرمایه گذاران دست نخورده و غیر‌فعال باقی مانده است.

بر اساس گزارش گلس نود، میزان بیت کوین غیر فعال در بازه‌های زمانی مختلف همچنان در حال افزایش و ثبت آمار جدید است.

با تداوم نگهداری و هودل (hodl) بیت کوین توسط سرمایه گذاران، میزان بیت کوینی که به مدت بیش از یک سال در آدرس ثابت نگهداری شده است، همچنان در حال افزایش است.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

به نظر می‌رسد که هولدر های بیت کوین مصمم هستند

نسبت بیت کوین‌های هولد شده به کل عرضه، به طرز قابل توجهی افزایش یافته است. موضوعی که کاهش چشمگیر گردش بیت کوین در بازار را به دنبال داشته است.

نمودار زیر میزان انباشت و ذخیره بیت کوین در بازه‌های زمانی متفاوت را نشان می‌دهد. به عبارت دیگر این نمودار نشان دهنده آخرین فعالیت و انتقال بیت کوین‌های عرضه شده است.

شیب این نمودار طی دو سال اخیر بسیار زیاد بوده است. این یعنی آخرین تحرک بسیاری از بیت کوین‌ها به 2 سال قبل بازمی‌گردد. این آمار نشان دهنده تعداد بیت کوین‌هایی است که از زمان آغاز بازار صعودی سال 2021 خریداری و نگهداری شده‌اند.

آخرین جابه جایی بیت کوین ها در زمان‌های مختلف | همتاپی

آخرین جابه‌جایی بیت کوین‌ها، منبع: گلس نود

علاوه بر این، آمار هولدر های بلند مدت (LTH)، یا تعداد بیت کوین‌هایی که به مدت بیش از 155 روز نگهداری شده‌اند، به بالاترین حد خود یعنی 14.46 میلیون بیت کوین رسیده است. به گزارش گلس نود، این آمار نشان می‌دهد که بیت کوین‌هایی که پس از سقوط FTX خریداری شده‌اند اکنون در وضعیت LTH قرار دارند.

همچنین شاخص فعال بودن بیت کوین، که رفتار کاربران از جمله هولد بیت کوین یا انتقال آن را مقایسه می‌کند، به پایین‌ترین سطح خود پس از دسامبر 2020 رسیده است. این بدان معناست که در حال حاضر هولد و نگهداری بیت کوین طرفدار بیشتری دارد.

تداوم روند نزولی شاخص فعال بودن بیت کوین، نشان می‌دهد که رفتار بخش عمده‌ای از فعالان بازار، حاکی از تمایل به هولد و نگهداری بیت کوین است.

بنابر اعلام Unchained، فعالان بازار در ماه مه تمایلی به انتقال بیت کوین نداشته‌اند. همچنین میزان بیت کوین‌های دست نخورده در یک سال گذشته، به عدد 68.13 درصد رسیده و رکورد جدیدی را ثبت نموده است.

شاخص میزان بیت کوین هواد شده | همتاپی

شاخص میزان بیت کوین های هولد شده،‌ منبع: گلس نود

تجربه نشان داده است که پس از خسته شدن فروشندگان و توقف فروش، کف قیمت بیت کوین تشکیل شده و آخرین موج هولدر‌های بلند مدت شکل می‌گیرد.

گلس نود همچنین معتقد است که این آمار و معیار‌ها، درک کاملی از اعتقاد و اطمینان هولدر‌ها نسبت به بیت کوین ارائه می‌دهند.

مطالب مرتبط: تحلیل بیت کوین

به نظر می‌رسد بسیاری از هولدر ها هنوز تمایلی به فروش دارایی خود ندارند. از سوی دیگر BeInCrypto نیز در تاریخ 1 خرداد گزارش داد که بیت کوین، برای مدتی طولانی در یک محدوده فشرده قرار داشته است و احتمال اینکه به زودی شاهد خروج از این محدوده و ایجاد نوسان شدید باشیم، بسیار زیاد است.

آینده قیمت بیت کوین

با این وجود بیت کوین هنوز در حال تثبیت بوده و این نوسانات قطعی نیست. در حال حاضر، قیمت پادشاه ارز‌های دیجیتال با 2.3 درصد افزایش نسبت به روز گذشته، به محدوده 27,300 دلار رسیده است.

نمودار قیمت بیت کوین | همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین، منبع: BeInCrypto

با این حرکت، قیمت بیت کوین همچنان در محدوده باریک و فشرده هفتگی خود قرار گرفته است و این روند تا زمانی که مقاومت 27,600 دلار شکسته شود، همچنان ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر حمایت بیت کوین در سطح 26,600 دلار قرار دارد که پیش از این 2 مرتبه شاهد بازگشت قیمت بیت کوین از این حمایت بوده‌ایم.

برای دریافت آخرین تحلیل‌های بیت کوین، به صفحه پیش بینی قیمت بیت کوین مراجعه کنید.

منبع: beincrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *