احتمال افزایش قیمت چین لینک وجود دارد

احتمال افزایش قیمت چین لینک وجود دارد

قیمت چین لینک (LINK) طی ماه‌های گذشته عملکرد نسبتاً متوسطی داشته است. چین لینک که زمانی جزء 10 ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار بود، اکنون به رده 21 سقوط کرده است. با این حال، با توجه به برخی پیش‌بینی‌های مثبت، افزایش خرید چین لینک توسط سرمایه‌گذاران می‌تواند نشان‌دهنده انتظارات برای بهبود عملکرد قیمت آن طی چند ماه آینده باشد، که ممکن است به مراتب بهتر از سایر ارزها باشد.

علاوه بر ویژگی‌های بنیادین چین لینک، نمودار هفتگی این ارز نشان دهنده یک اتفاق کاملا صعودی است. با نگاهی دقیق به نمودار هفتگی لینک، متوجه شکل گیری یک واگرایی صعودی بین قیمت لینک و اندیکاتور RSI می‌شویم. شکل گیری این واگرایی صعودی به این دلیل است که قیمت چین لینک به پایین‌ترین سطح چند وقت اخیر رسیده است، اما در اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کف جدیدی شکل نگرفته است.

این بدان معناست که خرس‌ها در حال از دست دادن توان خود هستند، در حالی که گاوها آماده‌اند تا بار دیگر کنترل و جریان بازار را به دست بگیرند. ممکن است این واگرایی صعودی، سرانجامی بر روند نزولی طولانی مدت چین لینک باشد.

شکل گیری واگرایی صعودی در نمودار هفتگی قیمت چین لینک | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

شکل گیری واگرایی صعودی در نمودار هفتگی قیمت چین لینک. منبع: تردینگ ویو

با وجود اینکه شرایط چین لینک در نمودار هفتگی بسیار مناسب به نظر می‌رسد، اما ممکن است در کوتاه مدت شاهد یک کاهش قیمت مجدد باشیم. در نمودار 4 ساعته، شرایط برخلاف نمودار هفتگی پیش می‌رود و یک واگرایی نزولی در حال شکل گرفتن است. در این نمودار، علی رغم اینکه قیمت لینک در حال ایجاد سقف‌های جدید در این ناحیه است، اما اندیکاتور RSI با شیب نزولی پیش می‌رود و در حال ساختن کف‌های پایین‌تر است.

اگرچه شرایط بازار برای شکل گیری روند صعودی قیمت چین‌ لینک مهیا است، اما اختلاف موجود در این دو نمودار، نشان دهنده کاهش اراده و هیجان خریداران است.

شکل گیری واگرایی نزولی در نمودار 4 ساعته چین لینک | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

شکل گیری واگرایی نزولی در نمودار 4 ساعته چین لینک. منبع: تردینگ ویو

ویژگی‌های فاندامنتال قوی چین‌ لینک در سال 2023

یکی از ویژگی‌های مثبت شبکه چین لینک که به صعودی شدن قیمت لینک در سال 2023 کمک می‌کند، ایجاد اوراکل‌هایی با قابلیت ارسال داده‌های انتخابی و تاخیر پایین (low-latency pull-based oracles) است. در حال حاضر، داده‌ها به طور منظم و با توجه به شرایط از پیش تعیین شده، به شبکه منتقل می‌شوند، اما با وجود این اوراکل‌ها، ابتدا گزارش‌های اوراکل در محیط بیرون از شبکه آماده شده و سپس در صورت نیاز، توسط کاربران به زنجیره افزوده می‌شوند.

مطالب مرتبط: پیش بینی چین‌ لینک: هدف بعدی قیمت چین‌ لینک ۸.۵ تا ۹.۲۵ دلار خواهد بود

اطلاع رسانی در مورد این پیشرفت فنی، اوایل ماه نوامبر (آبان)، توسط تیم چین‌ لینک صورت گرفت. یکی از نمایندگان جامعه طرفداران چین لینک با نام مستعار ChainLinkGod، در یک پیام توئیتری گفته است که این اتفاق، کاربرد‌های بسیار زیادی برای کاربران و توسعه دهندگان برنامه‌های غیر متمرکز (dApp) خواهد داشت.

افزایش اهرم‌های معاملاتی، کاهش کارمزد معاملات و بهبود تجربه کاربری، از جمله کاربرد‌های این فناوری هستند. علاوه بر این، گزارش‌های اوراکل، تا زمان تسویه تراکنش‌ها در زنجیره، به صورت محرمانه نگهداری می‌شوند. ChainLinkGod در ادامه گفت: با توجه به فرکانس بالای داده‌ها که امری طبیعی است، استفاده از این فناوری باعث کاهش احتمال وقوع حمله frontrunning می‌شود. (حمله front running به گنجاندن یک تراکنش پیش از تراکنشی خاص در یک بلاک گفته می‌شود. این عمل معمولا توسط برنامه‌نویسان و با هدف کسب سود بیشتر انجام می‌شود)

این اتفاق یک نقطه عطف بزرگ خواهد بود، به خصوص برای پروتکل‌های مشتقه غیرمتمرکز. پس از شکست‌ها و افتضاح به بار آمده توسط صرافی‌های متمرکز در سال 2022، پروژه‌های غیرمتمرکز شاهد هجوم گسترده کاربران در سال 2023 و افزایش رقابت در این حوزه خواهند بود.

هجوم کاربران و افزایش کارآیی این سیستم، در کنار همکاری با SWIFT، می‌تواند باعث افزایش قیمت چین‌ لینک شود. پیش از این و در اواخر ماه سپتامبر 2022 (مهر 1400) اطلاعیه‌ای مبنی بر همکاری جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (SWIFT) و چین‌ لینک، به منظور اتصال اکوسیستم مالی جهانی به بلاکچین منتشر شده بود.

مجمع جهانی اقتصاد، طی یک گزارش جدید تخمین زده است که تا سال 2027، 10 درصد از تولید ناخالص جهانی از طریق فناوری دفتر کل توزیع شده، ذخیره و مبادله خواهد شد و همچنین ارزش بازار توکن‌ها تا سال 2027، تا 24 تریلیون دلار افزایش خواهد یافت.

اگر چین لینک بتواند همراه با SWIFT بخشی از این توسعه را در دست داشته باشد، آنگاه خریداران لینک به راحتی می‌توانند کنترل بازار را به دست گرفته و قیمت را به سمت سطوح بالاتر ببرند.

برای اطلاع از آخرین اخبار چین لینک، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت چین لینک مراجعه نمایید.

ترجمه: تیم خرید و فروش چین لینک صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *