چرا روند صعودی اتریوم ممکن است پایدار نباشد؟

تحلیل اتریوم | همتاپی

 قیمت لحظه ای اتریوم در تلاش است که به روند بازیابی جدید خود که از ناحیه ۱۸۳۵ دلار آغاز شده، ادامه دهد. اگر این ارز دیجیتال بتواند از مقاومت ۱۸۶۰ دلار عبور  کند، ممکن است روند صعودی جدیدی را آغاز نماید.

خرید و فروش اتریوم  در زیر محدوده ۱۸۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود صورت می‌گیرد. این ارز دیجیتال به زیر کانال صعودی کوتاه‌مدت موجود در نمودار ساعتی خود هم رسیده است

گفتنی است که حمایت این کانال در نزدیکی محدوده ۱۸۴۵ دلار قرار دارد. به طور کلی اگر اتریوم در زیر مقاومت ۱۸۶۰ دلار باقی بماند، ممکن است دوباره سقوط کند.

قیمت اتریوم کاهش یافت

قیمت اتریوم مدت‌هاست که تلاش می‌کند از مقاومت ۱۸۶۰ دلار عبور کند؛ اما تاکنون موفق به انجام این کار نشده و اخیراً روند نزولی جدیدی را آغاز کرده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر در زیر سطح ۱۸۵۰ دلار قرار دارد و مانند بیت کوین به روند نزولی خود ادامه می‌دهد.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

همان طور که گفته شد، اتریوم هم‌اکنون در زیر کانال صعودی کوتاه‌مدت موجود در نمودار ساعتی خود قرار دارد که حمایت آن در ناحیه ۱۸۴۵ دلار ایجاد شده است. این ارز دیجیتال حتی سعی کرده ناحیه ۱۸۳۰ دلار را هم آزمایش کند و بعد از ایجاد کف ۱۸۳۳ دلاری خود، در تلاش است دوباره وارد یک روند صعودی جدید شود. گفتنی است که eth در حال حاضر در بالای سطح ۱۸۴۰ دلار قرار دارد.

اتریوم مدتی است که در بالای سطح ۲۳.۶٪ اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۸۶۰ دلار تا کف ۱۸۳۳ دلار) معامله‌ می‌شود. با این وجود، این ارز دیجیتال در زیر سطح ۱۸۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد.

اگر قیمت eth رشد کند، باید با اولین مقاومت خود در محدوده ۱۸۵۰ دلار دست‌وپنجه نرم کند. این محدوده در نزدیکی سطح ۵۰٪ اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۸۶۰ دلار تا کف ۱۸۳۳ دلار) قرار دارد. با این وجود، اولین مقاومت مهم اتریوم سطح ۱۸۶۰ دلار و سپس ناحیه ۱۸۸۰ دلار است.

نمودار قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار ساعتی اتریوم، منبع: tradingview

اگر کندل اتریوم در بالای سطح ۱۸۸۰ دلار بسته شود، این ارز دیجیتال می‌تواند تا ناحیه ۱۹۲۰ دلار رشد کند.  در صورت تداوم این روند صعودی، eth ممکن است به سمت مقاومت ۲۰۰۰ دلار حرکت کند و با عبور از آن، می‌تواند خود را به محدوده‌های ۲۰۴۰ دلار و یا حتی ۲۱۲۰ دلار برساند.

آیا اتریوم باز هم کاهش می‌یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۸۶۰ دلاری عبور کند، ممکن است به روند نزولی‌ خود خود ادامه دهد. در این صورت، اولین حمایت این ارز دیجیتال در نزدیکی سطح ۱۸۳۵ (کف اخیر آن) قرار دارد.

با این وجود، سطح ۱۸۲۰ دلار حمایت اصلی eth محسوب می‌شود. اگر خریداران اتریوم نتوانند از سطح ۱۸۲۰ دلار محافظت کنند، قیمت این ارز دیجیتال ممکن است به شدت سقوط کند. در این صورت، حمایت بعدی در سطح ۱۷۸۰ دلار قرار دارد. در صورت تداوم روند نزولی مذکور، قیمت ممکن است در کوتاه‌مدت به سطح ۱۷۲۰ برسد.

شاخص‌های تکنیکال

شاخص مکدی (macd) در نمودار ساعتی: قدرت آن در ناحیه نزولی کاهش یافته است.

شاخص قدرت نسبی (rsi) در نمودار ساعتی: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۸۲۰ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۸۶۰ دلار

شما به کمک کدام فاکتورها تحلیل قیمت اتریوم را انجام می‌دهید؟ در بخش کامنت‌‌‌ها نظرات خود را بنویسید.

 

منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *