قیمت ریپل در آستانه یک حرکت صعودی قرار دارد

تلاش قیمت ریپل برای بازیابی سطوح بالاتر از مقاومت مهم 0.55 دلار باز هم ناموفق بود و در نتیجه ریپل همچنان در حال تثبیت است. با این حال، همزمان ریپل از یک حمایت کلیدی نیز برخوردار است و حرکت بعدی این ارز، چشم انداز کوتاه مدت XRP را مشخص خواهد نمود.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه ارز دیجیتال XRP

چندی پیش و در پی افزایش ناگهانی قیمت ریپل، شاهد عبور موفقیت آمیز قیمت از چند مقاومت مهم و شکل گیری یک چشم انداز مثبت برای XRP بودیم. با این حال، روند صعودی گفته شده پس از رسیدن به مقاومت مهم 0.55 دلار، شتاب و سرعت خود را از دست داد و با یک اصلاح جزئی همراه شد.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

اگرچه می‌توان این کاهش جزئی قیمت را به عنوان یک اصلاح مختصر پیش از ادامه صعود XRP و عبور آن از مقاومت یاد شده در نظر گرفت، اما لازم است به این نکته توجه داشته باشیم که در صورت کاهش ناگهانی قیمت، محدوده بین 0.47 و 0.4436 دلار (0.5 و 0.618 فیبوناچی اصلاحی)، نقش یک حمایت بسیار مهم را ایفا می‌کند.

نمودار روزانه قیمت xrp به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روزانه قیمت xrp به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل تکنیکال نمودار چهار ساعته قیمت ریپل

همانطور که در نمودار ریپل مشخص شده است، قیمت XRP در ابتدا با یک حرکت صعودی پرقدرت، از کانال نزولی مشخص شده خارج شد و پس از آن برای مدت کوتاهی در یک فاز اصلاحی قرار گرفت که منجر به شکل گیری یک الگوی مثلث شد.

مطالب مرتبط: یک روند اصلاحی درست می‌تواند قیمت ریپل را ۱۰ درصد افزایش دهد

ریپل سپس و در ادامه حرکت صعودی خود، مقاومت الگوی مثلث را با شتاب و قدرت زیاد از پیش رو برداشت. با این وجود، این رالی صعودی تا زمان رسیدن به مقاومت مهم 0.55 دلار ادامه داشت و پس از رسیدن به این ناحیه، شاهد شکل گیری یک فاز اصلاحی جدید و در نتیجه ایجاد یک الگوی پرچم نزولی بودیم.

نمودار چهار ساعته قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار چهار ساعته قیمت xrp به دلار. منبع: تردینگ ویو

به طور خلاصه باید گفت که در صورت عبور موفقیت آمیز قیمت از سقف این الگو یعنی ناحیه 0.55 دلار، احتمالاً افزایش قیمت قابل توجهی را در پیش خواهیم داشت. اما در صورت افت قیمت و ناتوانی در عبور از ین ناحیه، محدوده 0.48 دلار به عنوان اولین ناحیه حمایتی XRP در نمودار 4 ساعته در نظر گرفته خواهد شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ر‌یپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *