قیمت بیت کوین برای آغاز روند صعودی با چه موانعی روبه‌رو است؟

قیمت بیت کوین برای آغاز روند صعودی با چه موانعی روبه‌رو است؟ | همتاپی

قیمت بیت کوین در نزدیکی محدوده ۲۲,۰۰۰ دلار حمایت خود را پیدا کرده است و وارد یک مرحله تثبیت شده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر در یک محدوده خنثی قرار دارد و در نزدیکی ۲۲,۶۰۰ دلار با موانع زیادی روبه‌رو می‌باشد.

قیمت بیتکوین در تلاش است تا خود را به مقاومت ۲۲,۸۰۰ دلار برساند. قیمت این ارز دیجیتال هم‌اکنون در پایین محدوده ۲۲,۶۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته آن قرار دارد. یک روند نزولی مهم هم در نمودار روزانه بیتکوین وجود دارد که از مقاومت ۲۲,۶۲۰ دلاری آن می‌گذرد. قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند افزایش یابد؛ اما روند صعودی آن در بالای محدوده ۲۲,۸۰۰ دلار ممکن است با محدودیت‌های به‌خصوصی مواجه شود.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

محدوده زیر 23 هزار دلار، محدوده خطر قیمت بیتکوین

قیمت بیت کوین پس از برخورد به حمایت ۲۳,۲۰۰ دلار شدیداً کاهش یافته و به زیر محدوده ۲۳,۰۰۰ دلار رسیده است. این ارز دیجیتال حتی سطح ۲۲,۵۰۰ دلار را هم از دست داده است.

بیتکوین در روزهای اخیر پس از رسیدن به محدوده ۲۲,۰۰۰ دلار، توانست روند صعودی جدیدی را آغاز کند. این ارز دیجیتال ابتدا خود را به مقاومت ۲۲,۲۵۰ دلار رساند و از سطح ۲۳.۶ درصد ناحیه فیبوناچی اصلاحی (در موج نزولی ایجاد شده از اوج ۲۳,۹۷۸ دلار تا کف ۲۲,۰۰۰ دلار) عبور کرد.

قیمت بیتکوین هم‌اکنون در محدوده ۲۲,۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته آن قرار دارد. یک خط روند نزولی مهم هم از نزدیکی مقاومت ۲۲,۶۲۰ دلار در نمودار ساعتی آن عبور کرده است.

مطالب مرتبط: نرخ تورم بیت کوین به کمتر از یک سوم دلار آمریکا کاهش یافت

مقاومت بعدی بیتکوین همین محدوده ۲۲,۶۰۰ دلار و خط روند مذکور است. اولین مقاومت اصلی این ارز دیجیتال نیز محدوده ۲۲,۸۰۰ دلار محسوب می‌شود. با این حال مقاومت اصلی بیتکوین در نزدیکی محدوده ۲۳,۰۰۰ دلار قرار دارد. شایان ذکر است که  سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی (در موج نزولی ایجاد شده از اوج ۲۳,۹۷۸ دلار تا کف ۲۲,۰۰۰ دلار) این ارز دیجیتال هم در همین ناحیه قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

اگر قیمت بیت کوین بتواند خود را به بالای مقاومت ۲۳,۰۰۰ دلار برساند، ممکن است به سمت ناحیه مقاومت ۲۳,۵۰۰ دلار حرکت کند. مقاومت مهم بعدی این ارز دیجیتال در ناحیه ۲۳,۲۲۰ دلار قرار دارد که اگر قیمت بیتکوین از آن عبور کند، ممکن است وارد یک روند صعودی پایدار شود.

روند نزولی جدید در قیمت بیت کوین

اگر قیمت بیتکوین نتواند از مقاومت ۲۲,۶۰۰ دلار و خط روند نزولی مذکور عبور کند، ممکن است روند نزولی جدیدی را آغاز نماید. حمایت بعدی این ارز دیجیتال در نزدیکی محدوده ۲۲,۲۰۰ دلار قرار دارد.

حمایت بعدی بیت کوین هم در نزدیکی محدوده ۲۲,۰۰۰ دلار است. اگر قیمت بیتکوین به زیر این محدوده برسد، روند نزولی آن ممکن است ادامه یابد. در این صورت، حمایت بعدی بیتکوین در نزدیکی محدوده ۲۱,۲۰۰ دلار قرار خواهد داشت.

شاخص‌های تحلیل تکنیکال قیمت بیتکوین

شاخص مکدی (MACD) ساعتی: شاخص مکدی سرعت خود را در ناحیه نزولی از دست داده است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی: شاخص قدرت نسبی بیت کوین در زیر محدوده ۳۰ قرار دارد.

حمایت‌های کلیدی: ۲۲,۲۰۰ و ۲۲,۰۰۰ دلار

مقاومت کلیدی: 22,620، 22,800 و 23,220 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: www.newsbtc.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *