احتمال رشد قیمت بیت کوین در ۴۵ روز آینده

احتمال رشد قیمت بیت کوین در 45 روز آینده | همتاپی

کارشناسان گلدمن ساکس (Goldman Sachs) اعتقاد دارند که فدرال رزرو (FED) در نشست ماه ژوئیه 2023، نرخ بهره را افزایش نخواهد داد. آیا این نشست می‌تواند باعث افزایش بیت کوین شود؟

شاخص S&P 500، هفته منتهی به نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در تاریخ 2 و 3 ماه مه (11 و 12 اردیبهشت) را با افزایش 1 درصدی نسبت به 5 روز گذشته به پایان رساند. پس از آن نیز در روز‌های 4 و 5 مه، جلسات فدرال رزرو پیرامون نرخ بیکاری و مطالبات بیمه بیکاری برگزار خواهد شد.

در حال حاضر بازار منتظر افزایش 25 واحدی نرخ بهره برای آخرین بار پس از یک سری افزایش نرخ مداوم است، اما مشاهده هرگونه نشانه از اتخاذ سیاست انبساطی در نشست ماه ژوئیه فدرال رزرو، باعث رشد بازار‌ها خواهد شد. با این حال این امکان وجود دارد که تصمیم فدرال رزرو منجر به شکل‌گیری یک تله خرسی شود، زیرا احتمالاً با توجه به تصمیم بانک مرکزی مبنی بر کنترل تورم 2 درصد، نرخ هدف جدید فدرال رزرو 5 تا 5.25 درصد خواهد بود.

همچنین معامله گران پیش بینی می‌کنند که کاهش تورم و ثبات در بازار کار، باعث جلوگیری از افزایش نرخ بهره پس از جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در تاریخ 14 ژوئیه (24 خرداد) خواهد شد. در صورت عملی شدن توقف افزایش نرخ بهره، بازار ارزهای دیجیتال ضمن امیدواری به تغییر موضع فدرال رزرو و کاهش نرخ بهره در جلسات بعدی، احتمالاً شاهد رشد و افزایش قیمت‌ها خواهد بود.

رشد بیتکوین در 45 روز آینده

با توجه به این موضوع که پیش بینی بازار حاکی از توقف افزایش نرخ بهره در نشست 24 خرداد است، بروز هرگونه نشانه‌ای از پایان مواضع تهاجمی جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو در کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه FOMC، تعیین کننده مسیر حرکت بازار در 45 روز پس از آن خواهد بود. با این حال نوسان در شاخص‌هایی مانند شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و داده‌های مشاغل می‌تواند در آینده نزدیک باعث کمرنگ‌تر شدن چشم انداز توقف نرخ بهره شود. در مورد ارزش و قیمت بیت کوین نیز لازم به ذکر است که این ارز در حال حاضر در محدوده 29,243 در نوسان است و مقاومت 31 هزار دلار را پیش رو دارد.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

بر اساس داده‌های بدست آمده از ابزار CME FedWatch حدود 84 درصد از کاربران این ابزار پیش بینی می‌کنند که نشست 13 اردیبهشت فدرال رزرو، افزایش 25 واحدی نرخ بهره را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل، این موضوع در کنار تاثیر احتمالی سخنرانی پاول، می‌تواند باعث ریزش قیمت بیت کوین پیش از ادامه حرکت صعودی شود. با این حال، کارشناسان گلدمن ساکس اعتقاد دارند که در ماه ژوئیه شاهد افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نخواهیم بود. بنابراین، طی 45 روز آینده می‌توانیم شاهد روند صعودی بیت کوین باشیم؛ ناگفته نماند که عده‌ای حتی رسیدن به قیمت 100 هزار دلار را پیش بینی می‌کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *