چه عواملی می‌تواند باعث افزایش قیمت ریپل شود؟

چه عواملی می‌تواند باعث افزایش قیمت ریپل شود؟ | همتاپی

تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال پیش بینی می‌کنند که ششمین ارز دیجیتال بزرگ بازار یعنی ریپل (XRP)، ممکن است در آستانه یک صعود بزرگ باشد. در 24 ساعت گذشته قیمت ریپل  1.78 درصد افزایش یافت و به 0.38 دلار رسید. این توکن در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال برتر، طی روزهای گذشته رشد قیمتی کمتری داشته است.

بیت کوین و اتریوم در هفت روز گذشته 36.17 درصد و 26.15 درصد افزایش قیمت داشته‌اند. در حالی که ریپل تنها 5.22 درصد افزایش قیمت داشته است.

عواملی که افزایش قیمت ریپل را پیش بینی می‌کنند

  • عوامل تکنیکال

شاخص قدرت نسبی (RSI) اندیکاتوری است که سیگنال‌های خرید و فروش  ریپل  در کوتاه‌مدت را ارائه می‌کند. در حال حاضر این اندیکاتور نشان می‌دهد که قیمت ر‌یپل در یک نقطه حساس و تعیین کننده قرار دارد.

نمودار قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت ریپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

شاخص RSI روزانه کمی بالاتر از سطح خنثی 50 قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است. یا خریداران و یا فروشندگان در این نبرد پیروز خواهند شد. اگر روند بعدی صعودی باشد، ر‌یپل با یک مقاومت کلیدی در قیمت 0.399 دلار مواجه است. قیمت ر‌یپل از تاریخ 20 فوریه  با این سطح مقاومت که میانگین متحرک 200 روزه آن را ایجاد کرده است، مواجه می‌باشد.

مطالب مرتبط: ورشکستگی بانک سیلیکون ولی چه تاثیری بر روی قیمت ر‌یپل خواهد داشت؟

یک روند صعودی پرقدرت در بالای این سطح کلیدی ممکن است قیمت ریپل را تا 0.433 دلار یا حتی 0.50 دلار افزایش دهد. با این حال، عدم عبور از سطح 0.399 دلار می‌تواند قیمت ریپل را وارد فاز رنج کند. پس از این دوره‌ی رنج زدن، یک روند قابل توجه مورد انتظار است. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد سطح حمایت در محدوده 0.355 دلار قمی‌تواند از کاهش بیشتر قیمت ر‌یپل جلوگیری کند.

  • عوامل فاندامنتال

طبق داده‌های ثبت شده در وب سایت اعتبارسنجی ر‌یپل، XRP Ledger شاهد افزایش تعداد حساب‌های جدید ایجاد شده در مقیاس روزانه است. در 13 مارس، در مجموع 2078 آدرس جدید XRP Ledger ایجاد شده است. این تعداد از اوایل ژانویه رکورد جدیدی برای آدرس‌های ر‌یپل می‌باشد. در نوامبر 2022، اندکی پس از سقوط صرافی FTX نیز بیشترین تعداد حساب‌های جدید XRPL در مقیاس 12 ماهه ثبت شد. همه‌ی این موارد نشان می‌دهد که علاقه به ریپل و XRP Ledger در بین کاربران افزایش یافته است.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

جامعه ریپل همچنین خوشبین است که دعوای حقوقی ر‌یپل حل شود. طبق پیش بینی‌ها ممکن است این اتفاق در نیمه اول سال 2023 به وقوع بپیوندد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ر‌یپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل قیمت ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *