تا چه زمانی روند صعودی قیمت بیت کوین ادامه پیدا خواهد کرد؟

قیمت بیت کوین (BTC)، ضمن حفظ روند صعودی اخیر خود، با ثبت 1.41 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته، به قیمت 27,523 دلار رسیده است و همچنان به عنوان محرک اصلی اکوسیستم ارز دیجیتال عمل می‌کند. قیمت بیتکوین، با افزایش 425 دلاری در نمودار روزانه، همچنان در حال اوج گرفتن و نزدیک شدن به مقاومت روانی مهم 30 هزار دلار است.

اگرچه رشد اخیر قیمت بیتکوین حاکی از یک چشم انداز صعودی خیره کننده است، اما بیت کوین همچنان به عنوان یک دارایی با میزان نوسان بسیار زیاد شناخته می‌شود و هرگونه پیش بینی روند صعودی قیمت بیتکوین باید با احتیاط بسیار زیاد انجام شود.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

با همه این موارد، یکی از تحلیلگران برجسته بازار، با نام کاربری توئیتر راکت کپیتال (Rekt Capital)، با انتشار یک پست اعلام کرد که در صورت بسته شدن کندل ماهانه برترین ارز دیجیتال بازار، در حمایت 25 هزار دلار یا بالاتر از آن، بدون شک روند صعودی قدرتمند بیتکوین تایید خواهد شد.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

بسته شدن کندل ماهانه بیتکوین بالاتر از 25 هزار دلار، تمام آن چیزی است که بیتکوین برای ادامه روند صعودی قدرتمند خود نیاز دارد. تا اینجا که شرایط خوب پیش رفته است.

در حال حاضر، خرید و فروش بیتکوین با قیمت بسیار بالاتر از سطح گفته شده انجام می‌شود، و این فرضیه در صورتی تایید خواهد شد که قیمت بیتکوین از محدوده گفته شده سقوط نکند.

مطالب مرتبط: آیا افزایش قیمت بیتکوین، یک تله گاوی است؟

بیش از 6 ماه است که قیمت بیت کوین به 30 هزار دلار نرسیده است؛ صعود مجدد قیمت بیتکوین به این ناحیه، باعث سرازیر شدن سرمایه بیشتری از سوی سرمایه‌گذاران خرد و موسسات به سمت بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد. این موقعیت ممکن است فرصت مناسبی برای خرید بیت کوین ایجاد کند، به‌ویژه برای کسانی که به دنبال بهره‌برداری از موج رو به رشد بازار و افزایش قیمت‌ها در آینده هستند. توانایی بیت کوین برای دستیابی دوباره به سطح قیمتی 30 هزار دلار می‌تواند نشان‌دهنده بازگشت اعتماد به بازار و آغازی برای روند صعودی بلندمدت در ارزهای دیجیتال باشد.

نشانه‌های صعودی قیمت بیتکوین

در حال حاضر و با توجه به چشم انداز اقتصاد کلان که ترس و نگرانی زیادی را در اکوسیستم مالی جهانی به وجود آورده است، بیتکوین در مرکز توجهات قرار دارد. طی چند هفته اخیر، فروپاشی و ورشکستگی سیستم‌های بانکی در سراسر جهان و سیاست‌های پولی سختگیرانه، باعث افزایش تمایل سرمایه داران به استفاده از بیتکوین، به عنوان ابزاری برای در اختیار گرفتن کنترل پول خود، شده است.

طراحی بیتکوین به گونه‌ای است که به صورت غیرمتمرکز عمل نموده و بجای یک نهاد یا شخص مشخص و متمرکز، به کد‌های موجود در شبکه خود وابسته است. از همین رو، بیت کوین به عنوان یک روش مناسب برای فرار از تورم شناخته شده و تعداد سرمایه گذاران سازمانی که برای حفظ ارزش سرمایه خود از بیتکوین استفاده می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است.

حداکثر میزان قابل عرضه بیتکوین (21 میلیون واحد) نیز یکی دیگر از ویژگی‌های غیرتورمی بیتکوین است که به عقیده بسیاری از کارشناسان، باعث افزایش قیمت بیت کوین در بلند مدت خواهد شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *